Uždaryti

Seniausios lietuviškos pirties beieškant. Ekskursija pirtininkams po Kernavę

Data: 2021-10-05, 14:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Tikriausiai daugelis yra girdėję, jog seniausia datuota lietuviška pirtis buvo surasta XIV a. Kernavėje. Tačiau pirtis - tik viena margo viduramžių miestelio detalė. Kaip gyveno, ką veikė to meto žmonės? Kokia buvo jų buitis, papročiai? Ką mes apskritai žinome apie Kernavę, išskyrus tai jog ji - senoji Lietuvos sostinė?.. Bet žmonės tose vietose apsigyveno gerokai anksčiau... Ar galėjo ir jie turėti pirtis?..

Kernaves pirtis

Ši ekskursija po Kernavės archeologinį muziejų ir Senąją Kernavę organizuojama specialiai pirties entuziastams ir pirtininkams. Joje turėsime unikalią progą ne tik susipažinti su muziejaus ekspozicija, praplėsti savo istorijos žinias, bet ir galėsime gyvai pabendrauti su archeologu, tyrinėjusiu senąją Kernavės pirtį, profesoriumi Aleksiejumi Luchtanu. Jei oras leis, tikimės, turėsime galimybę pasivaikščioti ir po piliakalnius, nueiti į tą vietą, kur kadaise stovėjo senoji Kernavės pirtis. 

Kas dėsto

Andrius Janonis, muziejininkas

Aleksiejus Luchtanas, archeologas

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“