Uždaryti

Pirtininko profesionalo praktinis egzaminas

Data: 2022-05-29, 10:45
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Skelbiamas ketvirtas Pirtininko profesionalo praktinis egzaminas. Gerokai rimtesnis, nei 2015 ir 2016 metais, nes remiamasi jau ir Valstybiniu pirtininko standartu.

Pirtininko profesionalo egzamine. Darius Narvilas. 2016 05 15 d. Arido pirtis.
Iš Akademjos istorijos - Darius Narvilas pasiruošė vesti grupinį pirties užėjimą.

Vertinimo kriterijai

  1. Pasirengimas pirčiai bei pirties sutvarkymas (pasirinktos priemonės, pirties parengimas, saugumas, adekvatumas, ergonomika, racionalus išteklių naudojimas)
  2. Pirties atmosferos kūrimas ir valdymas procedūrų (garo pylimas, garo pagalvės palaikymas, veiksmai su garu, garinės vėdinimas)
  3. Darbas su grupe (formuojamas įvaizdis, dėmesys žmonėms, situacijos valdymas, procedūros adekvatumas, informacijos pateikimas, situacijų valdymas, pirtininko psichologinė būklė)
  4. Vanojimas (vanojimo scenarijaus atitikimas situacijai ir kliento poreikiams, vanojimo eiga ir technika, darbo ergonomika ir saugumas)
  5. Darbas su kūnu (procedūros adekvatumas, bendrieji darbo su kūnu įgūdžiai - ergonomika, saugumas, darbas su kūno dalimis, prisitailymas prie kliento poreikių).
  6. Procedūros individualizavimas (procedūros plano pritaikymas invidualiems kliento poreikiams ar situacijai ir sugebėjimas jį įvykdyti, dėmesys klientui).

Čia pateikti tik bendrieji kriterijai pagal grupes. Vertinimo metu kiekvienoje grupėje gali būti ir daugiau kriterijų.

Vertinimas

Kiekvienas studentas gauna 60 min laiko pasirodymui įskaitant ir pertraukas. Per jam skirtą laiką jis turi apžiūrėti bei paruošti garinę savo pasirodymui, o po pasirodymo - sutvarkyti. Pradiniam garinės paruošimui skiriama 5 min., baigiamajam sutvarkymui - 5 min. Viskas kitas laikas (50 min) yra skirtas darbui su grupe bei individualiam darbui su klientu, iskaitant ir pertraukas tarp užėjimų.

Eigos stebėjimas

Egzamino dalyviai gali stebėti egzaminą garinėje su sąlyga, jei tam yra vietos netrukdant procedūrai. Giežta salyga yra 100% tyla visos procedūros metu. Bet kokie komentarai ar patarimai gręsia pašalinimu iš egzamino ir jo rezultatų panaikinimu.

Pirties garas egzamino metu
Pirties garas egzamino metu

Minimalus „praeinamasis balas“ egzamino metu yra 4,00 iš galimų 6,00. Taip pat nei vienas vertinimo kriterijus iš išvardytų negali būti mažesnis nei 3,00, skaičiuojant 3-ų vertintojų vidurkį.

Paskutinis pasirodymo etapas - darbas su kūnu realiomis pirties sąlygomis.
Paskutinis pasirodymo etapas - darbas su kūnu realiomis pirties sąlygomis.

Tema

Kas dėsto

Egzaminą vertina kiekvienas nepriklausomai 3 profesionalai pirtinikai, LPA dėstytojai, bei Profesionalių pirtininkų asociasijos nariai. Jų vertinimai vidurkinami.

Rimas Kavaliauskas, Birutė Masiliauskienė, Giedrius Gervys

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“