Uždaryti

Sportininkai pirtyje. Klasikinis vanojimas.

Data: 2019-04-02, 18:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Kviečiame į įdomų pirties seminarą apie tai, kaip tradicinė pirties procedūra pritaikoma treniruotėse ir varžybose išvargusių sportininkų organizmo atstatymui. Sportininkai patiria labai didelius psichologinius bei fizinius krūvius ir jų atsistatymas yra labai svarbus tiek jiems patiems, tiek jų komandai, tiek klubui ar šaliai, kuriai jie atstovauja.

Pirties panaudojimas sporte siekia antikinės Romos termų laikus, kur sporto žaidimų aikštelė - palestra buvo neatskiriama pirčių kompleksų dalis. Moderniais laikais pirtį kaip sportininkų atstatomąją priemonę pirma kartą panaudojo Suomijos atletai Los Andželo olimpiadoje 1932 m. ir Berlyno olimpiadoje 1936 m. Pirčių kabinas jie atsivežė tiesiai iš Suomijos ir sumontavo olimpiniuose kaimeliuose. Tai sukėlė labai didelį spaudos susidomėjimą pirties panaudojimu aukščiausio lygio atletų reabilitacijai.

Vėlesnės gausios studijos parodė, kad net neilga pirties sesija ženkliai padidida beta-endorfino koncentraciją kraujo plazmoje, kas turi labai reikšmingą sprortininkams nuskausminantį efektą. Gausus prakaitavimas sumažina pieno rūgšties kiekį ir raumenys sparčiau atsistato.

Vis tik beveik visos pasauliui žinomos pirties panaudojimo profesionaliąjame sporte studijos nagrinėja „suomiško tipo“ pirties (saunos) taikymą sportininkų reabilitacijai. Tai yra sportininkai tiesiog pasyviai sėdėdavo garinėje su 80-90°C oro temperatūra ir 40-70 g/kg absoliučia oro drėgme (suomiškos pirties rekomendacija). Terapinė pirties procedūrų - vanojimo, masažo, tempimų, vietinių kontrastinių aplikacijų reikšmė ir toliau išlieka didele dalimi nežinoma tarptautinėje profesionalaus sporto aplinkoje.

Todėl Lietuvos pirtininkų darbai ir ieškojimai įdomūs ne tik mums, bet turi ir labai didelę tarptautinę perspektyvą ir gali įnešti labai rimtą indėlį į šiuolaikinio profesionalaus sporto reabilitacines programas. Lietuviškos pirties akademija siūlo gauti informaciją „iš pirmų rankų“ ir mokytis iš mūsų nuotabių pirties meistrų.

Pirtininkas Albertas Kašėta. Lietuviškos pirties akademija.
Pirtininkas meistras Albertas Kašėta

Kalba Albertas Kašėta

Vos tik pradėjau mokytis pirties kursuose, pasidarė įdomu, kaip galėčiau žinias pritaikyti savo sportiniame gyvenime. Visų pirma pradėjau ją taikyti svorio korekcijai, tai yra laikinam svorio sumažinimui prieš varžybas. Žinoma, tai nėra tikroji pirties paskirtis ir kelia riziką sportininko sveikatai. Vėliau susidomėjau pirties poveikiu pavargusiems ir įtemptiems po intensyvių varžybų raumenims ir ėmiau kombinuoti pirtį, vanojimą, kontrastines procedūras. Ir, žinoma, įvairius masažus ir tempimus. Kieviena situacija yra individuali ir pirties technikas pritaikau asmeniškai kiekvienam sportininkui.

Dėmesio! Seminaro pradžioje bus filmuojamas TV laidos „Vantos lapas“ siužetas. Filavimas vyks diskretiškai, saikingai, nenorintys papulti „į kadrą“ - nebus filmuojami. Siužetas kuriamas siekiant populairinti svarbią pirties sportininkams temą ir pirtininką Albertą Kašėtą asmeniškai, o taip pat siekiant paremti laidą po kameros praradimo. Jeigu Jūs norėtumėte paremti laidą - galite tai padaryti Vantos lapas fanų puslapyje.

 Seminaro formatas lankstus - jame gali dalyvauti tiek jau gerokai pažengę ir pasitobulinti norintys studentai, tiek tie, kurie tik pradeda mokytis vanojimo ir norėtų dalyvauti daugiau pažintiniais tikslais. Jei bus poreikis, šio seminaro metu bus galima gauti klasikinio vanojimo temą, o tiems, kas ją turi bus galimybė pasipraktikuoti ir pasikartoti. 

Tema

  • Klasikinis vanojimas

    Praktinė tema, kuri natūraliai pratęsia temą Lengvas vanojimas. Jau išmoktas technikas taikome intensyviau ir mokomės jas pritaikyti įvairiose kūno vietose. Šį kartą dirbame su sodresniu garu, kaip ir yra įprasta daugelyje pirčių. Seminaro metu mokomės pilnai išvanoti žmogaus kūną su vienu apvertimu. šias  kūno dalis:

    • pėdas (gulint ir jas pakėlus),
    • kojas - šlaunis (gulint, pakėlus, pavertus), kelius, blauzdas
    • rankas - plaštakas, bicepsus, žąstus (prilaikant, pakėlus)
    • pilvą (braukant, glostant, siūbuojant)
    • krūtinę (braukant, glostant),
    • sprandą
    • kryžmens sritį (nugaros apačią)
    • pečius, mentis

    Studentai taip pat mokomi bendros vanojimo strategijos, vanotojo darbo ergonomikos, saugaus vanojimo principų.

    Ši tema turi papildomos informacijos, kuri matoma prisijungusiems naudotojams.

Kas dėsto

Darbas su sportininkais - pirtininkas Albertas Kašėta

Rimas Kavaliauskas
Klasikinis vanojimas- Rimas Kavaliauskas.

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“