Uždaryti

Šviesti ir Šveisti. Pirtininkystės pagrindai.

Data: 2024-01-29, 20:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Mergina su vanta
Pirtininkystės džiaugsmas. Rimo Kavaliausko nuotrauka.

Lietuviškos pirties akademijjai ir tuo pačiu - Pirtininkystės kursams sukako 20 metų. Šia proga atgaiviname seną mūsų šūkį „Šviesti ir šveisti“ bei kviečiame į eilę renginių tiek pirtyje, tiek ir virualiai.

Sausio 29 pirmadienio susitikimas skirtas, visų pirma, Pirtininkystės meistriškumo kursų studentams, siekiantiems „Šeimos pirtininko“ kvalifikacijos, o taip pat ir visiems kitiems besidomintiems.

Apie sustikimą su Lietuviškos pirties akademija liudija studentė Vaiva, neseniai apsilankiusi studijų pradžioje Londone ir virtualiai - mokymo vebinaruose:

„Keli susitikimai gyvai ir nuotoliniu būdu ženkliai praplėtė mano akiratį ir supratimą, kad apie pirtis žinojau tikrai labai mažai. Neabejoju, kad turite dar daug kuo pasidalinti, tačiau po mūsų susitikimo pirtyje sužinojau, kad savirefleksija yra labai efektyvi ir prieinama kiekvienam asmeniui, besilankant pirtyje. Tikriausiai iš vebinaro sužinojau, kad vanojimas yra labai efektyvus ir prieinamas kiekvienam asmeniui, besilankačiam pirtyje. Vebinare sužinojau kad itin svarbus ir gana paparastai gali būti valdomas pirtyje garas. Šie du pagrindiniai dalykai man įsiminė labiausiai, nes šiek tiek žinių apie pirties saugumą, procedūras jau turėjau iš ankstesnės patirties.“

Pirtininkystės pagrindai

Tai kelios temos, kurios „nulaužia“ eilinio lietuvio suprarimą apie pirtį ir atveria naują pasaulį - pojūčių, prisilietimų, holistinių patirčių, pakilusios savivertės pasaulį, kuris visada buvo ir tebėra šalia jūsų. Tai - sveikos ir tradicinės lietuviškos pirties pasaulis. Į susitikimą su pirtimi einame gyvai - seminaruose, kurie vyksta gerose Pirčių sodo, gurmaniškos dūminės ir kitose įdomiose pirtyse. O žiniomis, kaip nepakenkti žmogui ir geriausiu būdu suvaldyti pirties sticijas mes dalijamės vebinaruose. Jų pirtininkystės pagrindams yra skirta 4 - nuo „sveikos pirties dėsnių“ iki „vanojimo pagrindų“.

Susitikimas su meistrais

Linksmiausia būna, kai seni meistrai „skaldo bajerius“. O jų žinome nemažai. Todėl vieną iš susitikimų „Sviesti ir šveisti“ paskyrėme pokalbiui apie pirtininkystės pagrindus, išdėstytus patraukliai, suprantamai - taip, kaip žinios ir yra perduodamos pirtyje - iš lūpų į lūpas.

Šį kartą mes sulaužysime temų rėmus ir tiesiai atsakysime į klausimus apie pirties iššūkius  - taip, kad geriau suprastumėte slaptus stichijų ryšius, saugumo spragas ir netikėtas augalų teikiamas galimybes tradicinėje lietuviškoje pirtyje.

Susitikime labai daug dėmesio skirsime atsakymams į klausimus. Tikimės, kad šis susitikimas padės studentams geriau suprasti Pirtininkystės pagrindų temas ir pasirengti žinių patikrinimui (jo reikia formaliai studjų pusei ir perspektyvoje - tapimui pirtininku profesionalu).

Susitikimo metodinė medžiaga

Pirmą vakandą pristatysime įdomiausius momentus iš „Pirtininkystės pagrindų“ teorinių temų - apie įdomias vantas, apie kūno periferijos reakciją į šilumą, apie paskutines vanojimo teorijos įžvalgas. Antroji pusė bus skirta atsakymams į klausimus. Tikimės, kad šis susitikimas padės geriau pasirengti teorinių temų įskaitai.

Kas dėsto

Rimas Kavaliauskas Birutė Masiliauskienė
 

Rimas Kavaliauskas ir Birutė Masiliauskienė

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“