Uždaryti

Klasikinis vanojimas ir darbas su kūnu. Praktika.

Data: 2024-01-24, 20:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Klasikinis vanojimas - tai pilnas viso žmogaus kūno išvanojimas vantomis jį tolygiai sušildant. Viso kūno - reiškia bus vanojama nugarinė ir priekinė kūno pusės. Pasirenkama kuo efektyviausia ir ergomiškiausia vanojimo strategija, vengiant kraštutinumų.


Vanojimo akimirka

Lietuviškos pirties akademija - tai seniausia Lietuvos pirties organizacija, suformavusi šiuolaikinio vanojimo tradicijas Lietuvoje, gretimose šalyse ir pasaulyje. Ir nors, atrodytų, apie vanojimą pasakyta ir parodyta beveik viskas, tačiau ir šiandien kiekvienas mūsų seminaras - tai švieža diskusija ir naujos perspektyvos ant tradicijos pamatų.

Šio laikmečio tendencija tiek pirties, tiek ir vanojimo mokyme - integralumas ir holizmas, sujungiantis žmogaus būseną, temperamentą, metų laiką ir psichinę bei fizinę žmogaus būklę. Lietuviškos pirties akademijos seminaruose mes einame aukščiau technikos ir perduodame studentams dešimtmečiais sukauptą visuminį suvokimą apie pirties procedūrą kaip bežodį žmogaus bendravimą su žmogumi.

Klasikinio vanojimo seminaro svarbiausi akcentai

 1. Holistinio vanojimo struktūros realizavimas vaniojant su 1 vertimu (abi kūno pusės)
 2. Kūno šildymo strategija ir taktika
 3. Vanotojo savisaugos strategija ir taktika
 4. Žmogaus kūno zonos ir jų santykinė svarba vanojimo eigoje
 5. Optimali vanojimo technika kiekviename vanojimo etape
 6. Kliento būsenos sekimas ir grįžtamasis ryšys
 7. Kliento paruošimas viso kūno vanojimui
 8. Improvizacijos vanojime

Kiekvienas vanojimas gali būti atliktas įvairiomis technikomis, kurios priklauso nuo vanojančio žmogaus. Mes remsimės efektyvių vanojimo technikų rinkiniu, kurio jūs mokėtės „Efektyvių technikų“ seminaro metu ir pridėsime dar kelias intensyvias technikas - kompresą vantomis bei aukšto dažnio vibracijas.

Vakaro pirtis

Tai išskirtinė Jazzvilla pirtis, pasižyminti išskirtiniu dizainu, puikia vieta prie ežero, didele garinę, patogiu priepirčiu. Ją aplnkyti jau savaime yra verta, o su išvanojimu ir vanojimo pamoka pasiūlymas tampa išskirtinis.

Tema

 • Klasikinis vanojimas

  Praktinė tema, kuri natūraliai pratęsia temą Lengvas vanojimas. Jau išmoktas technikas taikome intensyviau ir mokomės jas pritaikyti įvairiose kūno vietose. Šį kartą dirbame su sodresniu garu, kaip ir yra įprasta daugelyje pirčių. Seminaro metu mokomės pilnai išvanoti žmogaus kūną su vienu apvertimu. šias  kūno dalis:

  • pėdas (gulint ir jas pakėlus),
  • kojas - šlaunis (gulint, pakėlus, pavertus), kelius, blauzdas
  • rankas - plaštakas, bicepsus, žąstus (prilaikant, pakėlus)
  • pilvą (braukant, glostant, siūbuojant)
  • krūtinę (braukant, glostant),
  • sprandą
  • kryžmens sritį (nugaros apačią)
  • pečius, mentis

  Studentai taip pat mokomi bendros vanojimo strategijos, vanotojo darbo ergonomikos, saugaus vanojimo principų.

  Ši tema turi papildomos informacijos, kuri matoma prisijungusiems naudotojams.

Kas dėsto

Rimas
Rimas Kavaliauskas

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“