Uždaryti

Pirties mikroklimato kūrimas. Nuolatinio kūrenimo krosnis

Data: 2022-03-05, 13:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Kartais tenka girdėti sakant, jog nėra blogų pirčių, yra tik blogi pirtininkai. Iš dalies tai tiesa, iš dalies - ne. Kiekviena pirtis - unikalus reiškinys su savu charakteriu, savais pliusais ir minusais. Būna pirčių, su kuriomis susitarti lengva ir paprasta, būna - reikia žinių ir išmanymo. Deja, retkarčiais pasitaiko ir tokių, kurios tiesiog netinkamos pirties procedūroms - bent jau taip, kaip tai suprantame mes. 

Šis seminaras skirtas pirtininkams ir giliau besidomintiems kaip iš turimos garinės „išspausti“ daugiau, kaip koreguoti esamą mikroklimatą ir pritaikyti jį prie konkrečios procedūros poreikių. Taip pat tyrinėsime savo pojūčius, kad geriau suprastume save pačius save garinėje.

Seminaras bus labai naudingas planuojantiems turėri savo pirtį, nes kalbėsimės apie tai, kokią atmosferą reiktų užtikrinti pirtyje, o taip pat ir praktikuojantiems pirtininkams, nes mokysimės sukurti reikiamus režimus procedūroms su nuolatinio kūrenimo krosnimi.  Šis seminaras puikiai papildo vanojimo mokymą  suteikdamas vanotojui supratimą apie garo dinamiką bei valdymą, todėl jo temos yra privalomos norintiems tapti profesionaliais pirtininkais.

Garo pagalvė
Įdomus momentas - matosi pirties garo pagalvė.

Pirties garas yra gana paslaptingas ir sunkiai apčiuopiamas dalykas, o garinės atmosfera visada sukelia labai daug diskusijų. Dažnai net besimaudant pirtyje imama diskutuoti. Vieniems mauduoliams per karšta, kitiems - regis per šalta... Pagalbos prašoma pirtininkų ir šiaip pirties žinovų, tačiau jie mažai ką gali pasakyti. Priežastis paprasta – sąvokų painiava. Paprastai atsakymo ieškoma knygose, straipsniuose, internete. Tačiau visur, kur tik eisime, rasime vienus ir tuos pačius „suomiškos"“ „rusiškos“,. „turkiškos“ pirties stereotipus ir teiginius, kad „pirtyje būtina ventiliacija", „pirtyje turi būti karšta“ ir t.t.

Pirties mikroklimatas turi būti „geras“ ne pats savaime, o atitikti žmogaus jauseną pirtyje, čia galioja ir principas „nepakenk“. Ne kiekvienoje pirtyje galima sukrti gerą mikroklimatą.

Daugelis yra įpratę patalpos mikroklimatą valdyti tik temperatūra. Pirtyje kur kas dažniau ir stipriau kinta kitas parametras – oro drėgnis. Ir būname ten be rūbų, mus ginančių. Vien jau šių dviejų faktų pakanka „galvelei supainioti“.

Kiekvienam žmogui, vaikštančiam į pirtį yra būtina reguliuoti savo savijautą keičiant mikroklimatą. Tai dar svarbiau žinoti ir mokėti pirtininkui. Visi kartu stebėsime pirties garo elgesį, jo kilimą, „sėdimą“, pojūčius. Dalyvausite praktiniuose matavimuose ir rezultatų nagrinėjime. Suprasite kaip skaityti Pirtis.lt publikuojamus garinės mikroklimato matavimų grafikus.

Vakaro metu visiems suprantama kalba ir praktiniais pavyzdžiais išaiškinsime pagrindines sąvokas, nusakančias pirties atmosferą ir žmogaus jauseną joje. Bus praktiškai nagrinėjami šie klausimai:

 • kūno buvimo pirtyje etapai;
 • pagrindiniai pirties šilumą kuriantys veiksniai;
 • garinės mikroklimato korekcija;
 • garinės vėdinimas;
 • gero garo kūrimas įvairiais būdais;
 • mikroklimato subjektyvumas ir pojūčiai,
 • pirtininko veiksmai kuriant gerą garą;

Praktinius garo stebėjimus derinsime su pojūčių programa.

Mikroklimato korekcija bus įrašyta prietaisu ir paskui peržiūrėta ir išnagrinėta.

Temos

 • Mikroklimato kūrimas

  Nuolatinio kūrenimo krosnelė yra labiausiai paplitęs pirties krosnies tipas Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse. Todėl visiškai natūralu, kad profesionalu save vadinantis pirtininkas privalo smulkiai žinoti kaip šios krosnelės pagaba sukurti kaip galima gresnes sąlygas įvairioms pirties procedūroms.

  Praktinė tema, į kurią įeina:

  • Nuolatinio kūrenimo krosnelės kūrenimas
  • Garinės temperatūros įvertinimas
  • Perkaitintos garinės parengimas procedūroms
  • Sauso ir išprakaitavusio žmogaus pojūčių skirtumai
  • Garo pagalvės stabilumo stebėjimai
  • Garinės ventiliacija
  • Drėgmės įtaka žmogaus savijautai
  • Garo pylimas
  • Saugumo technia dirbant su nuolatinio kūrenimo krosnele

  Nuolatinio kūrenimo krosnys  Jei norite greičiau patekti į šios temos mokymus...

  Jums trūksta šių įskaitų:

 • Nuolatinės krosnelės valdymas

Kas dėsto

Rimas

Rimas Kavaliauskas, pirtininkas, pirčių projektuotojas ir statytojas

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“