Uždaryti

Kokią vantą pasirinkti?

Jūs esate čia: Namai » Pirtininkams » Vanojimas » Kokią vantą pasirinkti?

Pirtyje galima naudoti viską, kas auga. Gamtoje nėra nieko žalingo žmogui, kiekvienas augalas turi vertingų savybių. Nemalonumai prasideda tada, kai žmogus tų savybių nežino ir naudoja jas netinkamai.

Vantas galima naudoti labai įvairiai: vartojamas jų nuoviras, jos naudojamos kūno kompresams, garinės aromatizavimui, vanojimui - vietinei efektyviai odos stimuliacijai - ir netgi giluminiam žmogaus psichikos poveikiui.

Jeigu žmogus pirtyje nori tik atsipalaiduoti, tai geriausia klasikinis pasirinkimas: beržinės, ąžuolinės, kaduginės, kiečio vantos. Kaduginė vanta, kad nebūtų dygi, specialiai paruošiama pašutinant.

Moterims puikiai tinka liepa - klasikinė moteriška vanta. Vyrams - vinkšna (lot. ulmus effusa). Energetikos papildymui puikiai tinka juodasis serbentas. Labai įdomi yra pelynų vanta. Ji puikiai tinka relaksacijai ir savęs stabilizavimui.

Visa tai, kas paminėta, anot Zieduonio, yra labai maža dalis turtų, duotų mums iš gamtos.

„Aš manau, kad yra normalu, kai žmogus eina į pirtį su 12-18 skirtingų vantų. Tiek daug vantų surišti yra sunku, todėl galima naudoti vadinamas „kokteilines" vantas - į vieną galima surišti įvairių žolių ir medžių lapų. Toks energetinis kokteilis yra geras tuo, kad turi visų sudedamųjų dalių poveikį, tačiau, iš kitos pusės, „grynomis" vantomis dirbti yra geriau. Jomis galima lengviau operuoti ir pasiekti norimo rezultato."

Paprastai vanotis pradedame, sušylame klasikine beržine vanta. Po to patartina panaudoti drebulę: ji puikiai nuima neigiamą energiją, žmogaus sukauptą per savaitę. Toliau reikalingas klevas - emocijų stabilizavimui. Uosis - kad suteiktų žmogui tvirtybės, skatintų aiškų mąstymą. Toliau galima naudoti kietį, kadagį, arba jų mišinį.

„Spygliuočiais paprastai vanoju antrame užėjime, pirmą kartą apsieinu be jų" - dalinasi patirtimi Zieduonis. O toliau renkamės individualiai: jeigu skauda kaulus tinka alksnis, kaštonas - jie veikia puikiai; jeigu odos problemos - šermukšnis, pelynas ir t.t. Tad žmogus iš pat pradžių turi žinoti, ko jis nori, ir tuo vadovaudamasis pasirinkti vantas." 

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“