Uždaryti

Keturių patalpų, 25 m2

Jūs esate čia: Namai » Pirčių projektai » Keturių patalpų, 25 m2

Pirtis

„Keturių patalpų pirties" privalumai

  • statybai nebūtini leidimai statybai, t.y. pastato užstatymo plotas.
  • neviršija 25 m2 m. Aukštis – mažiau kaip 4 metrai.
  • tai tradicinė lietuviška pirtis su mažiausiais civilizacijos požymiais, kurioje galite pajusti mūsų protėvių dvasią.
  • pirtyje galima gerai suderinti karšto pėrimosi ir švelnaus maudymosi režimus, o tai patogu bei saugu ir vyrams ir moterims, ir vaikams.
  • tikslingas patalpų išdėstymas.
  • geras, komfortiškas mikroklimatas visose pirties patalpose.
  • natūralus apšvietimas, pirtimi patogu naudotis.

Ar pavyko tai įgyvendinti? Tikrai taip. Projektuojant pirtį buvo naudotasi daugiamete pirties procedūrų vedimo patirtimi, kritiškai įvertinta paskutinio dešimtmečio kaimo turizmo sodybų pirčių eksploatavimo patirtis, panaudota turtinga šiuolaikinių medinių suomiškų pirčių įrengimo patirtis.

Plačiau apie projektą

Mažos pirties projektasMažos pirties projektas
Mažos pirties projekto vizija.

Pirtelės užstatymo plotas – 24,92 m2. Stogo kraigo aukštis – 366 cm. Pirtelėje keturios patalpos: karštoji – garinė (4,92m2), šiltoji – prausimosi (3,86 m2), ir dvi vėsiosios – persirengimo (3,91m2) ir poilsio (7,56 m2). Pirtelė statoma iš 14 cm storio pušinių rastų. Stogas dengiamas Eternit stogo banguota danga. Langai – klijuotos medienos arba paprasti, kaimiški.

Tekstas © Rimas Kavaliauskas
 

Garinė

Aukštis – 2,10 cm. Įrengiami drebulės ar liepos plautai. Jie išdėstomi kampu, dviem lygiais. Sėdint gali šildytis 5-6 suaugę ir trejetas vaikų. Gulint – trys besišildantys.

Krosnis

Pirtyje pastatoma tradicinė periodinio kūrenimo lietuviškos pirties krosnis, garantuojanti lengvą ir švelnų, bet pakankamai karštą garą. Pradinė garinės temperatūra yra neaukšta - tai patogu moterims, tačiau užpylus vandens ant akmenų, karštas garas maloniai pasklinda po visą garinę, o antro plauto lygyje atitinka pačius aukščiausius pirties gurmanų reikalavimus. Krosnis pastatyta taip, kad apšildo ir prausyklą. Svarbi krosnies ypatybė yra ta, kad jos akmenų įkrova yra apie 300 kg, o tai ne tik leidžia kokybiškai pertis daugiau nei 3 val., bet ir pilnai išdžiovina medines sienas ir jos nepelija. To negali užtikrinti NĖ VIENA iš šiuo metu rinkoje parduodamų pirčių krosnių, nepriklausomai nuo jų kainos. Be to, pirčiai iškūrenti pakanka ir 3-4 val. Joje maudantis sunaudojama 2-3 kartus mažiau malkų nei šiuo metu paplitusiuose pirktinėse ir savadarbėse pirčių krosnių pakurose!

Prausykla

Prausimosi patalpa skirta atsivėsinti šaltu vandeniu, nusiplauti prakaitą šiltu vandeniu, praustis muilu ir atlikti įvairias masažo, kūno šveitimo ir kosmetines procedūras. Šiltas vanduo tiekiamas iš vandens šildymo talpos garinėje. Išlaikant pirties autentiškumą, dušų atsisakyta. Tokiu būdu sutaupoma vietos ir lėšų, o patalpos priežiūra supaprastėja.

Poilsio kambarys

Poilsio kambarys skirtas 4-6 pirties dalyviams atsigauti po kaitinimosi ir ramiai pailsėti po pirties procedūrų. Taip pat išgerti arbatos išvirtos ant natūralios ugnies. Šaltesniu laikotarpiu galima pasikurti ketinę krosnelę. Tam numatyta vieta ir kamino įvadas.

Visų patalpų grindys medinės. Lubos – taip pat. Garinės lubos apšiltintos. Pagal norą galima būtų įrengti vandens surinkimą iš prausyklos ir garinės. Tokio tipo pirtelė labai tiktų šalia individualių namų ar kaimo sodybose, kaimo turizmo sodybose.

Kaip užsisakyti?

Kreiptis tel. 8 655 47774 (Rimas), el. paštu. info(et)pirtis.lt.

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“