Uždaryti

Vestuvių pirtis

Jūs esate čia: Namai » Pirties paslaugos » Proginė pirtis » Vestuvių pirtis

Ieškodami vietos vestuvėms, beveik visi jaunavedžiai nori, kad sodyboje būtų ir pirtis. O kaip gi kitaip? Kokia gi antra vestuvių diena be šito?.. Deja, dažniausiai pirtis arba taip ir lieka iškūrenta, bet beveik nenaudota... Kas tiesiog nežino, ką ten veikti, kam nuobodu ten sėdėti (antrą vestuvių dieną atrakcijų yra ir daugiau), kas baiminasi dėl sveikatos (ir, beje, kartais visai pagrįstai)... Vestuvių pirties tradicijos tik formuojasi, todėl siūlome keletą idėjų, kurias mielai padėtume realizuoti.

Ritualinis jaunųjų prausimas

Šiuolaikinėse vestuvėse vis dažniau nebelieka pirčių ir svočių - juos pakeičia liudininkai. Taigi tradicinio piršlio korimo ar svočios pyrago nesitikėkite... Ir lieka visiškai neaišku, ką gi tą antrą dieną veikti. Kartais spragą daugiau ar mažiau sėkmingai bando užpildyti muzikantai. Tačiau antrą dieną ir jie ne visada dalyvauja. Jau nekalbant apie tai, kad prasmės tokiose vestuvių užbaigtuvėse gerokai stinga. Įdomi alternatyva - ritualinė jaunųjų pirtis. Juo labiau, kad viskas, kas nauja, dažniausiai yra tik gerai užmiršta sena. Su specialiomis apeigomis įvesdinti jaunuosius (ypač - nuotaką) į pirtį - gražus, tačiau praktiškai visiškai išnykęs ir mažai žinimas paprotys. O jį tikrai verta gaivinti ir puoselėti. Rituale dalyvaujja ne tik jaunieji, bet ir pabroliai, pamergės, svečiai... Malonumas ir nauji įspūdžiai - visiems!

Detoksikacinė pirties procedūra

Ne paslaptis, kad vestuvėse visgi neapsieinama be šio bei to stipresnio. Ir nors pirtyje alkoholis kategiriškai nepageidautinas, jei jau taip nutiko, kad kai kuriems svečiams rytas atrodo nemielas, pirtis - puiki detoksikacinė procedūra. Visgi pagrindinė sąlyga išlieka ta pati: pirtyje - jokio alkoholio.

Sugrąžtai

Pagal senąsias vestuvių tradicijas praėjus savaitei po vestuvių jaunieji lankydavosi jaunosios namuose. Tai ir buvo vadinama sugrąžtais. Kurį laiką ši tradicija buvo primiršta, dabar vėl grįžta, tačiau įgauna kiek kitokią, naują prasmę. Praėjus savaitei ar porai savaičių po vestuvių, jaunieji neretai kviečiasi artimiausius draugus, liudininkus, pabrolius ir pamerges vėl susitikti, prisiminti, pažiūrėti vestuvių nuotraukas ir t.t. Pirtis - puiki vieta tokiam susitikimui. Juo labiau, kad per vestuves jaunieji, net ir užsisakę pirtį, dažniausiai taip ir nespėja pasilepinti jos malonumais. Tuo tarpu per sugrąžtus, nuslūgus visiems organizaciniams rūpesčiams ir skubėjimui, galima atsipalaiduoti ir pasidžiaugti tiek pirties šiluma, tiek artimų draugų dėmesiu, padėkoti tiems, kas buvo šalia svarbiausią bendro gyvenimo dieną. 

Dovana jaunavedžiams

Ieškote originalios ir įdomios dovanos jauniesiems? Padovanokite jiems pirties procedūrą! Keturios valandos gurmaniškų pirties malonumų dviem arba pirties vakarėlis draugams - tai palikite spręsti jiems patiems. Dovanų kuponą galima įsigyti ir internetu

Informacija ir paslaugų užsakymas:
el. paštu - info[eta]pirtis.lt,
tel. 8 655 47770.   

Komentarai

Straipsnis neturi komentarų. Būk pirmas!

(Reikia prisijungti, kad galėtumėte rašyti komentarą.)

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“