Uždaryti

Pirties kultūros kursas I: Pirties istorija

Data: 2021-03-04, 19:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Žemėlapis: Vebinaras

Šiame vebinare susipažinsime su žmonijos švarinimosi istorija ir pabandysime suprasti, kaip atsirado pirtis. Daugiausia dėmesio skirsime Europos pirties raidai. Pradėsime nuo Senosios Europos pirčių ir baigsime šiuolaikinėmis viešosiomis pirtimis. Taip pat panagrinėsime Europos pirties ištakas - Antikos pirtis.

Kiekvienam pirtininkui verta žinoti, kad jo amatas yra tūkstanmečių senumo, o žmogaus prigimtis nesikeičia - kas buvo gerai Romos patricijui ar Čekijos karaliui Vaclovui VI - tiks ir mums. Pirtininkai, kurie nežino pirties istorijos yra kaip vaikai!

Karaliaus pirtis
Europos karaliai maudėsi pirtyse panašiai kaip šių dienų žmonės

Hidropatija
Kaip modernioji Europa iš naujo  pirtį atrado...

Šiaurės Europos šiuolaikinė pirtis
Šiaurės Europos šiuolaikinė pirtis

Pirties kultūros modulis

Šiuo seminaru padedame sustyguotą 3 vebinarų ciklą, kurio metu pateiksime jums viso Pirties meistriškumo kursų Pirties kultūros studijų modulio teorinį kursą, susidedantį iš:

 1. Pirties istorijos (tai šis vebinaras)
 2. Lietuviškos pirties (kovo 11 d. vebinaras)
 3. Šiuolaikinės pirties kultūros (kovo 18 d. vebinaras)

Šis modulis yra privalomas norintiems baigti profesionalias pirtininko studijas, o visiems kitiems - pravers platesnei orientacijai pirties klausimuose. Iš kitų šalių maudymosi kultūros galima daug pasisemti.

Tema

 • Pirties istorija

  Teorinė tema, į kurią įeina:

  • Pirties istorija: priešistorinės pirtys, pirtis antikiniame pasaulyje, romėnų termos, pirtis viduramžių Europoje, pirtis moderniais laikais.
  • Pirties geografija: Amerikos indėnų pirtys, Azijos pirtys, arabų ir turkų pirtys, Europos pirtys, Šiaurės Europos pirtys.
  • Pirties etika: bendruomeninis maudymasis, vyrai ir moterys pirtyje.
  • Pirtininko profesija

Kas dėsto


Rimas Kavaliauskas, pirtininkas, LPA dėstytojas

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“