Uždaryti

Kauno klubo susitikimas. Pirčių pasaulio pirtis. Linksmosios procedūros. 2012 03 29 d.

Jūs esate čia: Namai » Pirties akademija » Renginiai » Pirties meistriškumo klubo susitikimai » Kauno klubo susitikimas. Pirčių pasaulio pirtis. Linksmosios procedūros. 2012 03 29 d.

2012 m. kovo 29 d., 18 val.
Pirčių pasaulio pirtis (Draugystės g. 17, Kaunas)

Linksmųjų pirties procedūrų vakarėlis

Specialus renginys artėjančiai Balandžio 1-ajai pasitikti

Esame įpratę, kad pirtis - dalykas rimtas. Čia dera laikytis rimties ir susikaupimo, meditatyviai bendrauti su stichijomis, klausytis savo pojūčių... O kartais taip kažkoks kipšiukas ir kutena - juoktis pačiu netinkamiausiu metu, pasakoti anekdotus, išdykauti, tepliotis, taškytis, eksperimentuoti ir apskritai - elgtis nerimtai, vaikiškai ir visaip kitaip, "kaip mama neleido". Iš tiesų, kodėl gi ne? Juk, kaip sakė Baronas Miunhauzenas, pačios didžiausios kvailystės pasaulyje daromos būtent su rimta veido išraiška. Net Buda kartais juokiasi! Juokas pažadina, suartina, atveria ir, anot vienos senos vaikiškos dainelės, "draugystė prasideda nuo šypsenos". 

Šioje klubo pirtyje specialiai leidome sau paišdykauti, papokštauti, paimprovizuoti. Tiesą sakant, pokštai prasidėjao jau nuo organizacinių reikalų. Iš pradžių buvo parašyta ne tokia data, paskui buvo visiškai neaišku, kiek bus tų dalyvaujančių... Bet susirinko tiek, kiek turėjo susirinkti - ir tie, kurie turėjo ateiti. 

Įdomiausia, jog tokia, matyt, žmogaus prigimtis - jam norisi daryti priešingai nei liepiama. Taigi kai reikia būti rimtiems, visiems norisi kikenti. O kai galima tai daryti... išeina tiesiog rami ir paprasta pirtis. 

Visgi be šiokių tokių išdaigų neapsiėjome. Visų pirma, išbandėme, ar galima kojas plauti... indų plovikliu. Galima, pasirodo. Tačiau ne bet kokiu. Dalyvių veidai šiek tiek ištįso, pamačius, su kuo jiems ketinama daryti procedūra (indelis buvo tikras, originalus, su visa etikete!). Bet visi pripažino, kad priemonė tikrai gera. Tiesa, šiek tiek patobulinta - pridėta papildomai druskos. O ir pats ploviklis - toli gražu ne tas, kurį "stumia" TV reklamos, bet natūralus, lietuviškas, ekologiškas ir "nepiktas", be jokios chemijos. Komponentai tik du: maltos putoklio šaknys ir garstyčių sėklos. Toks ploviklis švelniai putoja ir maloniai, ne per stipriai šildo. Pridėjus trupučiuką druskos, gaunama linksma, šiek tiek netikėta, bet visai maloni kojų šveitimo priemonė. Ekstremalesnių pojūčių mėgėjai galėtų bandyti ja šveisti ir visą kūną. Bet nėra garantijos, kad tai nebūtų per stipru.

Dar viena "ekstremaliai" atrodanti, bet maloni procedūra - malkų masažas. "Malkų pasikrovė" visi norintys. Pasipiktinusių nebuvo. Kažkodėl visiems patiko. Keista...

Ir pagaliau "programos vinis" - "kūno dailės seansas" su natūraliu lietuvišku kosmetiniu moliu. Kadangi vakarėlyje dalyvavo ir tuo moliu prekiaujančios firmos atstovas, visų pirma, aišku, buvo ištepliotas jis. Retas malonumas... Bet maloniausia tai, kad molis dvejopas - žydras ir raudonas. Nesigilinant į naudojimo kosmetiniais tikslais niuansus, paaiškejo, kad geriausia turėti ir vieno, ir kito - tada greta teigiamo poveikio odai yra ir labai teigiamas poveikis jausmams. Galima ne šiaip išsitepti. Didžiausia to malonumo dalis - piešti ant savęs ir kitų. Vienos spalvos fonas, kitos spalvos raštai, pusė kūno žydra, pusė raudona... Čia jau kaip kam į galvą šovė! Pabandėme, ar tinka molis plaukams plauti. Tinka, pasirodo! Tik nepamirškit gerai išsiskalauti... Nes kai kam dar kitą dieną molį iš ausų teko krapštyti... Žodžiu, eilinis patvirtinimas, kad pirtyje žmonės atsipalaiduoja ir tampa laimingais žaidžiančiais vaikais. Vaikystėje už panašius dalykus gaudavom pipirų. O pirtyje galima sau leisti tai, ko kažkada mama neleisdavo. Nes, anot vieno sparnuoto posakio, vaikai būna arba švarūs, arba laimingi... 

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“