Uždaryti

Sveikos pirties ABC dūminėje

Data: 2024-01-07, 15:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Pirčių sodas žiemą

Šaltą žiemos sekmadienį mes susitiksime tradicinėje pirtyje - mano originalios konstrukcijos dūminėje pirtyje. Šią pirtį aš sukūriau pats - nuo idėjos iki krosnies, tam, kad ji be nereikalingų žodžių Jums atskleistų tikrą pirties tiesą.

Rimas Kavaliauskas

Šioje pirtyje mes atliksime visą tradicinę sveikos pirties procedūrą, kurią beveik pries 20 metų mes pavadiome „Sveikos pirties ABC“. ABC  - todėl, kad šio vakaro metu mes išmoksime paraidžiui skaityti 4 dalių tradicinės holistinės pirties abėcėlę. Mokysimės iš jos raidžių dėlioti pirmus savarankiškus pirties žodžius - garas, krosnis, vanta, vanduo, akmuo, lašmuo... Tai bus jūsų pirties kelio pradžia, palydėta Rimo - pirties meistro, mylinčio savo darbą ir gebančio atskleisti svarbiausius pirties procedūros niuansus.

Po „Sveikos pirties ABC“ žmonės kartais pasako: „Iki šiol nežinojau, kas yra pirtis“. Todėl , kad dažnas į pirtį vaikšto nesąmoningai, nepagalvoja, kad yra tam tikra natūrali veiksmų seka, kuri padeda atsiverti ir pajusti pirtį kaip kūno kelionę ir transformaciją.

Šis seminaras įvyks naujoje dūminėje Pirčių sodo pirtyje, kurios garinėje užtikrintas geras tradicinės pirties mikroklimatas, leidžiantis geriausu būdu atskleisti pirties procedūros etapus ir prasmę.

Seminaro turinys

 • Tradicinio pirties garo ragavimas (veikia Rimo krosnis!)
 • Beržinė vanta - geriausias pirties draugas. Jos naudojimas įvairiais būdais.
 • Vanojimosi laboratorija. Išmoksite sveiko vanojimosi 2 būdais.
 • Prausimąsis ekologišku būdu
 • Saiko jausmas pirtyje.
 • Šiluminės sūpuoklės

Kodėl dūminė?

Dūminė pirtis yra visų pirčių motina - ji neturi kamino, yra paprastos (bet neprastos) konstrukcijos. Rimo konstrukcijos dūminė yra unikali savo dizainu, kai vienoje patalpoje turime 2 klimato tipus ir savo efektyvia krosnimi. Ši dūminė pasižymi greitai besikeičiančiu dinamišku mikroklimatu ir labai geru garu, kuris idealiai tinka ne tik vanojimui bet ir „garo meditacioms“.

Vanojimosi pradžiamokslis

Vantos, garo ir judesio kombinacijos... Kūno padėtys. Palydimi pirtininko meistro išmoksite išmanių ir ergonomiškų vanojimsi būdų. Savęs vanojimas - tai vanojimo ir garo mokykla. Vanojimosi praktika - tai seminaras seminare.

Temos

 • Savęs vanojimas

  Labai svarbi tema, apie kurią dažnai pamirštama pkalbėti pirties seminaruose. Tuo tarpu savęs vanojimas yra net sudėtingesnis, nei kito žmogaus. Į temą įeina:

  • pradinis kojų sušildymas
  • cirkuliacijos galūnėse skatinimas
  • tryniojimasis vantomis
  • pečių, šonų, nugaros vanojimas
  • vanojimasis gulint

  Labai malonu, kai tave vanoja vanotojas, tačiau ne visada jis yra, todėl labai naudinga išmokti vanoti save patį. Kitas dalykas- vanodamas pats save- žinai savo kūno poreikius, silpnąsias vietas, todėl daugiau dėmesio skiri joms. Ir dar- vanodamas pats save, atlikdamas konkrečius judesius, jauti tam tikrą jų poveikį, pojūtį, kurį jis sukuria, todėl gali geriau suprasti ir išklausyti kitą vanojamąjį asmenį.

  Studentės Irenos atsiliepimas

  Ši tema turi papildomos informacijos, kuri matoma prisijungusiems naudotojams.
 • Sveikos pirties procedūra

Kas dėsto

Rimas Kavaliauskas

Pirtininkas Rimas Kavaliauskas

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“