Uždaryti

Pirties diena 2009

Jūs esate čia: Namai » Pirties akademija » Renginiai » Šventės » Pirties diena 2009

Lietuviška pirtis seniai yra verta atskiros dienos. Pirties diena įgalina  įtvirtinti sveikos pirties tradicijas, jas propaguoti ir skleisti. Suomijoje Pirties diena švenčiama antrąjį birželio šeštadienį, o kaip bus Lietuvoje - pamatysime. Galbūt būtų neblogai prisijungti prie suomių tradicijos? O gal švęsti visai prieš pat vasaros saulėgrįžą - trečiajį birželio šeštadienį? Matyt tai bus matyti vėliau, kai tradicijos susigulės.

O kol kas pirmoji Lietuvoje pirties diena buvo švenčiama per 2 kartus. Pirmasis renginys įvyko 2009 m. birželio 13 d. Druskininkuose. Druskininkai turi senas kurortinio gydymo tradicijas, čia veikia Vandens parkas su daug pirčių, čia įvyko pirmasis Tarptautinis vanojimo čempionatas, čia stovi pirmoji Pirties akademijos suprojektuota individuali Juozo Žarskaus pirtis, čia Latežerio pirtyje kartais vyksta Pirties akademijos mokymai ir šiaip susibūrimai. Pagaliau vietos entuziastų palaikoma, tegu nuostolingai, tačiau tebeveikia galbūt vienintelė Lietuvoje malkomis kurenama viešoji pirtis.

Pirties diena Druskininkuose, birželio 13 d.

9-10 val. prie Druskininkų viešosios pirties. rišiome vantas,  ir kokinome to visus norinčius. Ankstyvą rytą norinčių buvo nedaug.  Kryžminį vantos rišimą rodė Ramūnas Račkauskas, nepriklausomas pirtiininkas ir Rimas Kavaliauskas, pirties meistras, PA vadovas.

Prausiamoji pirtis

Nepriklausomas pirtininkas Ramūnas Račkauskas (www.pirtininkas.lt) pristatė tradicinės „prausyklinės“ pirties techniką ir mokė kaip ja teisingai naudotis. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas masažo garinėje technikai. taisyklingam vanojimui. Aiškiai matėsi - nors pirties technikos yra skirtingos - esmė viena.

 

Pirties diena Dalgedų sodyboje, birželio 20 d.

Birželio 20 d. Dalgedų sodyboje susirinko Lietuviškos pirties bičiuliai - mylintys tradicinę lietuvišką pirtį mėgstantys gerą garą, nuoširdžia pirties kompaniją, palaikantys sveikos, blaivios pirties idėją. Tai buvo itin graži šventė, nes prieš 3 dienas dalis jų įkūrė Lietuviškos pirties bičiulių draugiją

Diena prasidėjo vantų rišimo čempionatau.  Žinoma, tai gal ir drąsus pavadinimas, nes ir dalyviai ir vaerintojai  - ta pati miel a kompanija, tačiau gera pradžia - pusė darbo. Vertinimo komisija: geranoriškas (ne už save) visų renginio dalyvių balsavimas.

Rezultatai

Gražiausia (geriausia) vanta.
Medis -beržas
Rungties laiko limitas: 30 min.
Dalyvavo 10 asmenų.
Vertinimo kriterijai: Forma, tvarka, patogumas vanoti, estetika.
ugalėtojas: Gediminas Kapočius.

Greičiausiai surišta vanta.
Medis -beržas
Dalyvavo 5 asmenys.
Vertinimo kriterijai: Laikas, ne mažiau 30 šakelių vantos kote, tinkamumas vanoti.
Greičiausias rezultatas: 3 min.13 sek.
Nugalėtojas: Saulius Savickis.

Originaliausia vanta.
Augalų rūšys - įvairiausios
Rungties laiko limitas: 60 min.
Dalyvavo 8 asmenys.
Vertinimo kriterijai: Originalumas, rungties dalyvio vantos pristatymas, estetika.
Nugalėtojas: Vismantas Skernevičius.

 

 

 

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“