Uždaryti

Angelų malūnas. 2011 02 20

Jūs esate čia: Namai » Pirties akademija » Pirties meistriškumo klubas » Angelų malūnas. 2011 02 20

Susitikimo vieta – Angelų malūnas

Kodėl Klubo susitikimas suorganizuotas būtent čia? Tokio klausimo sulaukėme iš kai kurių vilniečių bei kauniečių. Atsakymas paprastas: todėl, kad patiems Klubo nariams kilo tokia idėja. Eriko ir Ernestos sumanymas - pajudinti šiaurės vakarų Lietuvos Pirties akademijos studentus, paskatinti juos rinktis, burtis. Ir tiesiog - maloniai praleisti laiką pirtyje. Iš tiesų - daugelis Klubo susitikimų bei kitų renginių vyksta visai kitoje Lietuvos pusėje. Ne visi turi galimybę ten atvažiuoti. Tad - kodėl gi ne? Taigi Telšių rajonas, „Angelų malūnas“...

„Kodėl malūnas - angelų? Todėl, kad dažniausiai visi kalba apie velnių malūnus. O čia viskas kitaip!“ - šypsosi sodybos šeimininkas Ričardas Rasiukas. Iš tesų - čia viskas trupučiuką kitaip nei įprastose pirtyse. Didžiulis rekonstruotas seno malūno pastatas - giliame Virvytės slėnyje. Tai garantuoja visišką ramybę: nereikia prašyti išjungti mobiliuosius telefonus - kai esate pirtyje, jie ir taip neveikia. Paprasčiausiai - nėra ryšio. Užtat čia pat, vos už poros žingsnių nuo slenksčio, srauniai teka vanduo, sukantis turbiną. Tik atgimęs senas malūnas ne miltus mala, o elektrą gamina...

Oficialioji dalis

šį kartą susitikimas turėjo ir „oficialią“ dalį. Visai neseniai buvo pasibaigęs 3-asis Tarptautinis vanojimo Čempionatas, todėl buvo nuspręsta pasižiūrėti jo videoįrašą. Rimas, kaip pagrindinis Vanojimo čempionatų iniciatorius neoficialiai papasakojo apie Čempionato eigą, pakomentavo pasirodymus.

Pirmoji dalis šiuo atveju buvo ypač svarbi, kadangi Klubo susitikimas buvo atviras - jame galėjo dalyvauti ne tik Klubo nariai (ir jų „antros pusės“), bet ir žmonės, kurie galbūt norėtų Klubo nariais tapti ateityje ar tiesiog besidomintys pirtimis. Pastarųjų šį artą buvo beveik tiek pat kiek ir „klubiečių“. Ypač daug sulaukėme kuršėniškių, mielai pasidalinusių ir savo patirtimi ir papasakojusių apie savo veiklą, susijusią su pirtimis.

Rimas pristatė ir pakomentavo naująją mokymų programą. Visi, kas norėjo - gavo spausdintą jos kopiją tolesniam studijavimui.

Didžiausio susidomėjimo sulaukė Čempionato filmuotos medžiagos peržiūra. Be abejo, per pora valandų neįmanoma pamatyti visko, kas vyko dvi dienas. Ir visgi buvo įdomu ir naudinga iš šono pašvelgri į geriausių Europos vanotojų kovas, išgirsti komentarus apie tai, ką jie darė gerai, ką nelabai, pasisemti patirties ir naujų idėjų.

Klubietiška pirtis

O pirtis, žinoma, yra pirtis... „Angelų malūno“ pirtiyje yra paties Klubo vadovo Rimo rankomis sumontuota gero garo krosnis.  Be jokios abejonės, ji pasižymi puikiu garu. Šį kartą Rimas pats nupylė pirmą garą, įdėmiai stebint Ričardui - pirties šeimininkui. O visa kita - dalyvių fantazijos ir išmonės reikalas.

Ypatingas emocijas sukėlė vieningos moterų maudynės iš 150 m gylio trykštančio šaltinio vandeniu. Kurios nedrįso pačios apsipilti – buvo draugiškai apipurkštos. Paskui – vėl draugiškai atgal ant plautų atšilti.

Visi besimaudantys buvo daugiau ar mažiau pažįstami su pirties pasauliu. Ir kiekvienam buvo įdomu pasidalinti tuo, ką moka: pavanoti, pamasažuoti, išbandyti naują priemonę ar idėją, pasidalinti atradimais ir t.t. Šito aprašyti nei galima, nei verta - tai reikia išbandyti ir patirti patiems.

Džiugu, kad kilo tokia idėja ir susitikimas įvyko. Vadinasi, tai tikrai buvo reikalinga ir laiku. O jei yra noras burtis ir kažką veikti - toliau belieka tai tik vystyti ir plėtoti. Juo labiau, kad pamatėme, jog žmonių, besidominčių pirtimis, gausu ir vakarinėje Lietuvos pusėje. Dar vienas rezultatas - kovo mėnesį vyksiantys du seminarai Vakarų Lietuvoje. Tai irgi, tikimės, prisidės prie aktyvesnio pirties mėgėjų judėjimo, paskatins juos domėtis, dalyvauti, mokytis tapti tikrais savo šeimos ir draugų pirties ambasadoriais.


Taip pat skaitykite

Taip pat skaitykite

Baigiamasis egzaminas

Baigiamasis egzaminas

Pirties meistriškumo kursų baigimo egzaminas. Toliau

Pirčių vertinimas

Pirčių vertinimas

Pirties kokybės įvertinimas yra sudėtingas. Reikia įskaityti eilę objektyvių parametrų, tokių kaip pirties temperatūra ir… Toliau

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

Renginiai

Klubo pirtis. Knygos PIRTIS pristatymas.

2019-10-17
Liko 13 vietų
Uosio g. 20, Neveronys, Kauno r., Kaunas
Pirties meistriškumo kursų studentai spalio 17 d. kviečiami į knygos PIRRTIS pristatymą ir gerą pirtį su autoriais.

Lengvas vanojimas. Pirtis ir sveikata

2019-10-19
Liko 5 vietos
Maišiagalos sen. Melkio km., Vilniaus Raj.

Antistresas ir švelniosios technikos

2019-10-20
Liko 2 vietos
Pirčių sodas, Melkio km.

II-oji tarptautinė vanojimo konferencija

2019-11-30
Liko 20 vietų
Uosio g. 20, Neveronys, Kauno r., Kaunas
II-oji tarptautinė vanojimo konferencija

 

Pirties meistriškumo klubas
Ernesta ir Erikas – aktyvūs Klubo nariai iš Šiaulių

Pirties akademijos Pirties meistiskumo klubas
Rimas prie savo konstrukcijos krosnies pakuros.

Pirties akademijos Pirties meistriskumo klubas
Tilpome visi... :)

Pirties akademijos Pirties meistriskumo klubas
Pirties šeimininkas Ričardas atliko tradicinį Pirties akademijos pirmojo garo ritualą.

Pirties akademijos Pirties meistriskumo klubas
Gerais linkėjimais „įkraunamas“ vanduo

Pirties akademijos Pirties meistriškumo klubas
 Pirties akimirka

Pirties akademijos Pirties meistriškumo klubas
 Merginos - pirmame plane :)

 Pirties Akademijos Pirties meistriškumo klubas
 Pirties širdis - krosnis...

Pirties akademijos Pirties meistriškumo klubas
Paslaptingasis „Angelų malūno“ pirties garas