Uždaryti

Eukalipto vantos

Jūs esate čia: Namai » Pirtininkams » Vantos » Eukalipto vantos

Eukalipto vantų lapuose gausu eterinio aliejaus, kuris pasižymi bakterijas naikinančiu, atiseptiniu, priešuždegiminiu poveikiu. Tai puiki priemonė prieš slogą, kosulį, bronchitą, sinusitą ir kitas peršalimo ligas, plaukų slinkimą, pleiskanojimą, spuoguotą odą ir kt.

Eukalipto vantų paruošimas

Prieš naudojimą eukalipto vantas būtina tinkamai paruošti. Jos ruošiamos kitaip nei įprastos beržinės vantos. Vantą būtina „subrandinti“ polietileniniame maišelyje, kad išsiskirtų eterinis aliejus. Nesilaikant žemiau pateiktų rekomendacijų, gali gausiai kristi lapai ir vanta gali prarasti malonų aromatą.

Eukalipto vantą paruošiame taip:

  1. Dar nenaudotą sausą eukalipto vantą patartina palaikyti kambario temperatūroje apie 12 val. (jei ji nebuvo ten laikoma), ypač žiemą.
  2. Pamerkti visą vantą, kartu su rankenėle, į panašios temperatūros vandenį (iki 40º C) ir laikyti apie 6-10 val. (galima ir ilgiau). Jei vanta jau buvo naudota, užtenka pamerkti vienai valandai.
  3. Po to būtinai įdėti eukalipto vantą į polietileninį maišelį, arba susukti atgal į įpakavimą ir įnešus į pirties patalpą po truputi laikyti karščiau. (Pvz. patalpoje kur vanojatės, galite palaipsniui perdėti nuo žemiausio aukščio suoliuko iki aukščiausio). Tuomet vanta subręsta ir sužadinamas jos aromatas ir veikliosios eukalipto medžiagos. Prieš pat naudojimą galite vantą palaikyti karštame vandenyje apie 15 min.

Vanduo, likęs po vantų mirkymo, puikiai tinka skalauti plaukus bei plauti pirties patalpą.

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“