Uždaryti

Augalų pažinimas. Vantų rišimas.

Data: 2022-06-11, 12:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Vantų rišimas, žoliavimas daug kam siejasi su Joninėmis, Rasomis. Iš tiesų, tai laikas, kai visa gamta žydi, veša, kai metas kaupti vantų ir žolynų atsargas žiemai, todėl vienas prasmingiausių ir naudingiausių būdų, kaip galime praleisti birželio 11 d. šeštadienį- pabūti gamtoje, susipažinti su medžiais ir žolynais, pasimokyti rišti vantas.

Augalų seminaro akimirka. Pirtis.lt.
Lievtuviškos pirties akademijos studentai!

Tai vienas iš vasaros seminarų, skirtų tiems, kas nori pagilinti savo supratimą apie augalų naudojimą pirtyje, atrasti naujų idėjų, išmokti plačiau, įdomiau, kūrybingiau naudoti augalus, patobulinti ir praplėsti vanojimo įgūdžius. Mūsų tikslas -  neformaliai ir gyvai įvesdinti Jus į turtingą augalų naudojimo lietuviškoje pirtyje tradiciją ir praturtinti jūsų pirties procedūras sąmoningu augalų naudojimu. Šis seminaras skirtas pažinčiai su botaninėmis ir fizinėmis augalų savybėmis ir jų profesionaliam naudojimui pirtyje.


Seminare išmoksite rišti savo vantas!

Seminaro turinys

 • Renkamės stovėjimo aikštelėje prie Dūkštų ąžuolyno. Važiuojame į Bradeliškių piliakalnį.
 • Ekskursija po gamtinę aplinką, medžių, žolių pažinimas. Augalų rinkimo taisyklės. Mokomės pažinti augalus jų natūraliose augimvietėse.
 • Augalų skynimas vantoms. Vantų žaliavos ruošimas, patarimai.
 • Vantų rišimas stovyklavietėje miške. Įvairūs vantų rišimo būdai. Vantų konservavimas ir laikymas. Dalijamės patirtimi.

Seminaras įvyks bet kokiu oru, todėl dalyvių prašome pasirūpinti atitinkama apranga bei turėti sekatorių arba aštrų peiliuką, kurių prireiks rišant vantas.

Šiuo metu yra suplanuoti šie Augalų modulio seminarai: Birželio 12 d. Vanojimas įvairiomis vantomis (praktiniai seminarai su pirtimi Vilniuje ir Kaune.

Esant pakankamam dalyvių skaičiui, praktinių seminarų organizuosime daugiau.

Temos

 • Augalų pažinimas

  Reali pažintis su augalais - ekskursija į gamtą, kurios metu mokomasi rasti ir atpažinti pirtyje naudojamus ar priešingai - vengtinus augalus, mokomasi juos atskirti, taisyklingai ir nežalojant gamtos rinkti.    Jei norite greičiau patekti į šios temos mokymus...

  Jūs galite iš ansto pareikšti pageidavimą išklausyti pirties studijų temą „Augalų pažinimas“. Atsiradus progai būsite pakviestas (-a) į seminarą, kuriame bus dėstoma ši tema. Iš anksto pageidaujantys taip pat gauna tam tikras nuolaidas.

 • Vantų rišimas

  Praktinė tema, į kurią įeina:

  • Šakų skynimas.
  • Vantų rišimo būdai.
  • Vantų džiovinimas, šaldymas, sūdymas.
  • Vantos kokybės kriterijai.
  • Vantų parengimas darbui. 

  Vaizdai iš vantų praktikos  Jei norite greičiau patekti į šios temos mokymus...

  Jūs galite iš ansto pareikšti pageidavimą išklausyti pirties studijų temą „Vantų rišimas“. Atsiradus progai būsite pakviestas (-a) į seminarą, kuriame bus dėstoma ši tema. Iš anksto pageidaujantys taip pat gauna tam tikras nuolaidas.

Kas dėsto

birutė

Birutė Masiliauskienė - pirtininkė, patyrusi pirties procedūrų meistrė, augalų žinovė.

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“