Uždaryti

Šeimos pirtininko studijos: Pirties kosmetika. Šeimos pirties scenarijus

Data: 2023-03-06, 20:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Vebinaras

Tai paskutinis Šeimos pirtininko studijų teorinis seminaras. Jei išklausėte visus iki tol buvusius ir atsakėte į anketų klausimus, sveikiname - beliks praktiniai seminarai ir įskaita! Vienas studijų etapas įveiktas!

Šis seminaras apima net dvi temas. Vieną jo dalį skirsime tam, ką pirtyje labiausiai mėgsta moterys - natūraliajai pirties kosmetikai. Išmoksime pasigaminti paprastas, bet smagias ir veiksmingas pirties kaukes, sužinosime apie įvairius odos puoselėjimo metodus bei būdus, kuriuos galėsite pritaikyti pirtyje.  

Apsipylimas vandeniu. Pirtis.lt. Lietuviškos pirties akademija.

Antroji dalis - tai savotiškas dviejų pirtininko studijų pakopų apibendrinimas. Susipažinus su svarbiausiais pirties dėsniais ir poveiku sveikatai, pramokus svarbiausių technikų bei procedūrų, neretam iškyla klausimas - kaip gi iš tų atskirų elementų "sukonstruoti" malonią, naudingą ir sveiką pirties procedūrą? Kaip tik apie tai ir kalbame paskutiniojoje teorinėje Šeimos pirtininko studijų temoje. 

Aktualūs seminaro klausimai:

 • Kaip pritaikyti pirties procedūrą prie žmonių skaičaius;
 • Kaip suplanuoti užėjimus į garinę;
 • Kaip kiekvienam parinkti patogią ir saugią pozą;
 • Kaip netikėtai pridėti išilusiems žmonėms dar jėgų išbūti garinėje;
 • Kaip apsaugoti žmones nuo per karšto garo;
 • Kaip naudoti druską, medų;
 • Kaip padaryti, kad svečiai neperkaistų, jei garinėje prireikia išbūti ilgiau;
 • Kaip ir kada atidaryti pirties duris? Kada vėdinti garinę;
 • Kiek reikės vantų, kaip jas paruošti, naudoti, išsaugoti;

Brolių menė.
Brolių menės pirtyje. Grupinę procedūrą veda Birutė Masiliauskienė

Kadangi tai baigiamasis, apibendrinamasis šios studijų dalies seminaras, jo pabaigoje planuojame skirti laiko klausimams, atsakymams bei diskusijoms. Klausimus galėsite pateikti seminaro metu arba atsiųsti iš anksto.


Temos

 • Natūralioji pirties kosmetika

  Turbūt sunku įsivaizduoti geresnes sąlygas savo odai palepinti už tas, kurias randame pirtyje. Ne tik dėl šilumos poveikio odai, ne tik todėl, kad atmirkusią odą lengva nuprausti, nušveisti. Čia iš tiesų galima pasirūpinti ne tik veido (kas dažniausiai būna) ar rankų (ką praktikuojame kur kas rečiau), bet ir viso kūno oda. 

  Teorinė tema, kurioje aptariama:

  • Odos tipai ir jų problemos.
  • Odos ligos.
  • Kosmetinės pirties procedūros.
  • Odos maitinimas.
  • Vaisiai ir daržovės pirties kosmetikoje. 

  Savarankiškos studijos

  Šią tema siūlome studjuoti savarankiškai. Norėdami pamatyti kaip - prisijunkite prie Pirtis.lt (nuoroda UŽEIK virsuje). Pamatysite papildomą šio puslapio turinį.

  Ši tema turi papildomos informacijos, kuri matoma prisijungusiems naudotojams.
 • Šeimos pirties scenarijus

  Pirties procedūros tikslai ir rūšys

  Relaksacija. Maloni pirties šiluma atpalaiduoja raumensi ir nervų sistemą. Pirtis yra sveikas ir geras būdas pailsėti po sunkios darbo dienos.

  Sveikatinimas. Reguliarus pirties lankymas aktyvina medžiagų cirkuliaciją, kuri pagerina endokrininės sistemos būklę, puoselėja odą, jungiamuosius audinius ir sąnarius.

  Socializacija. Visos pirtys yra bendruomenės ar šeimos susirinkimo vietos. Šiluma skatina atvirumą ir bendruomenės dvasią.

  Dvasinis augimas. Įvairios tautos naudojo pirtį ritualams atlikti. Pirtis šiluma, forma, spalvos padaro ją puikia vieta kontempliuoti, medituoti paleisti sukautas emocijas ir negatyvą. Aroma-, spalvų, lietimo ir garso terapija sustiprina pirties poveikį.

  Gydymas. Pirties procedūros yra labai galingas gydymo veiksnys, atpalaiduojantis organizmo energijos resursus, detoksikuojantis vidaus organus, užmušantis infekcijas ir teigiamai veikaintis visas organų sistemas.

  Savarankiškos studijos

  Šią tema siūlome studjuoti savarankiškai. Norėdami pamatyti kaip - prisijunkite prie Pirtis.lt (nuoroda UŽEIK virsuje). Pamatysite papildomą šio puslapio turinį.

  Ši tema turi papildomos informacijos, kuri matoma prisijungusiems naudotojams.

Kas dėsto

Rimas ir Birutė

Pirtininkas, LPA vadovas Rimas Kavaliauskas

Pirtininkė Birutė Masiliauskienė

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“