Uždaryti

Stresas ir pirtis. Konferencija

Data: 2022-06-04, 10:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Vietovė: Brolių menė
Žemėlapis: Neveronys, Brolių menė

Šiuo renginiu tęsiame Lietuviškos pirties akademijos konferencijų tradiciją. Panašus renginiai vyko 2013 ir 2019 metais ir buvo skirti vanojimui. Šį kartą didelių stresuojančių įvykių kontekste matydami realų streso valdymo poreikį renginį skiriame streso ir emocinių reakcijų pirtyje iššūkiams apžvelgti.

Emocinė sveikata ir socialinė gerovė visada buvo ir tebėra svarbios gyvenimo gerovės ir bendros sveikatos būklės dedamosios. Per 18 metų stebėdami ir kurdami pirties procedūras mes vis aiškiau matome, kokią svarbią reikšmę šioje srityje turi pirtis. Šilumos bangos, prislietimai, artimas žmogiškas kontaktas sudaro ypatingą ir visapusiškai terapinę erdvę, leidžiančią švelnų giluminį poveikį visoms žmogaus organizmo sistemoms. Ypatingai pirtis veikia nervų, endokrininę bei imuninę sistemas, palaikiančias sudėtingus homeostazės ir kontakto su aplinka mechanizmus. Mes aiškiai matome, kad visos senosios pirties maudymosi tradicijos ir technikos vienareikšmiškai nėra atsitiktinės, priešingai - jos yra labai ilgos kūrybos rezultatas, ko gero virtęs mūsų rūšies kolektyvinės atminties dalimi.

Lietuviškos pirties akademija organizuoja šią Konferenciją norėdama apžvelgti ir apibendinti šį sudėtingą kūno ir psichikos ryšį pirtyje, kuris ir įgalima naudoti pirtį tiek savigdai, tiek psichoterapijai. 

Visas pelnas, gautas už šį renginį, bus skirtas Lietuvoje esančių ukrainiečių emocinės pagalbos ir pirties edukacijos programai.

Pirtininko-mėgėjo įskaitos dalyviai. Pirtis.lt
Pirties renginys su studentais

Konferencijos tikslai

Tikimės apžvelgti ir aptarti šias temas

 1. Emocinė rekcija į stresą
 2. Vaikystės emocinės traumos
 3. Stresas ir sveikata
 4. Šiluminis stresas pirtyje
 5. Švelniosios pirties technikos
 6. Antistrsinės pirties mikroklimatas
 7. Medicininiai tyrimai ir iššūkiai

Apgyvendinimas

Svečiai gali atvykti iš vakaro, dalyvauti pirtyje ir pasilikti nakvoti patogiuose grupiniuos kambariuose. Nakvojantys gaus pusryčius.
Nuotraukos -  Broliu menės pirties puslapyje.

Kas dėsto

Preliminarus pranešimų sąrašas:

 • Habil. dr. Algimantas Kirkutis, „Širdis ir stresas“  
 • Prof. Marius Brazaitis, „Pirtis ir šaltas vanduo: vėsintis ar nesivėsinti?“ 
 • Rūta Sondienė, gydytoja, endobiogenikos specialistė, „Kokteilis: stresas, aš ir endobionegika. Ko galima tikėtis?“ 
 • Danutė Vilionytė, meditacijos mokytoja, „Vaikystės traumos ir dabarties stresinės situacijos"
 • Nerija Solaitė, psichologė, „Emocinė higiena ir psichologinė savisauga“ 
 • Loreta Tiagun, čigongo instruktorė, „Streso poveikis mūsų informaciniam, energetiniam ir fiziniam kūnui. Žvilgsnis iš Kinų medicinos perspektyvos"
 • Birutė Masiliauskienė, pirtininkė, „Pirtis kaip emocinė pagalba"

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“