Uždaryti

Pirties mikroklimatas: gero garo paslaptys

Data: 2024-02-15, 20:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Vebinaras

Tradicinė garinė pirtis - vienas iš seniausių žmonijos išradimų, leidęs homo sapiens sapiens apgyvendinti teritorijas, kuriose didesnę metų dalį laikosi minusinė temperatūra, o tai reikalingas gyvenimui vanduo negali natūraliai išlikti skystame būvyje ir virsta ledu. Laimei, žmogus išmoko panaudoti atsinaujinančią malkų degimo energiją, išsaugodamas ją akmenyse ir panaudodamas pagal savo poreikį. Iš esmės pirtis - tai šilumos akumuliatorius, „rojaus“ mikroklimato oazė bei šventykla, kuri leido joje atlikti visas kultūrą reprenzentuojanačias procedūras nuo kūno švaros palaikymo iki sudėtingų socialinių ritualų.

Pirties mikroklimatas
Pirties mikroklimatas hoslistiškai.

Pirties mikroklimatas turi būti „geras“ ne pats savaime, o atitikti žmogaus jauseną pirtyje, čia galioja ir principas „nepakenk“. Daugelyje pirčių galima sukurti gerą mikroklimatą, tačiau nelygu pastangos ir tam sugaištas laikas. Mikroklimato kūrimas prasideda nuuo supratimo, koks jis turi būti.  Kokia turi būti pirties atmosfera? Kas yra „atmosferinė pirtis“? Kokie šildymo būdai yra patys efektyviausi ir kaip jie veikia žmogų? Visi šie klausimai aktualūs tiek gurmaniškos pirties vartotojui, tiek garo facilitatoriui - pirtininkui.

Daugelis yra įpratę patalpos mikroklimatą valdyti tik temperatūra. Pirtyje kur kas dažniau ir stipriau kinta kitas parametras – oro drėgnis. Ir būname ten be rūbų, mus ginančių. Vien jau šių dviejų faktų pakanka „galvelei supainioti“.

Seminaro turinys

Pirties mikroklimato seminare  visiems suprantama kalba, tačiau iš pagrindų išaiškiname pagrindines sąvokas, nusakančias pirties atmosferą ir žmogaus jauseną joje.

Programos naujovės

 • kodėl pirtyje trinamės druska?
 • kodėl medinės lubos pirtyje - geras dalykas?
 • Kokia ventilaicija pirtyje neveikia?
 • kaip pirtyje matuojamas mikroklimatas?
 • kiek iš tikrųjų karštesnis „perkaitintas garas“?
 • kaip gimė pirtis?

Pirties konstrukcijos bloko seminarai

Jums kyla klausimų apie pirties projektus, konstrukciją, krosnis, eksploatavimą? Į juos visus atsakome mūsų studijų bloko „Pirties konstrukcijos žinovas“ seminaruose. Didelė dalis temų yra terorinės - jas išdėstome nuotoliniu būdu, vebinaruose. Be vebinarų, pakviesime ir į praktinius užsiėminus - mikroklimato valdymą, krosnies kūrenimą, dūminės pirties paruošimą.

 1. Pirties eksploatavimo pagrindai. registracija į temos išklausymą savišvietos būdu.
 2. Pirties mikroklimatas: gero garo paslaptys. Vasario 15 d. 19 val.
 3. Pirties konstrukcija: krosnis - pirties širdis. Vasario 21 d. 19 val.
 4. Pirties konstrukcija, planavimas ir statyba. Vasario 28 d. 19 val.
 5. Papildomai „Pirties planų nagrinėjimas“ Kovo 7 d. 20 val.

Šie vebinarai ir jų temos įeina į šias studijų programas: „Pirties konstrukcijos žinovas“ ir „Pirtininkas profesionalas“. O įvadinė tema „Pirties eksploatavimo pagrindai“ reikalinga ir „šeimos pirtininko“ kursui.

Tema

 • Pirties mikroklimatas

  Teorinė tema, kurioje aptariama:

  • Kūno šildymas pirtyje.
  • Vandens garavimas ir kondensacija.
  • Pirties garas.
  • Ventiliacija.
  • Pirties mikroklimato kūrimas ir koregavimas.
  • Neklimatinės pirtys. 


  Jei norite greičiau patekti į šios temos mokymus...

  Jums trūksta šios įskaitos:

  Ši tema turi papildomos informacijos, kuri matoma prisijungusiems naudotojams.

Kas dėsto

Rimas Kavaliauskas, pirtininkas, pirties ekspertas

Rimas Kavaliauskas. Pirtininkas, knygos „Pirtis“ autorius, pirties tyrinėtojas, projektuotojas.

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“