Uždaryti

Vilniaus klubo susitikimas. Jazzhotel. Spygliuočiai pirtyje. 2012 03 28.

Jūs esate čia: Namai » Pirties akademija » Renginiai » Pirties meistriškumo klubo susitikimai » Vilniaus klubo susitikimas. Jazzhotel. Spygliuočiai pirtyje. 2012 03 28.

Įvyko 2012 kovo 28 d. trečiadienį, 18.30 val. Pažymėjome pavasario atėjimą, atsisveikinome su žiema ir jos palydovais spygliuočiais.

Spygliuočių pasaka

Spygliuočiai augalai augo mūsų planetoje tada kai nebuvo ne tik mūsų, bet ir jokių žinduolių. Jų kaupta išmintis siekia milijonus metų. Jie neprisirišę prie laiko ir vietos - auga visur. Spygliuočiai pirmieji pasitinka iškeliaujančius į pietus ir paskutiniai išlydi kopiančius į kalnus. Spygliuočiai moko mus ištrvermės ir stiprybės. Ne veltui jų sakais, ekstraktais, eteriniais aliejais žmonės visda gynėsi ne tik nuo baimės, nerimo ir liūdesio, bet ir nuo sunkių užkrečiamų ligų – maro, raupsų, gripo.

Be spygliuočių mūsų gyvenimas būtų neįmanomas. Ir pirtis be jų praranda dalį savo žavesio. Visi esame girdėję apie kadagio vantą, o ar esate girdėję, ar juolab išbandę pušies, eglės, kėnio vantas? Nuostabūs spygliuočių aromatai paverčia pirtį pojūčių švente.

Pirties programa

Priepirtyje ramiai pasėdėjome ir susipažinome su kadagio, eglės, kėnio, pušies savybėmis ir jų produktų panaudojimu. Paskaitos, kurią skaitė Vilniaus pirties meistriškumo klubo vadovas Rimas Kavaliauskas, metu,  kiti dalyviai grūstuvėje sugrūdo pušies spyglius - taip jie tapo minkštesni ir labiau tinkantys pirties vonelėms paruošti.

Paskui Jazzhotel garinėje, kuri, beje, yra specialiai pakelta, kad kojoms būtų šilčiau, paklojome storoką šviežių eglišakių sluoksnį, kuriuo pasirūpino Pirtis.lt pardavimų vadovė Sigita. Netrukus po to ir suėjome... Eglišakiai maloniai masažavo kojas ir skleidė gaivų ir šiek tiek paslaptingą kvapą.

Pirmas užėjimas - tai tiesiog pasėdėjimas, o jau antras – tai kojų mirkymas šviežių spyglių vonelėse, gaivinant ir šildant pavargusias kojas.

Paskui - įšilome nuo beržo vantų ir pratęsėme kadagiais, atvežtais tiesiai iš Dzūkijos miškų. Kadagys, beje padovanojo mums ne tik vantas, bet ir skanią arbatą.

Pirties pabaigoje nuostabiai pasitrynėme medumi su kanadinės cūgos ir balzaminio kėnio eteriniais aliejais.

Kas norite sudalyvauti kitame Vilniaus pirties meistriškuo klubo susitikime - prašome pildyti šią registracijos formą.

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“