Uždaryti

Pirtinininko darbo įvadas

Data: 2023-09-21, 18:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Kviečiame tuos, kurie jau truputį pasimokė sveikos pirties pagrindų - lankė „Sveikos pirties ABC“ ir  pamatėte bei pajuto kokį lengvumo ir švaros jausmą suteikia pirtis, jei ji vedama harmoningai. Ženkite kitą žingsnį - pasimokykite patys pabūti pirtininkais ir pasirūpinti pirtyje savo artimaisiais. Kad jiems būtų šilta, saugu, malonu...

Pačiam neįmanoma atrasti visų pirtininko darbo niuansų, net jeigu dažnai lankotės pirtyje - tam reikia sąmoningai sukurtos ir saugios mokymosi erdvės, patyrusio pirties Mokytojo, kuris greitai ir paprastai parodys Jums tai, kas šiame etape svarbiausia. O svarbiausia - suvokti ir patirti pagrindinius darbo su kūnu dėsningumus, suprasti, kad kiekviena pirties procedūra turi savo logiką ir tam tikrą scenarijų.

Pirtininko darbo įvadas. Pirtis.lt
Pirtininkas dirba pirtyje. Pirties meistriškumo kursai.

Seminaro turinys

 • vantų paruošimas darbui, mirkymo niuansai
 • darbo vietos susikūrimas (ergonomika, saugumas)
 • pirtininko darbo ergonomika  - kaip sau padėti, kaip nepervargti
 • kliento komfortas procedūros metu - kūno atpalaidavimo gudrybės
 • vanojimo procedūros principinė struktūra - kaip nebūnant technikos meistru padaryti gerą vanojimą
 • darbo su garu pagrindai - garo pagalvė ir jos valdymas, ventiliacija
 • švelnus darbas su nugarine kūno puse po vanojimo

Seminaro metu taikoma individualaus ugdymo metodika ir visuminis, holistinis pirties procedūros suvokimas - tai leidžia pajusti vanojimo kaip procedūros pilną scenarijų ir jo struktūrą ir žymiai greičiau išmokti jį atlikti iki galo, sušildant žmogų, tačiau išsaugant savo jėgas.

Seminaro trukmė - apie 4 val. Jo metu studentai praeina 2 svarbias praktines temasvanojimo pradžiamokslį ir darbą su nugarą (masažo pirtyje pradmenis). Visos temos įeina į „Šeimos pirtininko“ bei tolimesnę pirtininko meistro programas.

Darbas - mažoje grupėje ne daugiau 4 žmonių, individualus, prižiūrint kiekvieną pasirodymą, prisitaikant prie kiekvieno stiliaus.

Vakaro pirtis

Užsiėmimas vyks Pirčių sodo apatinėje garinėje su gero garo periodinio kūrenimo krosnimi. Papildomai išbandysite darbą tradicinio mikroklimato pirtyje., ismoksite formuoti garo pagalvę, ją išnaudoti.

Temos

 • Darbas su nugara
  Ši tema turi papildomos informacijos, kuri matoma prisijungusiems naudotojams.
 • Pirtininko darbo įvadas

  Praktinė tema, kurioje susipažįstame su pirtinininko darbu. Pirmieji žingsniai į naują profesiją vyksta saugioje aplinkoje, geroje pirtyje, padedant patyrusiam dėstytojui.
  Dažniausiai šios temos dėstymas organizuojamas kaip pirties vakaras (praktinis užsiėmimas pirtyje) kurio metu dėstytojas supažindina su pagrindiniais praktinio pirtininko darbo garinėje momentais, juos parodo, o studentai tai išbando praktiškai. Tokiu būdu jie turi galimybę išbandyti save kaip būsimi pirtininkai ir geriau suprasti kokiame lygyje jie norėtų išmokti pirtininko amato.

  Darbo su kūnu įvadas. Pirtis.lt.
  Studentas pirmą kartą prausia kūną garinėje.

  Ši tema turi papildomos informacijos, kuri matoma prisijungusiems naudotojams.

Kas dėsto

Rimas
Rimas Kavaliauskas, pirtininkas profesionalas

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“