Uždaryti

Gurmaniška pirtelė, 9m2

Jūs esate čia: Namai » Pirčių projektai » Gurmaniška pirtelė, 9m2

Šis projektas „gimė“ bandant „sukišti“ mažą šeimos pirtį į kuo mažesnį plotą ir vis dar išlaikant pagrindinius reikalavimus gurmaniškai lietuviškai pirčiai. Pastaruoju metu vis labiau plintant sveiko vanojimosi (o ne mušimosi) vantomis papročiui atitinkamai pasirinkta pirties krosnis bei plautų tipas.

Gurmaniškos pirtelės išplanavimas

Maža gurmaniška pirtis. Pirtis.lt projektas taupiai šeimai.

Pirties planui buvo pasirinktas klasikinis kaimiškos lietuviškos pirties išplanavimas, kai į garinę einama per priepirtį. Toks pirties planas yra įprastas kaimo vietovėse, labai taupus ir pakankamai patogus naudotis.

Išplanavimas detaliau

Mažos gurmaniškos pirties planas. Specialus Pirtis.lt lietuviškos šiuolaikinės pirties projektas.
Mažos gurmaniškos pirties planas. Specialus Pirtis.lt lietuviškos šiuolaikinės pirties projektas šeimai.
© 2011 Rimas Kavaliauskas,
© 2011Lietuviškos pirties akademija

3D vaizdas

Peržiūrėkite 3D vaizdą

Garinė

Garinės dydis – tik 245 x 245 cm, tačiau čia puikiai išsitenka didelis dvigulis vanojimui tinkamas plautas. Yra atsisakyta 2 lygių plautų, trukdančių vanotojui pasiekti gulinčius ant viršutinio plauto žmones, todėl garinė atrodo kur kas erdvesnė. Tipiškas siūlomas plauto plotis yra 100 cm, tačiau jis gali būti keičiamas pagal šeimos pageidavimus.

Plačiau apie garinę

Garinėje patogiai galima atlikti tokias lietuviškos pirties procedūras:

 • maloniai sušilti pirties režime, labai primenančiame infraraudonųjų spindulių pirtį,
 • paragauti malonaus pirties garo, kylančio nuo upės akmenų, įkaitusių kaitrioje beržinių malkų liepsnoje,
 • maloniai vanotis vantomis, sėdint ant viršutinio gulto (patogiai telpa 4 asmenys)
 • profesionaliai vanoti kitą žmogų
 • patogiai patrinti nugarą išmirkusia beržine vanta,
 • karštame ant malkų ugnies prišildytame (bet neužvirusiame) „gyvame“ vandenyje pritraukinti natūralių kvepiančių žolynų kvapniam garui užpilti,
 • pasigaminti šiltos muilo putos ir ją ištrinti artimo žmogaus nugarą,
 • nesibaiminant kanalizacijos užsikimšimo naudoti įvairias kosmetines pirties kaukes,
 • kol išpertas žmogus ilsisi – uždėti jam ant skaudamų sąnarių ar probleminių kojų venų kompresą,
 • atlikti visas įmanomas profesionalaus ir mėgėjiško masažo procedūras,
 • atidarius ventiliaciją – greitai įleisti į garinę šviežio oro,
 • pavargus nuo pirties procedūrų – tiesiog pagulėti ant plauto ir pasnausti,
 • ant apatinio plauto po langu patogiai išsitrinkti galvą ar nuprausti vaikus.

Be viso to, atėjus rudens gėrybių metui pirtyje galima:

 • džiovinti obuolius, grybus, uogas...
 • padžiauti skalbinius kitą dieną, nes krosnis ilgai laiko šilumą,
 • apsilankius itin dideliam svečių būriui ant dvigulio plauto romantiškai nakvynei telpa jauna pora,
 • susipykus su žmona yra kur pernakvoti :)

Priepirtis

Priepirtis yra kompromisas tarp Jūsų piniginės ir noro turėti pilnavertį pirties poilsio kambarį. Yra pastebėta, kad išmokę naudotis gurmaniška pirtimi žmonės vis daugiau laiko praleidžia pačioje garinėje ir mažiau – priepirtyje. Jame tik pasiilsi tarp užėjimų į garinę.

Šioje pirtyje priepirtis yra apšildomas pirties krosnimi, kurios vienas trečdalis patenka į priepirtį, o kita dalis – į garinę.

Priepirtyje yra suolas, ant kurio sėdint ir gurkšnojant arbatą, pėdas, kad nesušaltų galima atremti į šiltą krosnies mūrą. Nors priepirčio grindys yra nešaltos – iš apačios apšiltintos.

Krosnis

Geriausiai šiai pirtelei tinka Rimo periodinio kūrenimo krosnis „Pirties širdis“. Ji sukauptą šilumą atiduoda palaipsniui, be to pirtinantis galima pamiršti kūrenimą – krosnies galingumo pirčiai pakanka.

Vandens šildymas.

Kūrenant krosnį sušyla ir 80-100 l vandens bakas. Vanduo neužverda, nes jis nesiliečia tiesiai su ugnimi. Jo visiškai pakanka šeimos poreikiams.

Konstrukcija

Pirtelės konstrukcijos pagrindas – 90 mm storio aukšto tikslumo staklėmis frezuotų tašų sienojai, kurie nuobliuoti taip lygiai ir suleisti taip gerai, kad pirčiai nebereikalingas papildoma apdaila ar termoizoliacija. Norint, ją galima surinkti ir iš karkaso, tačiau tokiu atveju rankinio darbo yra daugiau, be to prisideda didelis sienų plotas, reikalaujantis apkalimo lentelėmis ir pirtelės statyba labai užtrunka, o sienų garo izoliacija yra tikras galvos skausmas.

Grindys

Pirties grindys yra labai paprastos – „pratekančios“. Jos padarytos iš atskirų skydų, todėl itin lengvai valomos, o prireikus džiovinamos ar keičiamos.

Plačiau apie pratekančias pirtelės grindis

Kadangi mažos šeimos pirtelės šūkis yra „gurmaniška kokybė už mažiausią kainą“, yra rekomenduojama atsisakyti darbui ir medžiagoms imlių grindų betonavimo darbų ir leisti ekologiškoms pirties nuotekoms susigerti į gruntą, o jei šis yra nelaidus – nuvesti vamzdžiu į požeminį filtravimo-nusodinimo rezervuarą, padarytą iš bet kokios 100-200 l talpos. Labai tinka sena metalinė statinė, visiškai įkasta į žemę. Šiems darbams atlikti reikalinga „smėlio dėžės“ lygio kvalifikaciją, kurią visi įgijome 3-5ais gyvenimo metais.
Didesnės kvalifikacijos reikalauja pačių grindų ir vandens surinkimo įrengimas. Šiuos darbus rekomenduojame patikėti mums. Jie nesudėtingi, tačiau svarbu operacijų eiliškumas ir tikslūs metmenys. Iš pirmo karto viską padaryti gerai bus nelengva. Rezultatas – ekologiška, lengva, kvėpuojanti, lengvai remontuojama bei ilgaamžė pirties grindų konstrukcija. Ji turi tik vieną trūkumą – šaltą vėjuotą žiemą grindys gali „kvėpuoti vėsa“, tačiau tai puikiai išsprendžiama pintais dembliais, eglišakių paklotu – tai padaro pirtį labai romantiška. Kol kas iš įsirengusių tokias grindis nusiskundimų negirdėjau.

Pirtelės statyba

Pirtelės medinė dalis surenkama visai nesunkiai ir tai galima atlikti šeimos jėgomis per vieną savaitgalį. Prireikus galime suteikti visas montavimo paslaugas.
Pirtelė atvežama „vienu reisu“ ir iškraunama per 30 min. Jei pamatai jau įrengti – montuoti galima iškart. Jei ne – pamatų įrengimas trunka 2-3 dienas. Yra keli pamatų įrengimo variantai – pasirenkamas tinkamiausias.

Susidomėjote – pateikite užklausimą

Rimas KavaliauskasKiekvienas projektas turi savo individualių ypatybių, todėl, jei jaučiate, kad norėtumėte investuoti į savo šeimos sveikatą ir šalia namų tik už padėvėto automobilio kainą įsirengti tikra tradicinės sveikos lietuviškos kultūros oazę – užpildykite formą ir aš su Jumis greitai susisieksiu.
Rimas Kavaliauskas
Gurmaniškos pirtelės projekto autorius

Pirties projekto pasiteiravimo forma

 • Jūsų kontaktai:


Daugiau apie mažas pirtis

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“