Uždaryti

Tarptautinis pirties vakaras „Dalinamės šiluma“

Data: 2023-12-01, 17:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Jau antrą kartą rengiamos Tarptautinės tradicinių pirties kultūrų asamblėjos svečiai vėl  renkasi į Lietuvą. Pirmąją Asamblėjos dieną, penktadienį, pradedame bendru Pirties meistriškumo klubo ir užsienio svečių vakaru, kuriame pristatysime lietuvišką pirtį ir, kaip priimta pagal geriausias mūsų tradicijas, pakviesime iš toli atvykusius nusiprausti (o ir savęs nepamiršime). 

4 metu laikai pirtyjePirties vakaro idėja

Tiesiog gera lietuviška pirtis, kurioje bus atliekamos tradicinės Lietuviškos pirties procedūros supažindinant Asamblėjos svečius su lietuviška pirtimi.

Mes parūpinsime būtiną kiekį beržo, ąžuolo, klevo, kadagio vantų, druskos, medaus, eterinių aliejų. Tačiau Klubo nariai, turintys savo gamybos kokybiškų priemonių ir norintys jas pademonstruoti galėtų jas atsinešti.

Priepirtyje taip pat tikimės organizuoti suneštines lietuviškas vaišes.

Pirties vakaras vyks tęsiant geriausias LPA pirties vakarų tradicijas nuo 2004 metų. Prisujunk ir Tu prie pirties tradicijos tęsimo!

Taip pat tikimės vakaro dalyvių siūlymų!

Naktinis kino seansas

Po pirties planuojame pakviesti į naktinį kino seansą - dokumentinio filmo apie pirtį peržiūrą. Tai bus 2010 m. filmas Gyvenimo garai, tačiau programa gali keistis. 

Apgyvendinimas

Po pirties vakaro bus galimybė susiderinti nakvynę patogiuose grupiniuos kambariuose. Nakvojantys gaus pusryčius. Nuotraukos -  Broliu menės pirties puslapyje.

Temos

 • Savęs vanojimas

  Labai svarbi tema, apie kurią dažnai pamirštama pkalbėti pirties seminaruose. Tuo tarpu savęs vanojimas yra net sudėtingesnis, nei kito žmogaus. Į temą įeina:

  • pradinis kojų sušildymas
  • cirkuliacijos galūnėse skatinimas
  • tryniojimasis vantomis
  • pečių, šonų, nugaros vanojimas
  • vanojimasis gulint

  Labai malonu, kai tave vanoja vanotojas, tačiau ne visada jis yra, todėl labai naudinga išmokti vanoti save patį. Kitas dalykas- vanodamas pats save- žinai savo kūno poreikius, silpnąsias vietas, todėl daugiau dėmesio skiri joms. Ir dar- vanodamas pats save, atlikdamas konkrečius judesius, jauti tam tikrą jų poveikį, pojūtį, kurį jis sukuria, todėl gali geriau suprasti ir išklausyti kitą vanojamąjį asmenį.

  Studentės Irenos atsiliepimas

  Ši tema turi papildomos informacijos, kuri matoma prisijungusiems naudotojams.
 • Sveikos pirties procedūra

Kas dėsto

Pirties vakarą moderuos LPA dėstytojai ir profesionalūs pirtininkai, bet aktyviais proceso dalyviais kviečiami būti visi Klubo nariai. 

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“