Uždaryti

Proginė pirtis

Jūs esate čia: Namai » Pirties akademija » Pirties meistriškumo kursai » Proginė pirtis

Jei kadaise pirtis žmonėms visų pirma buvo svarbi kaip higienos palaikymo priemonė, tai dabar joje ieškoma atsipalaidavimo arba švenčiamos įvairios šventės, progos.
Proginės-ritualinės pirties seminare susipažįstama tiek su bendra ritualo struktūra, tiek su konkrečiais viena ar kita proga atliekamais ritualais, pateikiama vertingų idėjų organizuojantiems ir vedantiems progines pirtis, sužinoma, kaip savarankiškai "susikonstruoti" pirties ritualą, scenarijų, pritaikytą konkrečiai progai bei aplinkybėms.

2011 m. vyksiantys ir įvykę PROGINĖS PIRTIES seminarai:

Bernvakaris, mergvakaris, vestuvės (2011 06 26)
 

Darbas su medžiais pirtyje (2011 03 20)
 

Ritualinė pirtis (2011 01 23)

Indėnas Medicine Grizzly-Bear Lake apibūdina kodėl žmonės eina nusirengę į garinę pirtį:

„Mes mėgstame eiti į šventą pirtį nusiėmę visus rūbus, simbolius, mokslo, statuso, galios ženkliukus, kamufliažus ir kitus dirbtinius dangalus, kurie maitiną mūsų ego. Mes įeiname į Motinos Žemės gimdą nuogi kaip naujagimiai, švarūs, nekalti, pasirengę būti myluojami ir auginami. Mes stengiamės nusimesti žmogiškuosius apibrėžimus ir troškimus, kad taptume panašus į dvasias. Mes išblukiname savo žmogiškąjį paveikslą tam kad atrastume savo sielą ir jos dvasinę prigimtį. Ir daugumoje atveju mes išeiname atgimę ir perkurti.“

Trys pirties procesai

Bet kuriuos pirties metu vyksta išorinis, vidinis ir slaptasis procesai.

Išorinis procesas – tai kūno prausimas, prakaitavimas, šveitimas, masažai ir SPA procedūros. Apie jį kalba didžioji dauguma literatūros apie sveiką pirtį. Prie išorinių veiksmų priskiriame ir kai kuriuos veiksmus, skirtus padaryti subtilų energetinį poveikį pirties patalpai ar besimaudančiajam. Tai gali būti smilkymas, kvapaus garo padavimas, ugnies degimas, vandens pylimas ar šlakstymas, kai kurie specialūs gestai, šokis, garsai ir tt. Būtent išorinės pirties technikos sukelia daugiausia klausimų ir diskusijų pirtininkų forumuose, populiarioje pirties literatūroje, spaudoje. Išorinėmis jos vadinamos todėl, kad yra aiškiai regimo kiekvienam dalyvaujančiam, lengvai aprašomos, aptariamos. Tai - vadinamoji „objektyvi“ pirties pusė.

Vidinis procesas – tai išorinio pirties proceso vaizdas, atspindys jo dalyvių sąmonėje. Tai mintys ir vaizdiniai apie gražų ir sveiką kūną, jausmai, kuriuos žmogus patiria, sąmoningas susilaikymas nuo neigiamų minčių, jausmų ir sąmoningas kitų, teigiamų minčių skatinimas. Vidinio pirties proceso sričiai priklauso visos pirties psichotechnikos, meditacijos. Apie vidinį pirties procesą kalba negausi psichologinė pirties literatūra. Vidinis pirties procesas yra sunkiau aprašomas, prieinamas tik per apklausas, įspūdžius pasidalijimus. Vidinio pirties proceso subtilybių mokome antistresinės pirties seminare.

Slaptasis pirties procesas, suprantama, yra neregimas, negirdimas, tiesiogiai neprieinamas žmogaus pojūčiams, vadinasi - slaptas. Apie jį beveik nekalbama ir literatūroje. Nemažai žinių apie slaptuosius pirties procesus rasime Stasio Daunio straipsniuose, kurių įžvalgos stipriai aplenkė laiką. Tai - procesai, vykstantys subtiliųjų energijų lygyje, gretimuose erdvės išmatavimuose. Slaptojo pirties proceso sritis apima visus maginius veiksmus, erdvės ir žmogaus kūno energetinį valymą, pirminių elementų balansavimą, darbą su stichijomis, kontaktus su protėvių dvasiomis, bendravimą su žemesniojo ir aukštesniojo pasaulio būtybėmis ir visus veiksmus, vykstančius su žmogaus subtiliaisiais kūnais.

Žinios apie paslėptuosius procesus yra vadiamos okultinėmis. Visų konfesijų krikščioniškos bažnyčios (taip pat ir musulmoniškos) ilgus amžius draudė domėtis paslėptais dalykais, nors dalį jų plačiai naudojo ir tebenaudoja. Liaudis iki šių dienų išlaikė slaptųjų žinių nuotrupas liaudies medicinos užkalbėjimų, prietarų, „zababonų“ pavidalu. Už šių žinių naudojimą ir viešą skleidimą visame krikščioniškame pasaulyje buvo žiauriai persekiojama, baudžiama, deinama ir žudoma. Paskutinis mirties nuosprendis, pagal vadinamą „raganų įstaymą“ buvo įvykdytas Didžiojoje Britanijoje jau po Antrojo pasaulinio karo!!!

Visi 3 pirties procesai neišvengiamai vyksta neatsikiriamai vienas nuo kito ir glaudžiai persipina. Išoriškai mes matome pirtininką su vanta (išorinis), vanojamasis jaučia kaip malonus virpulys apima visą kūną ir staiga jį apima prisiminimas kaip vaikystėje jį supo mamos rankos (vidinis), pirtininkas mintimis paprašė savo angelo sargo pagalbos (vidinis), energijos srautas per pirtininką įėjo į vanojamąjį ir tarsi skaidrus vanduo nuplovė kaltės jausmą (slaptasis). 

Kievienas pirties veiksmas turi visas tris puses, tačiau tam tikri veiksmai atliekami būtent dėl jų slaptosios prasmės ir poveikio. Tai - pirties ritualai. O pirtis kurioje dalyvaujama dėl tokio veiksmo vadinama ritualine. Surengti tokią pirtį nėra paprasta. Jeigu išorinį veiksmą gali išmokti kiekivienas fiziškai įgalus žmogus, vidinį - kiekvienas geros valios psichiškai sveikas žmogus, sugebantis užmegzti empatinį ryšį su besimaudančiuoju ir turintis tam tikrų savistabos įgūdžių, tai slaptajam veiksmui jau nebeužtenka vien „žmogiškojo“ faktoriaus, čia reikalingas ir subtiliojo pasaulio esybių pritarimas, sąjunga su subtiliosiomis energijomis, sugebėjimas su jomis „susitarti“. Čia neįkainuojama yra tradicinių mokymų, kilusių iš šamanizmo, pagalba. 

Slaptajam pirties procesui ir yra skirtas ritualinės pirties seminaras.

Ritualinės pirties seminaro eiga

Seminarą sudaro teorinė, praktinė, intergracijos ir diskusijų dalys.

Teorinės dalies metu yra pateikiama nemažai bendrųjų žinių apie pirties ritualus, ir išnagrinėjama tipinė daugumos ritualų eiga. Kalbame apie subtiliųjų energijų, ir subtiliųjų būtybių pasaulius ir mūsų santykį su jais. Teorinės dalie metu patariama konspektuoti.

Praktinė dalis - tai pats ritualas, kuris vyksta pirtyje ir šalia jos. Jis gali būti įvairus ir priklausyti nuo grupės pasirengimo ir kitų aplinkybių.

Integracija - tai ramybės laikotarpis, kurio metu intagruojama patirtis, duodama laiko nurimti subtiliosioms energetinėms struktūroms. Jo metu yra laikomasi absoliučios ramybės ir tylos.

Diskusija - tai pasidalijimas įspūdžiais ir suvokimais, seminaro vedančiojo komenatarai ir pastabos.

Tekstas © Rimas Kavaliauskas

 

Registracija

Prašome užpildyti šią formą

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

Renginiai

Sveikos pirties ABC Kazlų Rūdoje

2020-11-08
Liko 5 vietos
Jurės g. 1, Kazlų km., Kazlų Rūdos sav., Kazlų Rūda

Ritualine pirtis