Uždaryti

Pirtis ir imunitetas. Vebinaras

Data: 2020-11-29, 19:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Vebinaras

Teigiamas pirties poveikis imuninei sistemai visada atrodė toks akivaizdus ir savaime suprantamas dalykas, jog tam tikrai skyrėme per mažai dėmesio. Visi puikiai žinojome keletą dalykų:

  • Pirma, pirtis – veiksminga ir maloni organizmo grūdinimo ir stiprinimo priemonė. Žmonės, nuolat vaikštantys į pirtį, beveik pamiršta peršalimo ligas ir sezoninius gripus.
  • Antra, pirtis neretai padeda tais atvejais, kai jautiesi prastai. Daugeliui pažįstamas jausmas, kai supranti, jog jau „susigavai virusą“, bet dar nespėjai susirgti. Neretai pakanka gerai pasikaitinti pirtyje – ir bėdų kaip nebūta.
  • Trečia. Pirtis palaiko emociškai. Teigiamos emocijos ir gera nuotaika padeda išlikti sveikiems, o susirgus – greičiau pasveikti. 

Pirties poveikį imuninei sistemai paprastai aptariame kalbėdami apie šilumos poveikį organizmui. Tačiau šį kartą pakviesime šį aspektą patyrinėti atidžiau.

 Pirties termonuotrauka
Pirtyje sušilęs kūnas geriau kovoja su ligų sukėlėjais

Pasaulį sukrėtusi koronaviruso pandemija mums priminė, kaip svarbu nuolat stiprinti savo imuninę sistemą. Mokslininkų prognozės nedžiugina – virusas greičiausiai mutuos, gali kilti ir dar pražūtingesnių epidemijų. Ar pirtis gali mums padėti? Juk tūkstančius metų, per visus marus bei epidemijas, žmonės ją naudojo ir kaip profilaktikos, ir kaip gydymo priemonę. Negi visa tai tebuvo prietarai? O gal visgi, pasikliaudami modernia medicina, iki galo nesame įvertinę tikrojo pirties procedūrų poveikio? Kas vyksta mūsų organizme, kai kaitinamės pirtyje? Kaip į tai reaguoja mūsų imuninė sistema? Kokia temperatūra sunaikina užkratus ir kuo skiriasi jos poveikis mikroorganizmams, esantiems aplinkoje ar ant paviršių ir gyvame organizme? Ir pagaliau – ar pirtį galime naudoti tik kaip profilaktikos, ar ir kaip gydymo priemonę?

Šiame seminare mes aptarsime jau anksčiau žinomus faktus, ir atskleisime naujausius mokslininkų pasiūlymus, idėjas bei atradimus. Bene įdomiausias ir naujausias šios srities darbas – profesoriaus iš Australijos Marko Koheno (Marc Cohen) mokslinis straipsnis apie karščio terapinį poveikį kovoje su Covid-19 infekcija
  

Kas dėsto

Rimas

Profesionalus pirtininkas Rimas Kavaliauskas

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“