Uždaryti

Pirties mikroklimatas

Data: 2014-01-24
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Žemėlapis: Vilnius

Bandymai atsakyti į šiuos ir kitus klausimus atveda mus prie kalbos apie pirties orą, drėgmę ir ventioliaciją. Apie krosnis ir jų skleidžiamą šilumą. Apie karštą ir šaltą vandenį. Apie tai, kodėl po pirties skauda galvą ir kodėl traiškanoja akys.

Pirties mikroklimato žinios yra būtinos kiekvienam profesionaliai dirbančiam pirtininkui ir pažangiam mėgėjui. Todėl pirties mikroklimato tema yra privalomųjų sąraše. Be aiškaus ir savarankaus mikroklimato (garo, ventiliacijios, šilumos ir drėgmės) supratimo sėkmingas pirties meistriškumo kursų baigimas yra sunkiai įsivaizduojamas.

Bėda ta, kad apie pirties mikroklimatą yra sukurta daugybė mitų. Takim, kad „metalas pirtyje yra blogis“, „arba, kad negalima nešti vandens į garinę“, arba - „negalima atidarinėti durų vanojant“. Visi jie užkemša pirtinkų galvas tarsi seni padargai ūkininko daržinę.

Šiame seminare valysime savo proto daržines. Prisiminsime termodinamiką, šiluminę fiziką. Šiek tiek giliau pažvelgsime į žmogaus fiziologiją. Pabandysime suprasi kuo skiriasi garas nuo rūko, ir kaip „vaikšto“ tas pirties garas. Kad imtume geriau pažinti tą neregimą ir sunkiai apčiuopiamą pirties garą, apie kurį taip daug gražių žodžių pasakyta.

Šis seminaras - grytai teorinis. Tačiau jis atvers duris į kitą, praktinį „Pirties mikroklimato valdymo seminarą“, kuris taip pat bus netrukus.
- See more at: http://pirtis.lt/lt/renginiai/111/pirties-mikroklimatas#sthash.sUdGTaeW.dpuf

Tema

 • Pirties mikroklimatas

  Teorinė tema, kurioje aptariama:

  • Kūno šildymas pirtyje.
  • Vandens garavimas ir kondensacija.
  • Pirties garas.
  • Ventiliacija.
  • Pirties mikroklimato kūrimas ir koregavimas.
  • Neklimatinės pirtys. 


  Jei norite greičiau patekti į šios temos mokymus...

  Jums trūksta šios įskaitos:

  Ši tema turi papildomos informacijos, kuri matoma prisijungusiems naudotojams.

Kas dėsto

Rimas Kavaliauskas. LPA vadovas

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“