Uždaryti

Kas vanojime svarbiausia

Rimas Kavaliauskas
2013-10-14

Pastaruoju metu, išpopuliarėjus vanojimui, stebiu kaip gražiai vanoja daugelis. Kaip atsiranda daug įvairių judesių, judesiukų. Visų jau ir nesuminėsi. Ir nejučia kyla klausimas – ar jie visi reikalingi? Ar tas, kas naudoja 2-3 judesius, vanoja prasčiau nei išpildantis visą „privalomąją pirtininko programą“?

Atsakymo vėl ieškau pojūčiuose. Ką jaučia gulintis žmogus? Ar jam yra svarbu kaip bus atliktas vienas ar kitas vantos mostas? Ar jis gali nugaros oda atskirti „pusiau aštuoniukę nuo „klasikinės aštuoniukės“?

Nežinau kaip kitiems, bet man nėra didelio skirtumo koks bus judesys, jeigu tik jis atneša pakankamą šilumos kiekį. Jeigu garas maloniai šildo, o kartais „kandžiojasi“. Žinoma, yra skirtumas tarp „glostančios“ ir „trinančios“ rankų. Tam tikru momentu norisi vieno, tam tikru kito. Dažniausiai pradžioje norisi glostymo, o pabaigoje - trynimo. Kai kūnas įpranta.

Man asmeniškai vanojimas yra šilumos receptorių „pamaitinimas“. Tarsi kojose ir kitose kūno vietose būtų daugybė alkanų burnyčių, kurios prašosi pamaitinamos. Pamaitinamos šiluma. Ir kai jaučiu, kad štai atėjo ta palaiminga šilumos „degustavimo“ akimirka, judesys nebesvarbu. Ne, svarbu - svarbu, kiek jis yra „pakasantis“ odos paviršių. Ypač malonu, jei kažkur niežti, o tą vietą pakaitina ir patrina. Tai sukelia malonumą, tolygų seksualiniam.

Iš šių palyginimų lyg ir aišku, kad vanojime malonumą sukelia judesio intensyvumas, visų pirma šiluminis. Svarbu tinkamai panaudoti nematomą procedūros įrankį – pirties garą. Būtent darbas su nematomu garu šildančiu žmogauys kūną ir sudaro visą vanojimo grožį, prasmę ir esmę.

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

Renginiai

Astrologinė pirtis su Nagliu Šulija

2020-01-28
Liko 7 vietos
Uosio g. 20, Neveronys, Kauno r., Kaunas
Planetos sukasi ir Saulė kyla. Poros susituokia, išyra... Šalies kas laukia ateity, Mums Naglis pasakos pirty...

Sveikos pirties ABC Telšiuose

2020-02-01
Liko 2 vietos
Džiugo sodai 4-oji 13, Džiuginėnai, Telšių raj.
Vasarį kviečiame pradėti su naujomis žiniomis, naujais žmonėmis ir nauja patirtimi!

Sveikos pirties ABC

2020-02-02
Visos vietos užimtos.
Maišiagalos sen. Melkio km., Vilniaus Raj.

Lengvas vanojimas. Efektyvios technikos.

2020-02-09
Visos vietos užimtos.
Pirčių sodas, Melkio km.

Sveikos pirties ABC Kaune

2020-02-09
Liko 10 vietų
Draugų g. 2 Šiulių kaimas, Zapyškio sen. Kauno raj., Kaunas
Kviečiame į pažintį su sveika ir gera lietuviška pirtimi!

Klasikinis vanojimas Vilniuje

2020-02-16
Liko 5 vietos
Pirčių sodas, Melkio km.