Uždaryti

Pirtis skraidymo šventėje

Jūs esate čia: Namai » Pirties akademija » Renginiai » Šventės » Pirtis skraidymo šventėje

Tarptautinio akrobatinio skraidymo čempionato ŽMOGUS PAUKŠTIS 2009 metu Pirties akademija dalyvauja organizuojant tradicinės sveikos pirties procedūras. Šventės šeimininkas ir organizatorius pilotas Aurimas Bezaras yra ne tik aistringas skraidymo meistras, bet ir Pirties akademijos pirtininkas, Tarptautiniame vanojimo čempionate iškovojęs 3-ąją vietą.

Čempionato organizavimo metu prie jo labai aktyviai prisidėjo ir naujai įkurta Lietuviškos pirties bičiulių draugija, vienijantį nemažai Pirties akademijos lankytojų.

Šalia Rojūnų skraidymo lauko esančioje sodyboje pastatyta pirtelė liepos pradžioje tapo pirties procedūrų šventės liudininke - čia pirties mėgėjai ir save vadinantys žinovais, o taip pat pripažinti Pirties akademijos pirtininkai pristatė tradicinės sveikos pirties procedūras.

Įspūdžiai iš šventės

Nors sinoptikai žadėjo gerą orą, bet tas gerumas buvo tik, kad nelijo ir buvo pakankamai šilta. Šeštadienį pasukus nuo automagistralės prie Panevėžio link Krekenavos, džiaugsmingai pasitiko spalvų jūros. Vienoje pusėje rapsai - geltonuoja, kitoj - ramunės baltuoja, o toliau aguonų laukai raudonuoja. Vaizdelis nerealus, panašiai kaip Olandijoje. Žodžių auto stoja, o iš jų dailiosios mergelės plaukte nuplaukia skinti ar fotografuotis šito grožio.

Keli kilometrai ir mes prie Upytės. Posūkio ženklas į Upytę su lipduku. Jame JAK lėktuvas pavaizduotas. Viskas gerai, nors kelias žinomas. Judame toliau. Dar keli kilometrai per laukus ir miškelį iki Ėriškių tvenkinio. Aurimo sodyba ir žolės oro uostas čia pat. Važiuojame lėtai. Viskas tvarkingai nušienauta, būrys savanorių su grėbliais grėbia šiena.
Romantika. Prie tvenkinio palapinių miestelis. Rūksta laužas. Palapinių stovi gal 20. Dar toliau avidė, aptvaras avims ir akmeniniai suremontuoti pastatai. Oro uoste stovi gal 10 JAK tipo lėktuvų, ir dar visokiausių lėktuvėlių. Centrinis pastatas pasitinka visas švytinintis. Nedrąsiai žengiu į vidų, o ten susikaupę ir rustūs žmonių veidai. Vienas žodis - laukimas. Šurmuliuoja suomiai, rusai, ukrainiečiai, belgai. Viso 9 šalių komandos. Aišku nieko nesuprantu, ką ten jie visi žemėlapiuose žiūri, bet matosi - profai.

Aurimas pasitinka su šypsena, bet jo telefonas, kaip užburtas skamba ir vėl, ir vėl. Nėra laiko normaliam pašnekesiui. Bet vos tik atsirado minutėlė - viską susidėliojame. Informacinio centro stendas ir didžiulis stalas nuklojamas 3 kalbomis paruoštais spalvotais lapais su pirties vakarų informacija. Kyla susidomėjimas, o kai Aurimui įteikiu dalyvių registracijos lapą ir jau norinčių. Suprantu - laukti savo pasirodymo, reikia gerų nervų. Pirmas seansas - pasaulio čempionai rusai. Viso 10 žmonių. Antras- Ukrainos komanda 6, Trečias - moterų desantas 6. Reikia ruoštis...

Šalia centrinio pastato prie tvenkinio - pirtis su savo garsiąja krosnimi.
Pasilabinę su pirtimi ir Aurimo seneliu, pirmas darbas - kabiname Pirties Akademijos plakatus ir tentą su užrašu - Lietuviškos pirties bičiulių draugija. Atvažiuoja Vismantas, Viktoras, Romualdas, Audrius su šeimyna, Vytas, Anastasija su drauge ir Ingrida. Netrukus pirtis pasikeičia neatpažįstamai. Terasėlė papuošiama keliomis vantų eilėmis, net ir žemuogių puokštelė, dėl grožio ir kvapo. Traukiam savo pirtinę amunicija. Žvitriosios vytelės, įvairiausios vantos, „skrabai“, druska, eteriniai aliejai,
žolių puokštės arbatoms ir t.t. Ginklai paruošti, nuotaika puiki, kompanija šauni.

Pirties krosnies kūrikas – senelis, raportuoja – kurenu 5-6 val krosnį ir dabar bus paskutinis malkų krovimas. Atidaromos krosnies durys, o ten net ne raudona, o melsva šviesa ir peklos karštis. Netikėtai senelis praneša liūdną žinią. Išsilydė ardeliai ir akmenys sugriuvo - pirties nebus. O dieve. Įvyksta skubus pasitarimas, Aurimas nori atšaukti pirties seansus, bet mes tvirtai nusprendžiame - vis tiek akmenys yra, karščio užteks. Kagi, žarijos neišsemiamos ir lieka su sukepusiais akmenimis likus 2 val iki
pirmojo seanso. Aišku nuraminame senelį.Tik kitą rytą bus galima pradėti krosnies remontą.

Paskutiniai susireguliavimai dėl pirties procedūrų ir sulaukiame pirmųjų svečių, Rusijos komandos vyrų. Pasisveikiname ir išdalijame rankšluosčius. Matosi vyrai tvirti, gerai tik, kad pirmasis pirties seansas -pažintinis.

Sueiname į garinę, susėdame. Gerai, kad plautai storo medžio:) Viktoras laiko duris, aš prie krosnies. Prisistame, kas mes tokie ir pradedame pirmo garo ritualą. Be sveikatų ir geros nuotaikos ir gero oro pasilinki rusai. Taip skaidraus dangaus reikia lakūnams. Aurimo taktika gera -tikslas pirtyje šiek tiek sušvelninti pasaulio čempionų rusų komados kovinę dvasią. Pilame garą, dar ir dar. Keista - trūksta karščio.
Vėliau Vytas su Audriumi raportuoja - iš kamino kaip iš garvežio. Juška ne į tą pusę užsukta. Nieko. Rusai mėgaujasi Romo pasiūlyta arbata, atsiranda pirmieji pokalbiai.
Kita procedūra mums tradicinė -druska. Puiki procedūra suartinti pirties dalyvius. Matosi ir pirmosios rusų šypsenos. Garo jau irgi yra pakankamai, "ima nagus". O po jo visi į tvenkinį.

Kita pirties procedūra - bendras pasivanojimas. Pasigirsta "davai, davai ir iščio" lekia beržų lapai į visas šalis. Nedidelė garinė su plautais siubuoja, bet atrodo atlaikė "bogatyrius". Nuotaika puiki, pradedame kalbėti apie bites, medžius, vantas ir pirtis. Vienas išsiduoda, kad 3 kartus eina per savaitę į pirtį, bet taip kaip mes parodėme - pirmą kartą. Chorošo... Iš pasaulio čempionų liko nuoširdžių vyrukų kompanija. Bet laikas mus spaudžia, nes jau beldžiasi Ukraina!

2 seansas, nuo 19 val- profesionalus su 2 pirtinėm procedūromis, vėliau žmonės eis į masažus. Viskas vyksta panašiai, tik bėda pakilo pelenai su garu iš krosnies. Visi po truputi kosti, bet mes -"tak nado, naverno nemnožko prastudilis" - nuraminame. Ukrainiečiai irgi profai, vienas net generolas, universiteto rektorius, žemių valdytojas ir t.t. Mums nesvarbu, nes pirtyje visi lygūs.

Vanojame po du - plautas ilgas. Viktoras pirmas pradeda ir vytelių procedūrą. Vismantas ir Vidmantas - minko žmogišką "tešlą" palapinėje. Darbas verda. Ukraina irgi patenkinta, žmonės šypsosi, nors jau ir turėjo su kuo palyginti, nes buvo prieš čempionatą pirtyje.
Sitacija valdoma, o čia pasirodo ir 6 moterų desantas nuo 21 val. 4 lietuvės ir 2 rusės. Pirmasis pirties vakaras baigėsi 23 val, be didelių nesklandumų, bet sulig paskutine kliente,
krosnis atidavė savo dūšią.

Lygiai 23 val. ant stalo pasirodo kvapnusis žuvienės puodas. Pasirodo mūsų merginos iš vietinių išsiprašė žuvies pagautos "televizoriumi" (toks tinkliukas) ir išvirė ant laužo. Nors ir karštutėlė, bet su juoda duona susivalgė greitai.


Kitą rytą senelis iki pietų buvo šlapias - perenkinko pirties krosnį. Vismantas net ir stalulę iš išslydžiusio ketaus išsigramdė. Aurimas irgi netiki savo akimis. Storiausiais metalas susilydė kaip šokoladas. Net ir akmenys išsilydė ir sukepė po tris ar daugiau. Dedamas kiti metaliniai virbai, spec. karščiui atsparūs.

Mūsų atsargos papildomos naujai surištomis vantomis, oras gerėja ir susiruošiam į ekskursiją po oro uostą. Aurimas atvažiuoja su keturačiu, nes pėsčiomis nespėtu.

Apžiūrime ir pačiupinėjame JAK sportinius lėktuvus. Svoris 900kg, variklis 400 Aj, kuro sunaudojimas rungčių metu 2 l/s. Žvėris. Išklausome visokiausių įdomybių apie perkrovas ir jei kas, tai pasirodo per 2 sekundes turi palikti lėktuvą ore. Suprantame, kad negali būti jokių smulkmenų! Foto atminčiai, apžiūrime lėktuvą-malūnsparnį ir kitus paukščius.

Prasideda treniruotės. Deja skraido tik vienas lėktuvas. Ir vėl debesys. Lėktuvų JAK pasaulio akrobatinio skraidymo čempionatas gali vykti jei debesys pakilę nuo žemės 900m.

Vakare pirtyje į pažintinį pirties seansą nuo 18 val (ne nuo 17 val, nes senelis remontavo pirties krosnį) susirenka keli dalyviai. Nuo 20 val. 6 žmonės.

22.30 pirties procedūros baigtos, nors atėjo dvi merginos sušilti. Deja laikas namo. Tvirtai paspaudžiame ranką Aurimui, vienas kitam ir viso gero.
Aurimas pagiria, kad po pirties - žmonės atsipalaidavo ir šnekesni tapo. Puiku.

Kiti pirties vakarai įvyks birželio 30, liepos 1 ir liepos 3 d..

Renginio programa

Pirties renginys Nr.1 2009m. birželio 27 ir 28 ( šešt. ir sekm.)
Pirties renginys Nr.2 2009m. birželio 30, liepos1 (antr. ir treč.)
Pirties renginys Nr.3 2009m liepos 3 ( penk.)
Masinė (be pirties) “Žmogus paukštis 2009” uždarymo šventė liepos 4 (šešt.)

Pirties renginių eiga:


1. 1-as seansas. 17-19 val.
Grupinė pirties procedūra iki 10 žmonių (geltona kortelė). Sušilimas, pirmo garo ritualas, druska su eteriniais aliejais, vantų pristatymas, bendras pasivanojimas. Geltonas korteles – grupinei pirčiai, renginio svečiai galės nemokamai įsigyti iš renginio organizatorių.

2. Indivialūs pirties seansai iki 6 žmonių. (žaalia kortelė). 2-as seansas 19-21 val. , 3-as seansas 21-23 val.
Sušilimas, pirmo garo ritualas, druska su eteriniais aliejais, vantų pristatymas. Toliau dvi individualios pirties procedūroms pasirinktinai: kūno vanojimas medžių ir žolynų vantomis garinėje, kūno šveitimas kavos tirščiais palapinėje; kūno įtrynimas medumi garinėje; kūno vanojimas vytelėmis palapinėje. Žalias korteles renginio svečiai galės įsigyti (kaina tikslinama) iš renginio organizatorių.

3. Nuo 17 val. atskiroje palapinėje bus atliekami profesionalūs masažai per pirties procedūras (raudona kortelė).

Papildomos sąlygos

Pirties procedūrų metu nevartojami alkoholiniai gėrimai, o nuo jų apsvaigę klientai į procedūras nepriimami.

Taip pat skaitykite

Aurimo Bezaro sodybos pirtyje

Pirties akademijos pirtininkų vakaro Aurimo Bezaro, Tarptautiniame vanojimo čempionate užėmusio3-ąją vietą, įspūdžiai. Toliau

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“