Uždaryti

Kas vanojime svarbiausia

Rimas Kavaliauskas
2013-10-14

Pastaruoju metu, išpopuliarėjus vanojimui, stebiu kaip gražiai vanoja daugelis. Kaip atsiranda daug įvairių judesių, judesiukų. Visų jau ir nesuminėsi. Ir nejučia kyla klausimas – ar jie visi reikalingi? Ar tas, kas naudoja 2-3 judesius, vanoja prasčiau nei išpildantis visą „privalomąją pirtininko programą“?

Atsakymo vėl ieškau pojūčiuose. Ką jaučia gulintis žmogus? Ar jam yra svarbu kaip bus atliktas vienas ar kitas vantos mostas? Ar jis gali nugaros oda atskirti „pusiau aštuoniukę nuo „klasikinės aštuoniukės“?

Nežinau kaip kitiems, bet man nėra didelio skirtumo koks bus judesys, jeigu tik jis atneša pakankamą šilumos kiekį. Jeigu garas maloniai šildo, o kartais „kandžiojasi“. Žinoma, yra skirtumas tarp „glostančios“ ir „trinančios“ rankų. Tam tikru momentu norisi vieno, tam tikru kito. Dažniausiai pradžioje norisi glostymo, o pabaigoje - trynimo. Kai kūnas įpranta.

Man asmeniškai vanojimas yra šilumos receptorių „pamaitinimas“. Tarsi kojose ir kitose kūno vietose būtų daugybė alkanų burnyčių, kurios prašosi pamaitinamos. Pamaitinamos šiluma. Ir kai jaučiu, kad štai atėjo ta palaiminga šilumos „degustavimo“ akimirka, judesys nebesvarbu. Ne, svarbu - svarbu, kiek jis yra „pakasantis“ odos paviršių. Ypač malonu, jei kažkur niežti, o tą vietą pakaitina ir patrina. Tai sukelia malonumą, tolygų seksualiniam.

Iš šių palyginimų lyg ir aišku, kad vanojime malonumą sukelia judesio intensyvumas, visų pirma šiluminis. Svarbu tinkamai panaudoti nematomą procedūros įrankį – pirties garą. Būtent darbas su nematomu garu šildančiu žmogauys kūną ir sudaro visą vanojimo grožį, prasmę ir esmę.

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

Renginiai

Sveikos pirties įvadas. Vebinaras

2020-06-08
Liko 39 vietos
Vebinaras
Apie pirtį, kaip ir apie krepšinį, Lietuvoje išmano visi... O gal visgi ne? Kokia pirtis yra iš tiesų sveika ir gera?

Vantos ir augalų naudojimas pirtyje. Vebinaras

2020-06-09
Liko 39 vietos
Lietuviškoje pirtyje naudojama daug įvairių augalų. Kviečiame apie tai sužinoti daugiau!

Pirtis ir sveikata

2020-06-15
Liko 40 vietų
Svarbiausias pirtyje veikiantis faktorius - šiluma. Kaip mūsų kūnas į ją reaguoja? Kokią naudą atneša pirtis, o kam ir kada joje reikėtų elgtis atsargiai?

Vanojimo pagrindai. Vebinaras

2020-06-16
Liko 39 vietos
Vanojimas - įdomiausia ir patraukliausia lietuviškos pirties technika. Šiame seminare susipažinsime su šios technikos teoriniais pagrindais.

Oda pirtyje. Vebinaras

2020-06-29
Liko 40 vietų
Kaip mūsų oda reaguoja į pirties procedūras? Kaip teisingai prausti ir šveiti odą?

Pirties mikroklimatas. Vebinaras

2020-06-30
Liko 40 vietų
Garas - mistiškas, sunkiai suprantamas, bet be jo pirtis - ne pirtis. Kviečiame susipažinti su gero garo paslaptimis!