Uždaryti

Vanojimas skirtingomis vantomis

Jūs esate čia: Namai » Pirtininkams » Vanojimas » Vanojimo menas » Vanojimas skirtingomis vantomis

Vanojimas teiks daugiau džiaugsmo ir naudos, jeigu garinėje turėsime vantų rinkinį iš skirtingų augalų. Apie jų savybes galite pasiskaityti skyrelyje Augalai. Čia duosime kelis pradinius patarimus, kaip vanotis, turint po ranka kelias skirtingas vantas.
Pirmoje vanojimo stadijoje dažniausiai naudojame negatyvią energiją išsklaidančias vantas, visų pirma drebulę. Paskui sušylama, periantis klasikine beržine vanta. Jei norime sušilti dar labiau – naudojame ąžuolinę, kurios sunkūs platūs lapai sukaupia daug šilumos. Beržas ir ąžuolas tuo pačiu metu energetiškai „pamaitina" žmogų, o jų skleidžiamos biologiškai aktyvios medžiagos veikia mūsų odą, kvėpavimo takus. Moterims ąžuolo vietoje labiau tiks švelnesnė ir kosmetinį poveikį turinti liepa, taip pat šermukšnis, o vyrams – guoba.
Gerai sušilus laikas naudoti spygliuočių vantas – kadagį, pušį. Kai žmogaus oda yra gerai įšilusi, ji tampa elastingesnė, mažiau bijo adatėlių įdūrimų. Patartina ją dar suminkštinti patepus aliejumi ar bent medumi.
Po pėrimo kadagiu labai tinka kokia nors plačialapė švelni vanta, išlyginanti emocijas, išsklaidanti įtampą – liepa arba klevas.
Kitas, iš retesnių augalų surištas vantas naudojame tais atvejais, kai norime konkretaus poveikio vidaus organui arba esant konkrečiai organizmo būklei. Vienas iš geriausių pavyzdžių yra vanojimas dilgėlėmis. Jomis vanojamas juosmuo, nugara, ypač tada, kai kankina reumatinio pobūdžio skausmai. Kad dilgėlė nedegintų, vanta po kelias sekundes pakaitomis kelis kartus pamerkiama į karštą ir šaltą vandenį.
Apie pėrimą skirtingomis vantomis kalbame PIRTIES AKADEMIJOS pirties meistriškumo kursuose.

Taip pat skaitykite

Augalų savybės

Augalų savybės

Lietuviškos pirties procedūros neįsivaizduojamos be įvairių augalų panaudojimo. Visų pirma tai vantos. Tačiau ne vien jos… Toliau

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

Renginiai

Šeimos pirtininko studijos: Vanojimo pagrindai

2022-01-18
Liko 6 vietos
Vanojimas - įdomiausia ir patraukliausia lietuviškos pirties technika. Šiame seminare susipažinsime su šios technikos teoriniais pagrindais.

Sveikos pirties procedūra. Praktika Alytuje

2022-01-22
Liko 2 vietos
Aido pirtis. Alytaus raj.
Sveikos pirties procedūra, vedama pirtininko - pirmoji pažintis su gera pirtimi.

Hamamo ritualas

2022-01-23
Visos vietos užimtos.
K. Donelaičio g. 27, Kaunas

Šeimos pirtininko studijos: Pirties eksploatavimo pagrindai

2022-01-24
Liko 14 vietų
Kaip iškūrenti pirtį? Kokia turi būti gera pirtis? Kas yra pirties garas - sunkiai suprantamas, bet be jo pirtis - ne pirtis. Kviečiame susipažinti su gero garo paslaptimis!

Lengvas vanojimas. Efektyvios technikos.

2022-01-26
Visos vietos užimtos.
Laumių pirtis, Kaunas

Vanojimas skirtingų augalų vantomis iš pirties procedūros padaro tikrą šventę