Uždaryti

Pirties masažo meistrystės pamoka I d. Nugara.

Data: 2022-05-19, 18:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Kūno lietimas - vienas svarbiausių pirtininko įgūdžių. Praktiniuose seminaruose to mokome nuolat: tepame kūną medumi ar įvairiomis natūraliomis kaukėmis, šveičiame, prausiame, dirbame su pėdomis, pečiais ar galva. Ir, aišku, liečiame kūną vantomis. Kitaip tariant, į kūno lietimą studijų procese žiūrime holistiškai, neišskirdami jo į atskirą veiksmą ar studijų temą. Toks mokymosi būdas turi savo privalumų, tačiau yra ir minusas - ne visada aišku, kaip tuos išmoktus atskirus komponentus sujungti į vieną darnią visumą. 

Idėja pasiūlyti darbo su kūnu (žmonėse dažniau vadinamo masažu) meistrystės (pakartojimo, praktikos, įsigilimo) seminarą studentams, jau praėjusiems pradines kūno lietimo pamokas nėra nauja. Tai jau darome seniai. Tačiau toks seminaras yra ypač aktualus tiems, kas rengiasi laikyti praktinį pirtininko profesionalo egzaminą 2022 m. gegužės pabaigoje. Nes, skirtingai nuo šeimos pirtininko įskaitos, kur pakako tik parodyti kūno šveitimo įgūždžius, šiame egzamine reikės ir bendresnių darbo su kūnų įgūdžių.

Masažas garinėje
Kūno masažas garinėje

Seminaro turinys

Šiame seminare apibendrinsime ir pasikartosime išmoktas kūno lietimo technikas, pasipraktikuosime jas derinti ir sujungti į vieną visumą. Tačiau, turėdami omenyje tai, kad seminaras vyks darbo dienos vakarą, kai mūsų laikas nebus begalinis, apsiribosime darbu su nugarine kūno puse. Kartu seminaro turinys atitiks svarbiausius egzamino vertinimo kriterijus, tad jis idealiai tiks naujųjų absolventų pasirengimui.

  1. Psichofiziologinis pasirengimas darbui su kūnu
  2. Darbo ergonomika bei savęs tausojimas darbo metu
  3. Judesio sąmoningumas, jautrumas, efektyvumas
  4. Pagrindiniai darbo su kūnu kaip visuma principai
  5. Pagrindiniai darbo su kūnu judesiai
  6. Darbo su pėdomis seka ir ypatumai
  7. Darbo su nugara seka ir ypatumai
  8. Darbas su rankomis ir plaštakomis
  9. Darbas su poodžiu (anticeliulitinis masažas)
  10. Svelnaus atpalaiduojačio masažo technikos

Dėl darbo su priekine kūno puse su studentais bus tariamasi papildomai.

Svarbu. Dėl darbo specifikos būtina seminaro sąlyga - porinis dalyvių skaičius. Taigi, seminaras įvyks esant 2, 4 arba 6 registracijoms. Todėl idealu būtų registruojantis „susikukuoti“ poromis.

Kas dėsto

Rimas

Rimas Kavaliauskas

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“