Uždaryti

Pirties masažas

Jūs esate čia: Namai » Pirties akademija » Pirties meistriškumo kursai » Pirties masažas

Visiškai akivaizdu, kad po poveikio karščiu ir šiluma kūno lietimas (glostymas, tepimas, trynimas, šveitimas, tapšnojimas ir tt.) yra antras svarbiausias ir įspūdį paliekantis pirtis faktorius. Vadinasi valdyti, taisyklingai panaudoti šį faktorių, nesukeliant žalos jumis pasitikėjusiam žmogui (procedūros klientui) yra taip pat antras pagal svarbumą pirtininko ar vanotojo įgūdis. Atrodo – kas čia ypatingo – liesti kitą žmogų. Tačiau pabandykite ir patys pamatysite, kaip tai nelengva. Mes dažnai nemokame liesti net pačių artimiausių žmonių ir mieliau darome tai nakties tamsoje, kad tik patys nepamatytume rezultato...

O pirtyje neišvengiamai tenka prisiliesit prie žmogaus. Paprasčiausias nugaros patrynimas, medaus tepimas ant nugaros ar tas pats vanojimas – tai jau pirties masažas. Ir jis turi būti ne bet koks, bet pats geriausias. Juo labiau, kad šilta pirties prausykla, drėgna garinė ar net poilsio patalpa su besikūrenančia krosnele – tai idealios vietos atlikti paprastą, nesudėtingą, bet tokį malonų atpalaiduojantį masažą. O kur dar kūno šveitimas natūraliomis priemonėmis – vadinamosios namų SPA procedūros? Tai yra pirties masažas pačia gryniausia forma!

Pirties akademijoje masažo mokome jau 8-tus metus. Pirmaisiais metais, rengdami vanojančius pirtininkus, suorganizavome papildomą fakultatyvinį masažo kursą. Rezultatai pranoko lūkesčius - masažo mokęsi žmonės, vanojimą įsisavino žymiai giliau ir tobuliau. Mokant masažo, kai jau nebijoma prisilieti prie žmogaus kūno, būna ką veikti ir tarp pėrimų, kai ilsimasi. Tuo metu galima padaryti kad ir nedidelį atpalaiduojantį pėdų, galvos, kaklo ar nugaros masažą. Po kaitinimosi pirtyje kūnas būna ypatingai atsipalaidavęs, sąnariai lankstesni ir masažuoti yra kur kas lengviau.

Tačiau vanojimas – ne vienintelis dalykas kur prireikia masažo. Bet kuris prisilietimas prie kūno – jau turi būti sąmoningas ir kokybiškas. Todėl sąmoningo kūno lietimo praktikai Pirties meistriškumo kursuose yra skiriamas toks didelis dėmesys. .

Intuityvaus darbo su kūno kursas

Bendra trukmė: apie 10 val. Veda: Rimas Kavaliauskas , Birutė Masiliauskienė, Sigita Šeduikienė.

Kurso metodikai parengti impulsą suteikė gyd. Nikolajaus Lobanovo vesti masažo kursai. Ji buvo praturtinta Jogos masažo, tradicinio hamamo masažo elementais, autoriniais sprendimais. Kurso metu visų pirma išmokstama giliai atsipalaiduoti ir pačiam pasiruošti masažo procedūrai. Yra labai svarbu, kad masažuotojo kūnas pats kuo laisviau praleistų energijas ir vibracijas – tik tada jis sugebės pajusti, kuriose vietose pas klientą audiniuose glūdi įtampa ir mokės ją išsklaidyti efektyviausiu būdu. Todėl prieš kiekvieną masažo užsiėmimą atliekama speciali energetinė mankšta, kurios metu dalyviai mokomi specialių sąmoningo raumenų atpalaidavimo pratimų.

Toliau mokoma pajusti žmogaus kūno paviršių, prisiderinti prie jo ritmo ir būsenos. Didžiausias dėmesys skiriamas ne sudėtingai technikai, o paprastiems baziniams kokybiško masažo principams: judesio išbaigtumui, pilnam rankų kontaktui, dėmesio sutelkimui. O taisyklinga technika pasižymi tik nedaugelis net profesionalių masažuotojų!

Įsisavinę bazinius įgūdžius – glostymą, trynimą, maigymą, vibraciją, mokiniai dirba su atskiromis kūno dalimis, reikalaujančiomis specifinių įgūdžių – plaštakomis, pėdomis, kaklu, galva. Pamažu išmokstama tinkamai elgtis su visu žmogaus kūnu, jo nebijoti, jį pamilti, sąmoningai pakeisti jo būseną.

Po masažo užsiėmimų rekomenduojame nueiti į pirtį, kur galite iškart pritaikyti įgytus įgūdžius. Pastebėjome, kad jau po pirmo užsiėmimo mokiniai pagarsėja artimųjų ir pažįstamų tarpe kaip vos ne pirties stebukladariai, juk dažnai žmogaus palaimai reikia tiek nedaug...

Kursų programa

I tema. Darbo su kūnu pagrindai.
Įvadas į masažą. Kūno atpalaidavimo pratimai. Glostymas. Maigymas. Stuburo srities šildymas. Kryžkaulio masažas. Kojų masažas. Taisyklinga, efektyvi rankų technika bei kūno padėtis. Aliejai, naudojami masažui.
Šio užsiėmimo rezultatas – išmoksite daryti lengvą atpalaiduojamąjį masažą savo artimiesiems.Plačiau.

II dalis. Darbas su kūno dalimis.
Kūno atpalaidavimo pratimų tęsinys. Išeitos temos pakartojimas, individuali judesio korekcija. Kaklo ir sprando zonos atpalaidavimas ir masažas. Rankų ir pėdų masažas. Įvadas į pėdos refleksoterapiją.
Šio užsiėmimo rezultatas – išmoksite daryti pilną intuityvų relaksuojantį nugarinės kūno pusės masažą ir pėdos bei plaštakos masažą. Galėsite intensyviai atpalaiduoti savo artimuosius ir panaudoti šiuos įgūdžius pirtyje. Plačiau.

III dalis. Darbas su priekine kūno puse.
Išeito kurso pakartojimas, Vibracinės technikos papildomam atpalaidavimui. Tempimo pratimai. Antistresinis kaklo bei galvos masažas gulint ant nugaros ir sėdint. Šio užsiėmimo rezultatas – išmoksite daryti pilną intuityvų relaksuojantį viso kūno masažą. Tiesiog – gerai masažuosite. To visiškai pakaks namų masažui ir darbui pirtyje. Plačiau.

Taip pat skaitykite

Taip pat skaitykite

Masažas

Masažas

Pirtyje ne tik vanojamės, bet ir kitaip lepiname ir puoselėjame kūną, stengdamiesi jį kuo labiau atpalaiduoti, suaktyvinti… Toliau

Masažo technika

Masažo technika

Masažo technika gali būti labai įvairi, tačiau masažo efektyvumas priklauso daugiau nuo masažuotojo sąmoningumo ir pojūčių… Toliau

Kūno praktikos pirtyje

Kūno praktikos pirtyje

Žmogų pirtyje atpalaiduoti galima ne tik vanojimu ir masažu. Sustingusius raumenis galima pavibruoti, pastuksenti, ištempti...… Toliau

Komentarai

Straipsnis neturi komentarų. Būk pirmas!

(Reikia prisijungti, kad galėtumėte rašyti komentarą.)

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

 Pirties masažo kursuose
Pirties masažo kursai pradedami kūno pramankšta

Pirties masažo kursai
Kiekvienas masažo etapas išsamiai paaiškinamas

Atsipalaidavimas
Kol draugas dirba, galima atsipalaiduoti...

Rankų masažas labai atpalaiduoja
Rankų masažas labai atpalaiduoja

Kojų pėdų masažas
Kojų pėdų masažas – atpalaiduojamojo masažo pagrindas

Dirbame poromis
Masažo kursuose dirbame poromis