Uždaryti

Rimo periodinio veikimo krosnis

Jūs esate čia: Namai » Įrengimas » Pirties krosnis » Periodinio kurenimo krosnis » Rimo periodinio veikimo krosnis

Ši krosnis gimė iš noro suteikti Lietuvos pirčių vartotojams realų, prieinamą, greitai pagaminamą ir lengvai pastatomą kokybišką periodinio kurenimo krosnį su „gurmanišku garu“.
Vos pradėjus projektuoti pirtis tapo akivaizdu, kad daugumas sveikų pirčių savininkų nori gero ir kokybiško rezultato, išeikvodami tam kuo mažiau brangaus laiko pajieškoms ir derinimams. Deja, tradicinė mūrinė periodinio veikimo krosnis yra puikus pasirinkimas, tačiau jis reikalauja kvalifikuoto krosnių ir židinių mūrijimo specialisto darbo savaitės. Tokia paslauga kainuoja labai daug... Be to, retas krosnininkas šiandien yra matęs normalią pirties krosnį, jau nekalbant apie jos taisyklingą suprojektavimą ir pastatymą.

Rimo krosnis

„Rimo krosnis“ gimė ne tuščioje vietoje. Jos prototipas buvo sukurtas specialiai Pirmajai pirties vasaros stovyklai. Jis buvo pagamintas iš 200 l metalinės statinės, atkartojant etnografinius suomiškų dūminių pirčių modelius dar nuo 1-ojo pasaulinio karo laikų... Pirmais modelis buvo dūminio tipo – be kamino. Jis pasižymėjo itin geru garu ir šiluminių efektyvumu, 5-6 rimtiems „užėjimams“ užtekdavo trijų glėbesčiavo malkų. Bandymui pasiteisinus buvo eita toliau, tobulintos proporcijos, pagerinta pakura, oro padavimas, sugalvota itin paprasta ir efektyvi žarijų išgriebimo technologija. O svarbiausia – krosnis tapo „balta“, tai yra buvo pritaisytas dūmtraukis.

Antrasis krosnies modelis buvo pagamintas vieno garsaus žmogaus užsakymu jo asmeninei pirčiai. Tikslas – turėti kuo geresnį garą,tinkamą vanotis vantomis, ir garantuojantį minkštą, širdies neapkraunantį palaipsninį organizmo įšilimą. Papildomas reikalavimas – turi atrodyti solidžiai. Todėl buvo pasirinkta nerūdijančio plieno apdaila. Tokia apdaila vėliau nepasiteisino, kadangi jos įrengimas yra įnoringas, reikalauja daug kvalifikuoto darbo sąnaudų, pabrangina krosnį ir nepalieka vietos krosnies išvaizdos keitimui.

Trečias (dabar su modifikacijomis) siūlomas Rimo krosnies variantas leidžia priderinti krosnies matmenis ir išvaizdą prie konkrečios patalpos. Krosnies apdaila gali būti įvairi – plytos, specialus ugniai atsparus tinkas, netgi visiems įprasta lauko akmenų apdaila.

Rimo krosnies privalumai:

 1. Išskirtinė garo kokybė
 2. Tikslus priderinimas prie garinės matmenų
 3. Ergonomiška garo durelių konstrukcija – patogiau pilti garą, minimali rizika nusiplikyti
 4. Kuro ir laiko taupymas kurenimo metu
 5. Patogus ir greita paruošimas darbui
 6. „Rankų“ darbo ekskliuzyvinė apdaila
 7. Labai patogus ir greitas akmenų pakeitimas
 8. Greitas sumontavimas
 9. Krosnies sienelių stiprumo garantija „visam gyvenimui“
 10. Vandens pašildymas jam neužverdant
 11. Dūmtraukis neperkaista – maksimali apsauga nuo gaisro
 12. Krosnies paviršius neįkaista iki žmogui pavojingos temperatūros - nereikia papildomos krosnies apsaugos, garinėje sutaupoma vietos.

Kaip užsisakyti gerą krosnį?

Individualios konsultacijos teikiamos tel.: 8 655 47774 ir el. paštu info(et)pirtis.lt

Taip pat skaitykite

Pirčių projektavimas

Pirčių projektavimas

Pirties akademija gali padėti sukurti efektyvios ir taupios pirties projektą. Siūlome nekartoti kaimynų klaidų, pasikonsultuoti… Toliau

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“