Uždaryti

Profesionalus pirties mikroklimato valdymas

Data: 2019-04-17, 18:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Šį vakarą derinsime mikroklimato valdymo technikas, pirtininko meistriškumą bei grupinės pirties vedimo meną. Jis skirtas pirtininkams, ir giliau besidomintiems kaip iš turimos garinės „išspausti“ daugiau, bet jei jos mikroklimatas yra prastas. Taip pat tyrinėsime savo pojūčius ir geriau suprasime pačius save garinėje.

Vakaras bus labai naudingas planuojantiems turėri savo pirtį, nes kalbėsimės apie tai, kokią atmosferą reiktų užtikrinti pirtyje, o taip pat ir praktikuojantiems pirtininkams, nes mokysimės sukrurti reikiamus režimus procedūroms su periodinio kūrenimo krosnimi.  Šis seminaras puikiai papildo vanojimo mokymą  suteikdamas vanotojui supratimą apie garo dinamiką bei valdymą, todėl jo temos yra privalomos įgyjantiems vanotojo, individualaus pirtininko bei pirties meistro kvalifikacijas.

Garo pagalvė
Įdomus momentas - matosi pirties garo pagalvė.

Pirties garas yra gana paslaptingas ir sunkiai apčiuopiamas dalykas, o garinės atmosfera visada sukelia labai daug diskusijų. Dažnai net besimaudant pirtyje imama diskutuoti. Vieniems mauduoliams per karšta, kitiems - regis per šalta... Pagalbos prašoma pirtininkų ir šiaip pirties žinovų, tačiau jie mažai ką gali pasakyti. Priežastis paprasta – sąvokų painiava. Paprastai atsakymo ieškoma knygose, straipsniuose, internete. Tačiau visur, kur tik eisime, rasime vienus ir tuos pačius „suomiškos"“ „rusiškos“,. „turkiškos“ pirties stereotipus ir teiginius, kad „pirtyje būtina ventiliacija", „pirtyje turi būti karšta“ ir t.t.

Pirties mikroklimatas turi būti „geras“ ne pats savaime, o atitikti žmogaus jauseną pirtyje, čia galioja ir principas „nepakenk“. Ne kiekvienoje pirtyje galima sukrti gerą mikroklimatą.

Daugelis yra įpratę patalpos mikroklimatą valdyti tik temperatūra. Pirtyje kur kas dažniau ir stipriau kinta kitas parametras – oro drėgnis. Ir būname ten be rūbų, mus ginančių. Vien jau šių dviejų faktų pakanka „galvelei supainioti“.

Kiekvienam žmogui, vaikštančiam į pirtį yra būtina reguliuoti savo savijautą keičiant mikroklimatą. Tai dar svarbiau žinoti ir mokėti pirtininkui. Visi kartu stebėsime pirties garo elgesį, jo kilimą, „sėdimą“, pojūčius. Dalyvausite praktiniuose matavimuose ir rezultatų nagrinėjime. Suprasite kaip skaityti Pirtis.lt publikuojamus garinės mikroklimato matavimų grafikus.

Vakaro metu visiems suprantama kalba ir praktiniais pavyzdžiais išaiškinsime pagrindines sąvokas, nusakančias pirties atmosferą ir žmogaus jauseną joje. Bus praktiškai nagrinėjami šie klausimai:

  • kūno buvimo pirtyje etapai;
  • pagrindiniai pirties šilumą kuriantys veiksniai;
  • garinės mikroklimato korekcija;
  • garinės vėdinimas;
  • gero garo kūrimas įvairiais būdais;
  • mikroklimato subjektyvumas ir pojūčiai,
  • pirtininko veiksmai kuriant gerą garą;

Praktinius garo stebėjimus derinsime su pojūčių programa, kurią praves Birutė.

Mikroklimato korekcija bus įrašyta prietaisu ir paskui peržiūrėta ir išnagrinėta.

Tema

Kas dėsto

Rimas Kavaliauskas. Pirtininkas.
Rimas Kavaliauskas, pirtininkas meistras.
Rimas kurs garą, mokys jį suprasti, matuos mikroklimatą. Taip pat vanos, duos patarimus.

Birutė Masiliauskienė. Pirtininkė.
 Birutė Masiliauskienė
. Pirtininkė meistrė.
Birutė kurs gerą garą ir gerą nuotaiką. Ves garo meditacijas, vanos ir konsultuos psichologinųmis temomis.

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

Renginiai

Sveikos pirties ABC Kazlų Rūdoje

2020-11-08
Liko 6 vietos
Jurės g. 1, Kazlų km., Kazlų Rūdos sav., Kazlų Rūda