Uždaryti

Oda pirtyje. Vebinaras.

Data: 2023-11-20, 20:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Vebinaras

Nors šiuolaikiniams žmonėms pirtis jau seniai nustojo būti higienine procedūra (ar bent jau ši jos funkcija toli gražu ne pati svarbiausia), visgi sunku būtų paneigti, jog būtent oda pirtyje pati pirmoji pasitinka ir visus pirties džiaugsmus, ir pavojus. Neabejotinai, ji čia veikiama labai stipriai. Dėl šilumos poveikio vyksta prakaitavimas, oda parausta, atmirksta, susidaro idealios sąlygos ją prausti, šveisti, atlikti įvairias kosmetines procedūras.

Odos priežiūros priemonių bei metodų yra daugybė, kūrybingi pirtininkai jų nuolat prigalvoja dar ir dar. Tačiau tam, kad šiuos metodus taikytime teisingai, turime suvokti, kaip ir kodėl mūsų oda reaguoja į pirties procedūras, ką ir kokiame etape reikėtų daryti, o kas galbūt gali net pakenkti. 

Šiame seminare susipažinsite su odos sandara bei svarbiausiomis jos funkcijomis, sužinosite, kaip ji reaguoja į tai, kas vyksta pirtyje, sužinosime, kaip teisingai ją prausti ir šveisti, apžvelgsime dažniausiai naudojamas natūralias odos priežiūros priemones. 

oda

Programa tiksliau

 1. Oda pirtyje (odos fiziologija, šilumos poveikis odai, odos problemos, pirties procedūrų poveikis)
 2. Natūralios odos šveitimo priemonės (preimonių sudėtis ir gamyba , populiarūs receptai)
 3. Kūno šveitimo dėsningumai (eiliškumas, odos tempimo linijos)

Praktinė seminaro dalis bus organizuojama atskirai. Į ja galės patekti tik turintys šios teorijos įskaitą, bei lankę žemesnius praktinius seminarus.

Tema

 • Oda pirtyje

  Joks kitas žmogaus organas nepatiria pirtyje didesnio poveikio nei oda. Tačiau koks jis? Kaip mūsų oda reaguoja į šildymą ir vėsinimą? Kodėl ilgiau pabuvus pirtyje kyla noras kasytis? Kuo skiriasi odos prausimas nuo šveitimo? Kokie prausikliai pirtyje tinka, o kokie - ne?

  Norint rasti atsakymus į šiuos klausimus, reikia suprasti, kaip sudaryta ir kaip funkcionuoja mūsų oda. Ši tema supažindina su svarbiausiomis odos funkcijomis, jos sandara, higieninės pirties procedūros eiga. 

   Šioje teorinėje temoje aptariama:

  • Odos sandara ir funkcijos
  • Odos tipai ir problemos
  • Oda pirties procedūrų metu
  • Odos valymo ir prausimo principai

  Savarankiškos studijos

  Šią tema siūlome studjuoti savarankiškai. Norėdami pamatyti kaip - prisijunkite prie Pirtis.lt (nuoroda UŽEIK virsuje). Pamatysite papildomą šio puslapio turinį.

  Ši tema turi papildomos informacijos, kuri matoma prisijungusiems naudotojams.

Kas dėsto


Pirtininkė ir dėstytotai Birutė Masiliauskienė.

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“