Uždaryti

Ritualo vedimas pirtyje

Data: 2022-04-24, 14:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Seminaras papildo teorinę temą „Ritualas ir pirtis“ bei suteikia studentams galimybę praktiškai sudalyvauti ritualinės pirties paruošime ir atliekant atskirus jos etapus.

Seminaras vyksta Verbų sekmadienį, taigi ir tema bus Atvelykio pirtis - revitalizacijos, atsisveikinimo su žiemos miegu ir kūno žvalinimo ritualai.

Temos

 • Psichologinės praktikos pirtyje

  Edukacinės pirties tema, kurioje susipažįstama su šiais dalykais:

  • Meditacinių technikų pirtyje tikslas ir ypatybės.
  • Kvėpavimo, vizualizacinės, dėmesio valdymo technikos. 


  Jei norite greičiau patekti į šios temos mokymus...

  Jums trūksta šių įskaitų:

 • Ritualinė pirtis

  Ritualų tipai. Ritualinės pirties vedėjo ir dalyvių pasiruošimas. Intencija. Procedūrų ir ritualo derinimas. Konkretaus ritualo scenarijus.

  Pirtis visais laikais buvo vieta, kurios lankymas suvoktas kaip vienokio ar kitokio lygmens ritualas ar jo dalis (pvz., pasiruošimas šventėms, iniciacijoms). Šiais laikais pirtis irgi neretai tampa švenčių, ritualų vieta. Čia mėgstami švęsti bernvakariai ar mergvakariai, gimtadieniai ar vardadieniai, pasitinkamos kalendorinės šventės ir gamtos ar asmeniniai virsmai. 

  Gera ritualinė ar proginė pirtis visų pirma turi atitikti sveikos pirties reikalavimus. Tačiau vien jų nepakanka. Geras pirtininkas privalo sugebėti sukurti ir saugiai pravesti prasmingą pirties ritualą. To ir mokoma šioje temoje.

  Ši tema turi papildomos informacijos, kuri matoma prisijungusiems naudotojams.

Kas dėsto

Rimas Kavaliauskas

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“