Uždaryti

Pirtininko darbo įvadas

Data: 2020-10-24, 13:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Kviečiame tuos, kurie jau truputį pasimokė sveikos pirties pagrindų - lankė „Sveikos pirties ABC“ ir  pamatėte bei pajuto kokį lengvumo ir švaros jausmą suteikia pirtis, jei ji vedama harmoningai. Ženkite kitą žingsnį - pasimokykite patys pabūti pirtininkais ir pasirūpinti pirtyje savo artimaisiais. Kad jiems būtų šilta, saugu, malonu...

Pačiam neįmanoma atrasti visų pirtininko darbo niuansų, net jeigu dažnai lankotės pirtyje - tam reikia sąmoningai sukurtos ir saugios mokymosi erdvės, patyrusio pirties mokytojo, kuris greitai ir paprastai parodys Jums tai, kas šiame etape svarbiausia.

Vantos rišimas. Pirtis.lt
Pirmas vantos rišimas. Pirtininko darbo įvado mokymuose.

Šį seminarą, kaip ir kitus LPA kursų seminarus, sudaro dvi dalys - teorinė prezentacija bei praktiniai mokymai priepirčio erdvėje bei garinėje.

Teorinėje dalyje susipažisime su dažniausiai pirtyje naudojamais augalais bei iš jų gaminamomis priemonėmis, apžvelgsime vantų formas ir tipus, išsiaiškinsime, kaip pasirinkti tinkamą, kokybišką ir saugią vantą. 

Praktinėje dalyje pabandysime šiek tiek paragauti pirtininko (ar bent jau jo asistento) duonos, kad atėjus į pittį paprašytiems pagelbėti nereikėtų raudonuoti ir teisintis, jog nemokate - jau galėsite pagelbėti perrišti ir paruošti vantas, patepti kam kors nugarą medumi ir netgi atlikti nesudėtingą, bet malonų vanojimą. Susipažinsime su svarbiausiais pirtininko darbo saugumo bei ergonomikos reikalavimais, mokysimės, kaip į pirtį atėjusiam žmogui padėti atsipalaiduoti, pasijusti patogiai, sužinosime, kaip liesti kito žmogaus kūną rankomis ar vantomis.

Bendra seminaro trukmė - apie 6 valandas.

Pirties džiaugsmas. Pirtis.lt
Išmoksite džiaugtis pirtimi. Pirties meistriškumo kursuose.

Seminaro turinys:

 • vantų tipai
 • agalinių pirties priemonių apžvalga
 • saugios ir ergonomiškos darbo vietos susikūrimas
 • vantų paruošimas darbui
 • žmogaus komfortas garinėje
 • darbo su kūnu dėsniai
 • kūno tepimas medumi
 • vanojimo pagrindai
 • nugaros vanojimo praktika

Šis seminaras visų pirma orientuotas į praktiką, bet gausite ir teorinių žinių. Visa tai derindami, tikrai galėsite nudžiuginti savo artimuosius paprasta, bet malonia pirties procedūra!

Seminaras privalomas norintiesms mokytis vanojimo, jis įeina į Šeimos pirtininko programą.

Temos

 • Augalų naudojimo pirtyje pagrindai

  Augalų ir augalinių priemonių lietuviškoje  pirtyje naudojama labai daug. Žinoma, paklausti apie augalus pirtyje, visų pirma pagalvojame apie vantas. Tačiau jei pasižvalgytumėte... Visko tikrai kur kas daugiau! 

  Vos pravėrus duris, padvelkia malonus žolelių arbatos aromatas. Palubėje prikaišytos kvapnių žolelių puokštės - irgi ne vien dėl gražumo. O kur dar visi paslaptingi tepalai, užpilai, ištraukos, aliejai, milteliai ir kiti paslaptingi dalykai, kurių buteliukais it kokie alchemikai neretai žongliruoja patyrę pirtininkai, taip kurdami visą pirties pojūčių puokštę...

  Smalsu? Ši tema ir skirta būtent tam - pažinčiai su augalais, augalinėmis pirties priemonėmis.

  Tai 2 valandų teorinis kursas, kuriame aptarsime dažniausiai pirtyje naudojamus augalus bei iš jų gaminamas priemones, pasidalinsime praktiniais patarimais. 

  Ši tema turi papildomos informacijos, kuri matoma prisijungusiems naudotojams.
 • Pirtininko darbo įvadas

  Praktinė tema, kurioje susipažįstame su pirtinininko darbu. Pirmieji žingsniai į naują profesiją vyksta saugioje aplinkoje, geroje pirtyje, padedant patyrusiam dėstytojui.
  Dažniausiai šios temos dėstymas organizuojamas kaip pirties vakaras (praktinis užsiėmimas pirtyje) kurio metu dėstytojas supažindina su pagrindiniais praktinio pirtininko darbo garinėje momentais, juos parodo, o studentai tai išbando praktiškai. Tokiu būdu jie turi galimybę išbandyti save kaip būsimi pirtininkai ir geriau suprasti kokiame lygyje jie norėtų išmokti pirtininko amato.

  Darbo su kūnu įvadas. Pirtis.lt.
  Studentas pirmą kartą prausia kūną garinėje.

  Ši tema turi papildomos informacijos, kuri matoma prisijungusiems naudotojams.

Kas dėsto

Rimas Kavaliauskas

Pirtininkas Rimas Kavaliauskas

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“