Uždaryti

Tarptautinis Sveikos pirties ABC

Data: 2023-02-02, 18:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

„Sveikos pirties ABC“ - jūsų pirties kelio pradžia, palydėta pirtininko profesionalo, mylinčio savo darbą...

Dažnai po „Sveikos pirties ABC“ žmonės pasako: „Iki šiol nežinojau, kas yra pirtis“ arba „Į pirtį vaikštau jau 15 metų, o pasirodo, niekada iš tiesų joje ir nebuvau“. Matyt todėl , kad Sveikos pirties ABC - tai ne tik galimybė susipažinti su svarbiausiais sveikos pirties dėsniais bei principais, bet ir puiki pramoga, proga įdomiai, turiningai ir maloniai praleisti vieną savaitgalio dieną.

Šis seminaras bus šiek tiek kitoks, ypatingas.

Visų pirma, seminare dalyvaus ne tik lietuviai, bet ir studentai iš užsienio. Jiems tai pirmoji intensyvios studijų programos diena, pirmoji pažintis su lietuviškos pirties kultūra. Todėl nenustebkite, jog bendrausime dviem kalbomis - lietuvių ir anglų. Kita vertus, tai puiki galimybė pabendrauti ir pasidžiaugti, kad esame įdomūs, kad mokytis lietuviškos pirties paslapčių atkeliauja žmonės iš pačių tolimiausių kraštų.  


Pirties akademijos seminaro momentas.

Antroji priežastis - pati seminaro vieta. Seminaras vyks visiškai naujoje erdvioje Pilaitės malūno pirtyje su erdvia garine ir gero garo periodinio kūrenimo krosnimi. Turėsite galimybę vieni pirmųjų ją išbandyti. 

Pilaitės nauja
  Naujoji Pilaitės malūno pirtis. 

Po šio seminaro

 • suprasite, kokia yra tikra sveikos pirties procedūra;
 • išmoksite savęs vanojimo technikos - tai praves tiek mokantis vanojimo, tiek būnant pirtyje be pirtininko;
 • susirasite bendraminčių ir draugų;
 • jei norėsite, galėsite tęsti mokslus LPA. 

Temos

 • Savęs vanojimas

  Labai svarbi tema, apie kurią dažnai pamirštama pkalbėti pirties seminaruose. Tuo tarpu savęs vanojimas yra net sudėtingesnis, nei kito žmogaus. Į temą įeina:

  • pradinis kojų sušildymas
  • cirkuliacijos galūnėse skatinimas
  • tryniojimasis vantomis
  • pečių, šonų, nugaros vanojimas
  • vanojimasis gulint

  Labai malonu, kai tave vanoja vanotojas, tačiau ne visada jis yra, todėl labai naudinga išmokti vanoti save patį. Kitas dalykas- vanodamas pats save- žinai savo kūno poreikius, silpnąsias vietas, todėl daugiau dėmesio skiri joms. Ir dar- vanodamas pats save, atlikdamas konkrečius judesius, jauti tam tikrą jų poveikį, pojūtį, kurį jis sukuria, todėl gali geriau suprasti ir išklausyti kitą vanojamąjį asmenį.

  Studentės Irenos atsiliepimas

  Ši tema turi papildomos informacijos, kuri matoma prisijungusiems naudotojams.
 • Sveikos pirties procedūra

Kas dėsto

Pirtininkė Birutė Masiliauskienė

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“