Uždaryti

Sveikos pirties ABC

Jūs esate čia: Namai » Pirties akademija » Sveikos pirties ABC

Šios vienos dienos kelionės į pirtį tikslas yra supažindinti žmogų su pačiais gilaiusiais sveikos lietuviškos pirties principais. Todėl čia ne tik išgirsite įdomų pasakojimą apie sveiką pirtį, ne tik sužinosite daug tikslių praktiškų patarimų, bet ir patys kartu su pirtininku sudalyvausite tikroje švelnioje, sveikatingoje pirtyje, kuri galimai pakeis Jūsų pirties skonį ir atvers Jums naują pirties suvokimo etapą.

„Sveikos pirties ABC“ jau baigė daugiau nei 600 klausytojų!

Sveikos pirties ABC – tai harmoningas pirties kultūros įvadas, kurio metu visi, norintys tapti išmaniais pirties mėgėjais, susipažįsta su sveikos pirties pagrindais ir išbando ją praktiškai. Čionai kviečiami visi, norintys sužinoti daugiau apie nuostabų pirties pasaulį, bei tie, kurie norėtų įsijungti į Lietuviškos pirties akademijos mokomąją veiklą, pradėti lankytis puikiuose pirties renginiuose. Sveikos pirties ABC įgytų žinių pakanka, norint sveikai naudotis nuosava pirtimi, į ją pasikviesti savo draugų ir juos nuoširdžiai nustebinti.

Kaip vyksta kursas?

Be žinių – nebus geros pirties, todėl išklausysite įdomią prezentaciją apie sveikos pirties poveikį. Gyva ir dinamiška prezentacija iliustruota nuotraukomis, piešiniais, diagramomis. Medžiaga pateikiama gyvos diskusijos forma, nėra jokių „skaitymų iš popieriuko“. Paskaitų metu sužinosite daug įdomių faktų iš pirties pasaulio. Visos žinios pateikiamos taip, kad jas būtų lengva pritaikyti praktikoje. Teorinės dalies išklausymas yra būtinas, norint dalyvauti praktinėje dalyje – taip tampa suprantamos tikrosios pirties procedūros ypatybės.
Išklausius teoriją,  ją galima pasitikrinti praktikoje, kartu su LPA pirtinikais dėstytojais atliekant pagrindines pirties procedūras:

 • susipažinimą su pirtimi,
 • pirmojo garo  „uostymą“, 
 • vantų paruošimą naudojimui,
 • vanojimą bei vanojimąsi,
 • natūralų odos šveitimą.

Praktika parodė, kad Sveikos pirties ABC kursas yra įdomus tiek pirties naujokams, tiek pažengusiems mėgėjams, jau pradėjusiems savo pirtininko „karjerą“. Dažnas įvadinio kurso dalyvis pasako, kad „10 metų ėjau į pirtį, bet tik dabar patekau ten pirmą kartą“.

Teorinės dalies temos:

 • ar lietuviška pirtis kažkuo ypatinga?
 • kodėl pirtis tebėra svarbi?
 • kaip organizmas reaguoja į pirtį?
 • ekspertų rekomenduojamą pirties eigą.
 • vantų paruošimas ir naudojimas.
 • saugus elgesys pirtyje.
 • pirties valgiai bei gėrimai.

Praktinė dalis:

 • kvapnių, vanojimui tinkamų vantų paruošimas;
 • pirmojo garo ritualas;
 • vanojimasis vantomis ;
 • kūno šveitimas natūraliomis priemonėmis.

Įvadiniai kursai gali būti organizuojami įvairiose Lietuvos vietose – ten, kur susidaro pakankamo dydžio grupė. Grupės dydis yra ribojamas siekiant geresnės pirties procedūrų kokybės iki 8-10 dalyvių. Grupės dydis ribojamas. Seminarus veda kvalifikuoti LPA dėstytojai

Informacija tel.: 8 655 47770, 8 655 47774

Ką dar turėtumėte žinoti?

„Sveikos pirties ABC“ dalyviai turi turėti pirties šlepetes, du rankšluosčius – prisidengti ir šluostytis, pirties kepurę (yra kelios pirtyje, jei neturite), 1 l talpos butelį vandens, užrašus. Kurso dalyviams fotografuoti ar filmuoti neleidžiama. Dalyvaujantys kursuose prisiima visą atsakomybę už savo sveikatos būklę ir maudymosi pirtyje padarinius.
„Sveikos pirties ABC“ išklausymo sertifikatai nėra išduodami, užtat visi pabaigę kviečiami įstoti į Pirties meistriškumo klubą, kuris jungia aktyvius pirties mėgėjus, norinčius prisidėti prie Pirties akademijos šviečiamosios bei visuomeninės veiklos ir dalyvauti įvairiuose pirties renginiuose.

Ši tema priklauso Įvadiniam lygiui, yra dėstoma Sveikos pirties ABC seminare ir būtent nuo jos prasideda Pirties meistriškumo kursų studijos.Jei norite greičiau patekti į šios temos mokymus...

Jūs galite iš ansto pareikšti pageidavimą išklausyti pirties studijų temą „Sveikos pirties dėsniai“. Atsiradus progai būsite pakviestas (-a) į seminarą, kuriame bus dėstoma ši tema. Iš anksto pageidaujantys taip pat gauna tam tikras nuolaidas.

Atsakymai į klausimus

2018-03-28, 16:31:57

Sudomino jūsų siūlomi Sveikos pirties ABC kursai. Sakykit, kada artimiausiu metu planuojat organizuoti? Ačiū.

Rimas Kavaliauskas
2018-04-05, 12:03:58

Sveikos pirties ABC kursai skelbiami reguliariai ir periodiškai Vilniuje ir Kaune, rečiau - Šiauliuose, Klaipėdoje. Apie suplanuotus kursus visada pranešame el. paštu. Kad gautumėte pranešimą Jums tereikia būti registruotu Pirtis.lt skaitytoju. Užsiregistruoti reikia viršuje dešinėje - nuoroda „užeik“.

2016-03-22, 00:29:26

Sveiki, ar balandzio 3 atvaziuodamas i sveikos pirties ABC tureciiau ka nors atsivezti? Dariusm

Rimas Kavaliauskas
2016-03-25, 15:49:21

Atvykstant į „Sveikos pirties ABC“ reiktų turėti: maudymosi kostiumėlį ar kelnaites, pirties šlepetes, rankšluostį ar du. Labai rekomanduojame turųti butelį mineralinio vandens ir kokį gaivinantį vaisių jei staiga išalktumėte. Galima, tačiau nebūtina turėti pirties kepurę, chalatą. Sočių užkandžių vežtis nerekomanduojame, o bet koks alkoholis apskritai nesudarinamas su pirtimi ir pirtyje kategoriškai nelaukiamas.

2016-02-23, 14:44:45

Turiu dukrų dovanotą sveikos pirties ABC kuponą, kur galiu rasti info pasinaudoti juo.

Birutė Masiliauskienė
2016-02-24, 16:03:38

Kursas vyksta bent kartą per mėnesį (paprastai ir dažniau). Informaciją galite rasti Pirtis.lt renginių kalendoriuje. Tačiau būsimieji lankytojai kviečiami į šį kursą ir naujienlaiškiais. Juos gauna visi, kurie yra užsiregostravę Pirtis.lt kaip skaitytojai. Tad užsiregistruokite Pirtis.lt (pirmamme psl. viršuje dešinėje) ir kai tik bus suplanuotas kursas - gausite kvietimą. Be to, pageidavimą mokytis šios temos galite palikti ir čiahttp://pirtis.lt/lt/t/11/sveikos-pirties-desniai

Komentarai

Straipsnis turi 1 komentarą

Renata Urvakiene

2020-10-28, 20:00:29

Sveiki. Noriu vyrui padovanoti sveikatos abc dovanu kupona. Rytoj gimtadienis. Galite atsiusti kur sumokėti. Ačiū

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

Renginiai

Pirtis ir imunitetas. Vebinaras

2020-11-29
Liko 10 vietų
Vebinaras
Pirtis - daug amžių žinoma organizmo stiprinimo ir grūdinimo priemonė. Kuo ji mums gali padėti šiandieninės pandemijos situacijoje? Dalijamės naujausiomis mokslininkų idėjomis ir įžvalgomis!