Uždaryti

Vėlinių pirties įspūdžiai

Jūs esate čia: Namai » Pirtininkams » Procedūrų scenarijai » Vėlinių pirties įspūdžiai

Istorijos pradžia

Ši Vėlinių pirtis buvo suplanuota gana greitai. Tiesiog buvo proga tai padaryti ir jausmas, kad daryti reikia ir verta. Tai įvyko apie mėnesį po to, kai ilgos „pirtininko profesionalo“ studijos buvo padalintos į atskirus etapus, išskiriant „Ritualinę pirtį“ į atskirą etapą ar studjų lygį. Natūralu, kad kaip ir kitų etapų, taip ir šio pabaigoje atsirado sudijas įtvirtintis praktinis užsiėmimas.

Kaip jį vesti, ko prašyti studentų, kokią atsakomybę jiems užkrauti – nežinojo niekas ir nebuvo ko klausti. Tad buvo nuspręsta „veikti“, o paskui paanalizuoti ir padaryti išvadas ateičiai. Taigi įvykęs renginys – ritualas buvo pirmas toks LPA istorijoje, ir kaip daug kas joje - gal ir apskritai modernioje pirties istorijoje. Iš čia – poreikis nuodugniai viską aptarti, panagrinėti iš visų pusių, nes būtent taip aš ir suprantu „akademinį darbą“.

Eiga

Šis aprašymas pateikiamas trumpai, suvokiant, kad esmė ne pačiame scenarijuje, bet jo gilesniame suvokime, kurį besimokantieji įgyja mokydamiesi temų Pirties ritualai ir Ritualinės pirties vedimas. Jei turite šių temų įskaitas - matysite ir pilną šio straipsnio tekstą.

 1. Susėdimas už stalo, žvakių uždegimas.
 2. Įsižeminimas, meditacija.
 3. Smilkymas, pirmas garas.
 4. Pirmas užėjimas, pirmas garas
 5. Antras užėjimas, trynimasis moliu ir druska.
 6. Trečias užėjimas. Vanojimasis.
 7. Poilsis priepirtyje. Meditacija su žvakėmis.
 8. Ketvirtas užėjimas. apsiprausimas šviesa. Alaus paaukojimas vėlėms.
 9. Poilsis. Vaišės priepirtyje.

Klausimai diskusijai

 1. Kaip supratote įvykusio ritualo struktūrą, turint omenyje jums per paskaitą (teorinėje dalyje) išdėstytą ritualo struktūrą. Galite naudoti ir kokią kitokią klasifikaciją, tačiau svarbu skirti „materialų“ ir „ezoterinį“ planus, nes veiksmas vyko abiejuose.
 2. Kiek, jūsų manymu, yra svarbus dalyvių pasiruošimas ir užduotys jiems prieš ritualą?
 3. Kuo ritualinės pirties vedimas skiriasi nuo tiesiog grupinės pirties vedimo?
 4. Kokios svarbiausios užduotys ir iššūkiai laukia ritualinės pirties vedėjo?
 5. Kuo skiriasi buvimas asistento vaidmenyje nuo buvimo vedėju ar dalyviu?
 6. Ar šis ritualas tinkamas skirtingų pasaulėžiūrų žmonėms?
 7. Kaip patys konstruotumėte analogišką ritualą? Ką panaudotumėte iš to, ką pamatėte?
 8. Ką šis ritualas davė asmeniškai jums?

Meistrės Birutės praktiniai patarimai

...tiems, kas patys bando kurti ir vesti ritualus.

 1. Pirma, visame kame mažiau yra daugiau. Neperdozuokite, neperkraukite detalėmis. Bet tiksliai žinokite, ką ir kodėl darote. Tiksliai formuluokite, ko siekiate. Iš esmės mano tikslams būtų pakakę pirmojo garo meditacijos ir nusilenkimo protėviams, žvakių ritualo. Na, gal dar bendro stalo. Visa kita būtų tiesiog pirtis. Bet reikėjo patenkinti jūsų lūkesčius ir duoti jūsų protui ką „pakramtyti“. Ir dar savotiškai buvo smalsu, kiek „pasimausite“ ant išorinio proceso detalių. Pasimovėte šiek tiek J Ypač Elena. Bet tas irgi proceso dalis. Ir mokymosi.
 2. Antra, nežadėkite to, ko negalite. Nesistenkite nueiti labai giliai, išgydyti praeitų gyvenimų traumas ar dar kažką. Jei to reikės, tas atsitiks ir be jūsų pažadų. Tai ne jūsų kompetencijoj.
 3. Trečia, išlaikykite nuolankumo ir orumo balansą. Tai kaip būti Dievo tarnu. Tu esi tarnas. Bet Dievo. Tu esi nuo Dievo. Bet tik tarnas.
 4. Ketvirta, pasirūpinkite savimi. Ypač po to. Duokit sau laiko ir erdvės atsigauti. Padėkokite savo kūnui kažkuo maloniu. Duokite sielai ir jausmams tai, ko jie prašo. Apskritai, pirtininkams reikia išmokti rūpintis savimi. O po ritualo jo vedėjui tas įsižeminimas ir grįžimas į kūną yra itin svarbus. Būkite atsargūs. Tai rimčiau nei galbūt gali atrodyti.
 5. Penkta, nepamirškite dėkingumo. Visiems ir viskam.

Ritualinės pirties dalyvių įspūdžiai ir vedėjų komentarai

Tolesnėje straipsnio dayje eina kalba apie gilius dvasinius procesus, tad ji matoma tik stuentams, turintiems temos „Pirtis ir ritualai“ įskaitą.

Šis puslapis turi papildomos informacijos matomos naudotojui, turinčiam bent vienos šių temų įskaitą:
 • Ritualai ir pirtis (teor)
.

Taip pat skaitykite

Paprotinės pirties soteriologiniai aspektai

Paprotinės pirties soteriologiniai aspektai

Per tūkstantmečius pirties pastatas jame atliekamos procedūros buvo mitizuotos, o pirties procesai virto šventoje erdvėje… Toliau

Komentarai

Straipsnis neturi komentarų. Būk pirmas!

(Reikia prisijungti, kad galėtumėte rašyti komentarą.)

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“