Uždaryti

Baigiamasis egzaminas 2011 m.

Jūs esate čia: Namai » Pirties akademija » Atsiliepimai, istorija » Baigiamasis egzaminas 2011 m.

Vėjuotą sekmadienio rytmetį į egzaminą Bajambalės pirtyje sulėkė keletas ekipažų iš Vilniaus ir vienas iš  Kauno (ir aš su jais). 

Šeši PA studentai - Birutė, Audra, Jonas , Nerijus, Arūnas, Vaidotas ir trys komisijos nariai - Saulius, Aridas ir Rimas rimtai ruošėsi atlikti savo pareigas. Man buvo pasiūlyta dalyvauti kaip visuomeninei stebėtojai ir subjektyviai aprašyti egzaminą. Studentai mane net drąsino prašyti kad ir man būtų leista laikyti kartu (man trūko vos kelių seminarų). Neišdrįsau. Mes (išskyrus Birutę) susipažinome 2010 metais vasaros stovykloje „Pirčių sode“. Tiesa, į praktinę dalį dar atlėkė ir Vladislovas, labai džiugu buvo jį pamatyti, nes po vasaros stovyklos nieko apie jį nebuvome girdėję. Taigi, mes visi kursiokai. Stiprus ir nenutrūkstamas ryšys užsimezgė toje vasaros stovykloje tarp mūsų, todėl ir atvykome su Vladislovu palaikyti kursiokų.

Prieš egzaminą komisijos pirmininkas oficialiai išdėstė egzamino tvarką ir vertinimą. Maksimalus vertinimas buvo šeši balai. Teorinis egzaminas susidarė iš penkių klausimų. Juos reikėjo išsitraukti pačiam. Pirmieji trys buvo lengvesni. Tai apie įvairias pirtis, krosnis, ventiliacijas, įvairias situacijas garinėje su klientais ir t.t. Ketvirtas - testo pavidalo, kur iš duotų kelių atsakymo variantų reikėjo išrinkti vieną teisingą. Pastarasis pasirodė buvo sunkiausias (tik ne Audrai). Dar po vieną klausimą uždavė komisijos nariai. Jei komisijos pirmininko nepatenkindavo atsakymas, jis užduodavo papildomus klausimus. Jokių prieštaravimų ir ginčų komisijos pirmininkas netoleravo. Studentai ruošėsi atskirame kambaryje. Egzaminą laikyti ėjo po vieną kitoje salėje. Turėjo po dvidešimt minučių pasiruošimui. Studentams buvo leista naudotis tik ranka rašytais užrašais, pastarieji buvo kruopščiai patikrinami. Mane nustebino tai, kad kai kurie arba iš vis jais nesinaudojo, arba tik sekundei žvilgtelėjo. Toks įspūdis, kad visi užrašai jų galvose. Tokie visi ramūs, savimi pasitikintys drąsiai žengė pirmyn. Tuo tarpu studentų kambaryje virė karštos diskusijos. Nugirdau kalbant, kad daugelis egzamino klausimų nebuvo dėstoma seminaruose. Į tai Audra puikiai atsakė „reiškia jis (Rimas) mus išmokė mokytis“.
Po teorinės dalies susėdome prie pietų stalo. Įtampa atslūgo. Patiektas maistas, kaip visada, buvo puikus: vegetariškas, sotus ir sveikas. Užvirė draugiškos diskusijos aptariant teorinio egzamino rezultatus.
Iškart po pietų vyko pasiruošimas praktinei daliai: vieni ruošė vantas, kiti gamino druskos mišinį, plikė kavą, veiksmas verti virė ir aukščiausią kulminacijos tašką pasiekė paskutiniojo studentės pasirodymo metu. Gražu buvo žiūrėti į studentų pirties apdarus: Birutė net naują baltą kepurę nusivėlė, kad derėtų prie pirties apdarų ansamblio. Audra pasipuošė savo legendiniu „ rožinės panteros“ pirties kostiumu, beje, ir kepurę pati nusivėlė tokios pat spalvos.
Komisijos narys Aridas pasiūlė pradėti praktinę dalį bendru užėjimu į garinę. Vėliau nugirdau Rimą sakant, kad tai bene viena iš geriausių komercinių pirčių (garinių), jei ne pati geriausia. Plautai buvo dviejų aukštų. Nebuvo labai patogu vanoti ir atlikti pirties procedūras, bet dar palyginus visai neblogai. Jonas pravedė tradicinį pirmojo garo ritualą. Rimas netikėtai suvaidino apalpusį klientą ir stebėjo studentų veiksmus. Jie su užduotimi puikiai susidorojo. Antruoju užėjimu studentai demonstravo druskos pilstymo (Nerijus tai daro tobulai) ir įtrynimo įgūdžius. Vaidotas, įtrinant druską, dar ir gražią pasakėlę pasekė apie ją. Prasidėjo vanojimo ir rankų masažo meistriškumo demonstravimas. Vieni masažavo nugaras, kiti pėdas. Komisijos narys Saulius vėliau pripažino, kad studentai turėję vos dvi masažo pamokas, taip meistriškai masažavo. Stebėjau įdėmiai visus pasirodymus ir tai, ką demonstravo mūsų jaunieji pirtininkai, buvo kaip kad Nerijus dažnai sako, nerealu. Audra su Arūnu gavo aukščiausius komisijos įvertinimus. Apskritai, visi pasirodymai man atrodė aukščiausios klasės (ir komisija vėliau negailėjo pagyrų). Kiek man žinoma, visi studentai jau gan rimtai praktikuojantys pirtininkai, tad patirtis išties jautėsi. Gražu buvo stebėti, jaučiausi kaip kokiame „Master klasės lygio seminare“. Susidarė įspūdis, kad tai bus viena stipriausių ir gausiausių profesionalių pirtininkų laidų. Tiesa, dar nugirdau, kad tai buvo pirmas toks rimtas egzaminas PA istorijoje. Ankstesnieji buvo be teorinės dalies, gal net ir be komisijos narių - pirties grandų vertinimų. Negaliu nepasidalinti įspūdžiais apie sudėtingiausią ir ištvermingiausią Birutės (kaip žinia ji yra PA vadovo dešinioji ranka) pasirodymą, kuris nepaliko nei vieno abejingo. Birutė sirguliavo ir atrodė akivaizdžiai išsekusi. Rimas pareiškė norą savo kailiu patirti Birutės vanojimą. Tokio reiklumo ir sudėtingumo kliento nelinkėčiau nei vienam pirtininkui, juolab pirtininkei. Kaip žinia, Rimas mėgsta stiprų vanojimą su daug garo, aš tokius klientus vadinu – nepribaigiamaisiais, kaip ten dar sakoma rusiškai „staliavarai“. Didžiavausi ir žavėjausi moteriška Birutės ištverme ir galia. Tai buvo ekstremalu, stipriau nesu nei mačiusi, nei girdėjusi. Tai bent egzamino kulminacija! Net ir komisijos narys Saulius nenustygo vietoje, jautėsi kaip jis pergyveno: gaivino, pylė ant Birutės šalto vandens. Trūksta žodžių, kokia emocija tvyrojo garinėje. Niekaip kitaip nepavadinsi - Birutė pirties didvyrė.

Egzaminas baigėsi. Studentai vėl susirinko laukiamajame ir laukė egzamino rezultatų. Paprašiau jų pakomentuoti savijautas: viskas fantastiška, šauniai praleistas laikas, afigenai, ačiū dievui baigėsi, nu jo..., kaifas. Štai kaip emocingai reiškė mintis jaunieji pirtininkai. Nuotaikos buvo puikios. Net garsiai uždainavome „Oi laukiam laukiam, rezultatų laukiam“. Po pusvalandžio buvome pakviesti užeiti. Susėdome draugiškai ratu. Komisijos pirmininkas paskelbė bendrus rezultatus ir komentarus. Audra su Arūnu pripažinti geriausiai. Aridas su Sauliumi pagyrė studentus ir pasidžiaugė jų pasirodymais, netgi keletą labai reikšmingų pastabėlių pareiškė. Egzaminas buvo visiems užskaitytas. Plojimai, džiaugsmas, šypsenos, sveikinimai. Visi tokie laimingi susitarėme susitikti netrukus, vos už kelių dienų, iškilmingame diplomų teikimo vakare.
Jau netrukus ir mes: aš, Vladislovas, Erikas, Ričardas, Aurimas ir Daiva laikysime egzaminą. Pradėkite ir jūs, mielieji, jau dabar ruoštis, reikalas labai rimtas.

Papasakojo Ernesta Bajorinienė

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“