Uždaryti

Susitikimas su ISS Prezidentu

Jūs esate čia: Namai » Pirties akademija » Renginiai » Pirties meistriškumo klubo susitikimai » Susitikimas su ISS Prezidentu

2012 birželio 1-3 dd. Lietuvoje mūsų kvietimu viešėjo ISS (International Sauna Society) Prezidentas Risto Elomaa su žmona. Jo vizito tikslas - apžiūrėti galimą vietą kur galima būtų surengti XVI Tarptautinį Saunos Kongresą.

Plačiau apie Kongresą

Tarptautiniai Saunos kongresai – tai didžiausi ir solidžiausi pirties kultūros renginiai pasaulyje. Jie organizuojami jau nuo 1952 m. Kiekvienas kongresas sutraukia to meto svarbiausias ir aktualiausias saunos (pirties, banios, furdo) studijas, ten susirenka mokslininkai ir firmų atstovai.

Lietuva tarptautiniuose saunos kongresuose atstovaujama pradedant nuo XIV Kongreso, vykusio Helsinkyje. Jame Rimas Kavaliauskas perskaitė 15 min. pranešimą „Pirtis Lietuvoje“. Kartu su lietuvių Pirties akademijos delegacija į Kongresą atvyko ir Latvių delegacija.

XV Kongrese jau buvo numatytas programinis Rimo Kavaliausko pranešimas „Vanojimas Lietuviškoje pirtyje“, kuris buvo išverstas į anglų ir japonų kalbas ir atspausdintas Kongreso ataskaitoje.

Tiek Kongresai, tiek ir Tarptautiniai vanojimo čempionatai bei Lietuviškos pirties akademijos seminarai, renginiai Lietuvoje ir Suomijoje nulėmė, kad dėmesys lietuviškai pirčiai labai padidėjo. Šiuo metu susidarė sąlygos siūlyti surengti Lietuvoje būsimąjį XVI Tarptautinį Saunos Kongresą.
Balsavimas dėl to, kurioje šalyje turėtų vykti Kongresas, įvyks 2012 m. spalio mėn. Šturgarte. Be Lietuvos priimti Kongresą norėtų Švedija ir Danija. Lietuvos šansai „gauti“ Kongresą yra labai dideli, nes susidomėjimas lietuviška pirtimi, vanojimu joje yra labai pakilęs. Prezidentas Risto Elomaa tai ne kartą akcentavo savo vizito metu.

Apie ISS Prezidento vizitą

Vizitą derinome jau nuo vasario mėn. Iškart po 2-ojo Lietuvos vanojimo Čempionato paskambinau p. Elomaa ir pakviečiau jam patogiu laiku atvykti ir apžiūrėti galimas šio tarptautinio renginio organizavimo vietas bei būsimuosius „post-kongresinių turistinių ekskursijų kryptis“.

Kadangi p. Risto jau viešėjo Druskininkuose, kur netgi šiek tiek teisėjavo Drsukininkų vandens parke vykusiame III Tarptautinime Vanojimo Čempionate, tai šį kartą žvilgsnis visų pirma nukrypo į kitus solidžius SPA ir pirties centrus. Vienas žymesnių – ambicingas Symboly SPA, įsikūręs vos 41 km atstumu nuo Kauno ir jame esančio oro uosto, aptarnaujamo pigių aviakampanijų. Buvo pabandyta susitikti su p. Augustinu Rakausku, siekiant jį sudominti Kongreso priėmimu jam priklausančiame viešbutyje. Deja, vizitas į Simboly SPA pavyko tik iš dalies – sutartu laiku p. Rakauskas nepasirodė, restorane nebuvo svečio pageidauto lietuviško alaus, o teritorijoje esančios „kelo“ pirties svečiui neparodė „nes nebuvo rakto“. Įdomi vizito eiga, bet ne nuo mūsų tai priklausė...

Kita potenciali vieta – Palangos SPA, taip pat turinti pirčių kompleksą, liko neaplankyta dėl savo brangumo ir didelės kelionės trukmės. Greičiausiai šios kliūtys iškils ir Kongreso metu.

Vizito kulminacija tapo Prezidento susitikimas su LPA Pirties meistriškumo Klubo nariais. Jis įvyko Jazz hotel pirtyje. Jazz hotel pirtis yra visai tinkama reprezentaciniams renginiams su vanojimu, nes joje yra periodinio kūrenimo gero garo krosnis. Įdomu, kad prie susitikimo prisijungė ir Tarptautinės pirties akademijos narys Vasilijus Liachovas. Šio vizito metu jis ilsėjosi nuo darbų Rusijoje ir bendravo su Risto Elomaa. Tokiu būdu Pirties meistriškumo klubas trumpam tapo lyg ir tarptautiniu mini forumu.

Pas Arida pirtyje. Risto Elomaa. Klubo susitikimas Jazzhotel pirtyje

Pirtį pravesti panoro Audra Staskevičienė (Perkūnija). Jai pagelbėjo LPA Gildijos pirtininkas Paulius Taruta. Jie atliko grupines pradienes procedūras su kojų šildymu, palinkėjimais ir pan. Svečiams tai paliko įspūdį. Toliau pasivanojome, svečią iš Suomijos išvanojo Rimas ir Vasilijus Liachovas.
Apsinakvojo svečias Trakuose, nes dėl itin blogo oro kelionė į Rumšiškes teko atšaukti.

Kitą dieną laukė kelionė po Vilniaus apylinkes. Apžiūrėjome „Riterio krantą“, Ramūno Račkausko pirtį-piramidę, na, o pabaigai pasilikome Arido pirtį. Norėjosi, kad svečias pamatytų ir autentiškas gero garo privačias pirtis, kurios realiai veikia ir priima klientus. Panašu, kad viską pamatęs Risto Elomaa pažadėjo sugrįžti.
 

Risto Elomaa Vilniaus pirties meistriškumo klubeISS Prezidentas Risto Elomaa

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“