Uždaryti

Ritualas ir pirtis

Data: 2022-04-04, 20:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Žemėlapis: Vebinaras

Vienas iš atsakingiausių darbų pirtinkui yra proginės, ritualės pirties pravedimas. Ir kartu vienas iš dažniausiai pasitaikančių. Žmonės nori pažymėti savo gyvenimo ypatingus momentus ypatingai ir vis dažniau tai daro pirties forma. Ar mes galime palikti tokią sritį kaip ritualinė pirtis ir proginė pirtis savieigai? Matyt ne. Egzistuoja tam tikros ritualinės pirties tradicijos ir jos glaudžiai susieja su apskritai ritualo tradicijomis.

Ritualinė pirtis

Mūsų gyvenimas yra pilnas ritualų, ir juos atlieka net visiškai netikintys ir vaidinamąjį dvasinį gyvenimą neigiantys žmonės. Gimtadienio šventimas, Kūčių vakarienė, pirmas pasimatymas yra savotiški dideli ir maži ritualai. Jai pažymime svarbius virsmo taškus savo gyvenime, kai keičiasi mūsų statusas, šeimyninė padėtis, amžiaus tarpsniai, profesinė kvalifikacija.

Jei ritualai ar „progų pažymėjimas“ būtų tokie bereikšmiai, žmonės neišleistų jiems sunkiai uždirbtų pinigų. Matyt, ritualai kažkuo naudingi ir reikalingi... Taip pat akivaizdu, kad pirties ritualinė pusė yra vienas iš stipriai žmogaus būseną (savijautą) pirtyje veikiančių faktorių.

Šiame seminare mes panagrinėsime iš ko susideda ritualai ir kaip juos atlikti pirtyse, paverčiant klasikinę pirties procedūrą progine.

Tema

Kas dėsto

Rimas Kavaliauskas ir Birutė Masiliauskienė

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

Renginiai

Šeimos pirtininko studijos: Vanojimo pagrindai

2022-12-05
Liko 19 vietų
Vanojimas - įdomiausia ir patraukliausia lietuviškos pirties technika. Šiame seminare susipažinsime su šios technikos teoriniais pagrindais.

Pirtininko darbo įvadas

2022-12-07
Liko 4 vietos
Pirčių sodas, Vilniaus raj.
Patinka eiti į pirtį? O būti pirtininku ar patiktų? Šiame seminare paragausime pirtininko duonos: mokysimės paruošti vantas, patepti medumi nugarą ir, žinoma, vanoti!

Šeimos pirtininko studijos: Kūno reakcija į šilumą

2022-12-19
Liko 25 vietos
vebinaras
Svarbiausias pirtyje veikiantis faktorius - šiluma. Kaip mūsų kūnas į ją reaguoja? Kokią naudą atneša pirtis, o kam ir kada joje reikėtų elgtis atsargiai?