Uždaryti

Vanojimas skirtingomis vantomis

Jūs esate čia: Namai » Pirtininkams » Vanojimas » Vanojimo menas » Vanojimas skirtingomis vantomis

Vanojimas teiks daugiau džiaugsmo ir naudos, jeigu garinėje turėsime vantų rinkinį iš skirtingų augalų. Apie jų savybes galite pasiskaityti skyrelyje Augalai. Čia duosime kelis pradinius patarimus, kaip vanotis, turint po ranka kelias skirtingas vantas.
Pirmoje vanojimo stadijoje dažniausiai naudojame negatyvią energiją išsklaidančias vantas, visų pirma drebulę. Paskui sušylama, periantis klasikine beržine vanta. Jei norime sušilti dar labiau – naudojame ąžuolinę, kurios sunkūs platūs lapai sukaupia daug šilumos. Beržas ir ąžuolas tuo pačiu metu energetiškai „pamaitina" žmogų, o jų skleidžiamos biologiškai aktyvios medžiagos veikia mūsų odą, kvėpavimo takus. Moterims ąžuolo vietoje labiau tiks švelnesnė ir kosmetinį poveikį turinti liepa, taip pat šermukšnis, o vyrams – guoba.
Gerai sušilus laikas naudoti spygliuočių vantas – kadagį, pušį. Kai žmogaus oda yra gerai įšilusi, ji tampa elastingesnė, mažiau bijo adatėlių įdūrimų. Patartina ją dar suminkštinti patepus aliejumi ar bent medumi.
Po pėrimo kadagiu labai tinka kokia nors plačialapė švelni vanta, išlyginanti emocijas, išsklaidanti įtampą – liepa arba klevas.
Kitas, iš retesnių augalų surištas vantas naudojame tais atvejais, kai norime konkretaus poveikio vidaus organui arba esant konkrečiai organizmo būklei. Vienas iš geriausių pavyzdžių yra vanojimas dilgėlėmis. Jomis vanojamas juosmuo, nugara, ypač tada, kai kankina reumatinio pobūdžio skausmai. Kad dilgėlė nedegintų, vanta po kelias sekundes pakaitomis kelis kartus pamerkiama į karštą ir šaltą vandenį.
Apie pėrimą skirtingomis vantomis kalbame PIRTIES AKADEMIJOS pirties meistriškumo kursuose.

Taip pat skaitykite

Augalų savybės

Augalų savybės

Lietuviškos pirties procedūros neįsivaizduojamos be įvairių augalų panaudojimo. Visų pirma tai vantos. Tačiau ne vien jos… Toliau

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

Renginiai

Pirtininko darbo įvadas: praktinė dalis

2020-07-18
Liko 1 vieta
Maišiagalos sen. Melkio km., Vilniaus Raj.

Medžiai ir žolės pirtyje-I. Augalų pažinimas

2020-07-19
Liko 2 vietos
Kauno raj.
Teorinė ir praktinė pažintis su dažniausiai lietuviškoje pirtyje naudojamais medžiais ir žolėmis.

Medžiai ir žolės pirtyje - II. Vantų rišimas

2020-07-19
Visos vietos užimtos.
Kauno raj.

Medžiai ir žolės pirtyje - II. Vantų rišimas

2020-07-24
Liko 7 vietos
Maišiagalos sen. Melkio km., Vilniaus raj.
Mokomės rišti vantas ir vanoti skirtingų augalų vantomis.

Vanojimas skirtingų augalų vantomis iš pirties procedūros padaro tikrą šventę