Uždaryti

Pranešėjai

Jūs esate čia: Namai » Pirties akademija » Kongresai, konferencijos » Suomiška pirtis 2007 » Pranešėjai

Marketta Forsell
Tarptautinės saunos draugijos prezidentė

Tarptautinė saunos draugija (TSD) buvo įkurta 1977 m. Suomijos saunos draugijos iniciatyva. Ji tapo įprastu ryšiu tarp įvairių šalių pirčių organizacijų. Jos tikslas yra panašus į Suomijos saunos draugijos – skleisti pasaulyje žinias apie pirtį, tačiau tai ji daro tarptautiniu mastu. Draugijos generalinis sekretoriatas yra Suomijoje, Suomijos saunos draugijos patalpose. Šiuo metu draugijos prezidentė yra ponia Marketta Forsell iš Suomijos.

Labiausiai pastebima TSD veikla yra Tarptautinio pirties kongreso organizavimas. Jis rengiamas kas ketveri metai. Iš tiesų kongresai pradėjo vykti dar iki TSD įkūrimo – nuo pat 1956 m. Jau įvyko 13 Pirties kongresų: Vokietijoje (5 kartus), Suomijoje (3 kartus ), Austrijoje, buvusioje Čekoslovakijoje, Nyderlanduose, Japonijoje ir Šveicarijoje. Paskutinis Konkgresas įvyko Suomijoje, 2006 m. rugpjūčio 6-8 d. Jame pirmą kartą dalyvavo ir atstovai iš Lietuvos – grupė Pirties akademijos narių, kurie patraukliai pristatė Lietuvos pirties tradicijas gausiai pirties specialistų auditorijai, susirinkusiai iš 22 šalių.

Matti Kivinen
Tarptautinės saunos draugijos eksprezidentas,
„Sauna OK" draugijos prezidentas 

 

Risto Vuole Apiala
architektas,
Suomijos pirčių muziejaus mokslinis konsultantas

 

Sipi Hintsanen
architektas,
Oulu pirties draugijos narys

 

Seppo Pukkila
fotografas,
Suomijos saunos draugojos tarybos narys

  

Rimas Kavaliauskas
VšĮ „Pirties akademija" vadovas,
Tarptautinės dūminės pirties draugijos narys

 

 

 

 

 

 

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“