Uždaryti

Lietuviškos pirties paslaptys

Jūs esate čia: Namai » Pirties paslaugos » Pirties vakarai » Lietuviškos pirties paslaptys

Nors pirčių Lietuvoje sparčiai gausėja, jas turi ir daugelis viešbučių, SPA centrų, ir turbūt beveik kiekviena save gerbianti kaimo turizmo sodyba, ne vienas susimąstytų, ką atsakyti į, regis, paprastą klausimą – kas yra pirtis? Dažniausias atsakymas – tai vieta, kurioje galima pasikaitinti. Dar – pasilinksminti, pabendrauti, ką nors atšvęsti. Kas nors galbūt prisimintų, jog ten kartais galima pamojuoti vantomis. O kas yra lietuviška pirtis?.. Čia dar sudėtingiau. Kur kas lengviau pasakyti, kas yra suomiška, rusiška ar turkiška... Tuo tarpu lietuviška pirtis, savo istoriją skaičiuojanti ne šimtmečiais, bet tūkstantmečiais – paslaptis net patiems lietuviams.
Pirties akademija, jau daug metų kaupianti ir puoselėjanti lietuviškos pirties tradicijas bei papročius, kviečia ne tik teoriškai sužinoti, bet ir praktiškai patirti, kas gi yra tikra ta tikra gera lietuviška pirtis. Pasiruoškite neįtikėtinai kelias valandas truksiančiai kelionei po pirties istorijos labirintus, pažinčiai su pirties papročiais bei tradicijomis. Ir, žinoma, susitikimui su pačia Pirtimi, išmanančio pirties meistro vedamam pirties ritualui, kuris bus skirtas specialiai Jums, parinktas pagal Jūsų pageidavimą ir atsižvelgiant į senuosius papročius bei gamtos ritmus.

Kelionės po lietuvišką pirtį stotelės:
1 stotelė.
Lietuviškai pirčiai – 6000 metų.
2 stotelė. Vanta – sveikata, vanta – gyvata.
3 stotelė. Kūno gyvatos išmintis. Vantų testavimas individualiai Jums.
4 stotelė. Naujas garas – naujas pasaulis. Pasaulio perkūrimas per garo ritualą.
5 stotelė. Kūno energetinis vanojimas 3 rūšių vantomis.
6 stotelė. Stiprybės ir grožio medaus procedūra. Moterims – prausimas, vyrams – šveitimas.
7 stotelė. Pirties palaima. Arbata, kvapai, smilkalai.
 

Vieta: pirtis gamtoje.
Pirties dalyvių skaičius: 6-10.
Pirtininkai: 2-3.

Registracija ir informacija:
el. paštu - info[eta]pirtis.lt, tel. 8 687 11601 (Rimas)

Tekstas © Rimas Kavaliauskas

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“