Uždaryti

Pirtininko profesionalo studijos

Jūs esate čia: / » Pirties akademija » Pirties meistriškumo kursai » Pirtininko profesionalo studijos

Pirtininkas profesionalas turi būti baigęs Pirtininko mėgėjo studijas (gauti pirtininko mėgėjo įskaitą) ir būti lankęs visų šių sričių seminarus ir gavęs jų įskaitas.


Darbo su kūnu temų grupė

Darbo su kūnu kryptis  - tai pirtininko profesionalo studijų „pagrindas“. Joje iš esmės pagilinami Pirtininko mėgėjo lygyje įgyti baziniai įgūdžiai. Studentai išmoksta profesionaliai vanoti ir efektyviai atlikti masažo elementus pirties procedūrų metu, kai tik to prireikia.

Darbas su kūno dalimis


Šioje temoje mokomės kokiais būdais patenkinamas žmogaus poreikis „būti išmasažuotam“. Dirbama su giliau esančiais raumeninis. Tai dažniausiai pirtyje pasitaikantis atvejis, todėl ši tema yra būtina pirtinkui profesionalui.

Darbas su priekine kūno puse

Darbas su kūnu

Šioje temoje atskleidžiamos sudėtingos darbo su kūnu technikos, atliekamos žmogui gulint ant nugaros. Paprastai tai daroma turint daugiau laiko arba darant viso kūno masažą. Šiomis technikomis dažniausiai papildomas, pratęsiamas ir užbaigiamas pilnas darbo su kūnu seansas pirtyje ar po jos.

Intensyvus vanojimas

Klasikinis vanojimas

Tolimesnis Relaksacinio vanojimo įgūdžių gilinimas, pritaikant jas įvairiose kūno vietose. Vanojimo metu dirbame su sodresniu garu, šildome gilesnius kūno sluoksnius, taikome įvairaus stiprumo kontaktines technikas.

Individualizuotas vanojimas

individualizuotas-vanojimas

Tęsiame Klasikinio vanojimo studijas. Norėdami prisitikyti prie individualių poreikių, kūrybiškai naudojame relaksacinio ir klasikinio vanojimo technikas, kuriame individualią vanojimo strategiją. Mokomės patenkinti „stiprių“ ir „silpnų“ kientų lūkesčius.


Temos apie augalus

Teorija

Medžių savybės


Aptariame žmogaus ir medžio santykį, medžių mitologiją, susipažįstame su pagrindinių pirtyje naudojamų medžių savybėmis ir skirtingų vantų naudojimu pirties procedūros metu.

Žolės pirtyje


Žolių rinkimas ir paruošimas. Dažniausiai pirtyje naudojamos žolės. Žolių mitologija.

Praktika

Augalų pažinimas


Reali pažintis su augalais - ekskursija į gamtą, kurios metu mokomasi rasti ir atpažinti pirtyje naudojamus ar priešingai - vengtinus augalus, mokomasi juos atskirti, taisyklingai ir nežalojant gamtos rinkti.

Vantų rišimas


Šakų skynimas. Vantų rišimo būdai. Vantų džiovinimas, šaldymas, sūdymas. Vantos kokybės kriterijai. Vantų parengimas darbui.

Subtilusis vanojimas


Išbandomas vanojimas skirtingų augalų vantomis, susipažįstama su netradiciniais vanojimo scenarijais bei energetinėmis vantų savybėmis.

 


Aromaterapija

Teorija

Aromaterapijos pagrindai


Kokia juslė tiesiogiai veikia smegenis? Aromaterapijos istorija. Uoslė ir kvapas. Garinės aromatizavimo būdai. Dažniausiai naudojamų eterinių aliejų savybės.

Senoji žolininkystė


Pirties erdvėje yra patiriamas visų keturių pradų poveikis — karštumas, ir šaltumas, drėgnumas, ir sausumas. Pagal šias savybes senovėje buvo skirstomi ir augalai. Nagrinėjame šias slaptąsias augalė savybes ir jų panaudojimą.

Praktika

Aromatinė pirtis


Natūralūs garinės aromatizavimo būdai. Žolynų garas. eterinių aliejų panaudojimas mikroklimato korekcijai. Kvapiųjų substancijų panaudojimas pirties kaukių gamyboje.

 


Pirties mikroklimatas ir sandara

Teorija

Pirties konstrukcija

pirties konstrukcija

Pirties konstrukcijos tipai - mūrinė, rastinė, tąšo, karkasinė. Plautai, jų tipai ir įrengimas. Pirties planavimas ir ergomonika. Priešgaisrinė sauga: pirčių gaisrų priežastys, veiksmai gaisro atveju, taisyklingas pirties kūrenimas.

Pirties krosnys

Pirties krosnis

Pirties krosnies evolicija. Nuolatinio ir periodinio kūrenimo krosnys ir jų veikimo ypatumai. Elektrinės krosnelės. Garo generatoriai.

Pirties mikroklimatas


Kūno įšilimo faktoriai. Vandens garavimas ir kondensacija. Pirties garas. Ventiliacija. Pirties mikroklimato kūrimas ir koregavimas. Neklimatinės pirtys.

Praktika

Mikroklimato valdymas

pirties mikroklimato valdymas

Praktinis mikroklimato stebėjimas ir jo koregavimo veiksmai: taisyklingas krosnies kūrenimas, garo pylimas, garinės vėdinimas, perkaitusios pirties aušinimas.

Pirties vertinimas


Edukacinė pirtis, kurios metu maudantis joje realiomis sąlygomis nagrinėjami jos privalumai ir trūkumai, mokomasi įvertinti jos saugumą, patogumą darbui bei teikiamas galimybes.


Grožio pirtis

Teorija

Kosmetinė pirtis

Kosmetinė pirtis

Oda pirtyje ir galimos odos problemos. Odos tipai. Kosmetiniės pirties procedūros. Odos maitinimas. Vaisiai ir daržovės pirties kosmetikoje.

Praktika

Natūralių pirties priemonių gamyba

Natūralių pirties priemonių gamyba. Pirtis.lt.

Augalinės žaliavos rinkimas, laikymas, paruošimas. Nuovirai, antpilai, hidroliatai ir kitos pirties augalinės priemonės. Kompresai, vonelės, aromatinės pagalvėlės. Augalų distiliavimas.

Kosmetinės procedūros pirtyje


Procedūros ypač užterštai, riebiai, spuoguotai odai. Odos kaukės, jų paruošimas ir naudojimas. Anticeliulitinės procedūros. Plaukų priežiūra pirtyje.

 


Psichologija ir subtilieji procesai

Teorija

Pirties psichologijos pagrindai

Emocinis pirties procedūrų fonas. Psichologinis komfortas pirtyje. Emocinės ir psichosomatinės reakcijos pirties procedūrų metu. Simpatinė ir parasimpatinė nervų sistemos ir jų veikimas pirtyje.

Pirtis ir stresas

Stresas ir streso priežastys. Overstresas. Pervargimas. Šiuolaikiniai streso valdymo metodai. Pirtis ir streso valdymas: atpalaiduojančios aplinkos kūrimas.

Vyrai ir moterys pirtyje

Lyčių emocinių reakcijų skirtumai. Vyrų ir moterų nervų sistemos ypatumai. Procedūrų vyrams ir moterims rekomendacijos.

Pirties ritualai. Proginė pirtis.

Ritualo atsiradimo istorija. Ritualų struktūra ir tipai. Ritualo vedimo rekomendacijos.

Praktika

Individualus darbas su klientu

Kliento tipo atpažinimas. Kliento būsenos atpažinimas. Pokalbis su klientu parenkant procedūros eigą. Kūno tonuso pakėlimas arba vidinių įtampų atpalaidavimas. Kliento kūno poza ir jos korekcija. Prisilietimas prie kliento, jo dinamika ir dėsningumai.

Darbas su grupe pirtyje

Grupinių pirties procedūrų tipai ir jų ypatybės. Pirties procedūros planavimas: tikslas, idėja, scenarijus. Grupės/kliento ir pirtininko santykis. Grįžimas į tėvų/vaikų ryšį. Pirtininko etika. Nuogumas. Grupė ir individas. Kaip būti grupėje ir būti matomam?

Meditacinės ir relaksacinės praktikos

Edukacinės pirties tema, kurioje susipažįstama su meditacinių technikų pirtyje tikslais ir ypatybėmis. Kvėpavimo, vizualizacinės, dėmesio valdymo technikos. Kam jos naudojamos?

Proginė pirtis


Edukacinės pirties tema, kurioje susipažįstama su meditacinių technikų pirtyje tikslais ir ypatybėmis. Kvėpavimo, vizualizacinės, dėmesio valdymo technikos. Kam jos naudojamos?


Pirties istorija ir kultūra

Teorija

Lietuviška pirtis


Pirties mitologija: pirties pasakos ir mitai, pirties ritualai. Pirtis kaimo kultūroje: pirtis tradicinėse lietuvių šventėse, sudėtinės kaimo pirtys. Lietuviškos pirties istorija: pirtis rašytiniuose šaltiniuose, Vilniaus pirtys, dvarų pirtys, pirties organizacijos ir jų veikla.

Pirties istorija ir geografija


Pirties istorija: priešistorinės pirtys, pirtis antikiniame pasaulyje, romėnų termos, pirtis viduramžių Europoje, pirtis moderniais laikais. Pirties geografija: Amerikos indėnų pirtys, Azijos pirtys, arabų ir turkų pirtys, Europos pirtys, Šiaurės Europos pirtys. Pirties etika.

Praktika

Dūminė pirtis

dūminė pirtis. pirtis.lt.

Susipažįstama su pačia seniausia - dumine pirtimi, sužinoma, kai ji kūrenama, kuo ypatingas maudymasis tokiose pirtyse.


Pirties praktika

Grupinės procedūros praktika

Grupinė procedūra

Ši praktika atliekama profesionalo pirtininko vedamoje grupinėje pirtyje. Pirties procedūra gali būti įvairi - klasikinė, kosmetinė ar proginė. Praktikos tikslas yra suteikti studentui praktinį supratimą ir patirtį apie pirtininko darbą realiomis sąlygomis, kai jam pirtyje tenka dirbti su grupe žmonių.

Individualios procedūros praktika

Individuali procedūra

Ši praktika yra skirta savarankiškam pirtininko darbui su jo klientu. Praktikos įskaitai gauti būtina atlikti bent vieną individualų vanojimą bei individualią procedūrą garinėje - kūno šveitimą, masažą ar pan.

Žymos: šveitimas, vanojimas.

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

Renginiai

Intensyvus vanojimas

2019-09-21
Liko 1 vieta
Maišiagalos sen. Melkio km., Vilniaus Raj.
Lietuviškos pirties akademija kviečia studentus išmokti vanoti saugiai bet karštai. Jūs taip pat atrasite, kad intensyvu - tai nebūtinai labai karšta!

Sveikos pirties ABC Kaune

2019-09-29
Liko 6 vietos
Kauno rajonas, Vilkijos apyl. Palazduonio km., Kaunas

Pirtininko darbo įvadas

2019-10-06
Liko 5 vietos
Kaštonų g. 1b, Skaidiškės, Vilnius