Uždaryti

Pirties talkos

Jūs esate čia: Namai » Pirties akademija » Renginiai » Šventės » Pirties talkos

Pirties talka - tai tradicinis reiškinys, kada būsimoji pirties bendruomenė kartu įsirengia pirtį ir vėliau ją naudojasi. Šiuolaikinėmis sąlygomis yra perspektyvu turėti pirtį sklype netoli miesto ir naudoti ją kelių šeimų reikmėms.

2009 m. gegužės 1 d. Pirties akademijos pirtininkai ir nariai susirinko talkai būsimosios pirties sklype, netoli Pikeliškių. Valėme artimiausią būsimosios pirties aplinką - kirtome menkaverčius krūmus, traukėme iš pašalių šiukšles. Buvo rasti senosios sudegusios pirties pamatai ir tai, kas liko iš jos krosnies. Galbūt ją paliksime kaip istorinį paminklą. 

Po talkos šventas reikalas - pirtelė. Kadaise ją pasistatė vietos ūkininkas savo šeimos poreikiams. Jos 3x3 m garinė su žemais suoliukais, žinoma, jau nebetenkina mūsų profesionalių poreikių, vienok talkos dulkes nuplauti ir atgaivinti raumenis pirtis dar gali. Tą ir padarėme.

Iš talkos visi skirstėmės su gera nuotaika. Geras daiktas ta talka - toks įspūdis, kad visi gauname daugiau, nei įdedame :)

 

pirties talka
Saulius su savo ištikimuoju
palydovu - pirties „samovaru“

pirties talka
Egidijus valo mišką

 pirties talkapirties talka
Romas turi daug praktinės patirties

 pirties talka
Asta atrodė kaip iš laužo plaukusi...

 pirties talka
Nastia kureno viską, kas galėjo degti...

pirties talka
Penkiaminutė  

pirties talka
Egidijus išneša žarijas

pirties talka
Pirmas garas

pirties talka
Žarijų išsėmimas

 

  

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“