Uždaryti

Pirtininkų varžytuvės. Šeimos pirtininko įskaita.

Data: 2018-12-01, 10:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Artėjant metų pabaigai norisi suskaičiuoti derių ir įsivertinti rezultatus. Be to, tai gera proga susitikti su kolegomis, bendramoksliais, pabendrauti, pasisemti patirties, o galbūt ir pasivaržyti, pasitikrinti, kas ką geba ir moka. Todėl pirmąją pirmo žiemos mėnesio dieną kviečiame į jau tradicinėmis tampančias pirtininkų varžytuves. apžiūrą, įskaitą erdvioje Brolių menės pirtyje. 

Šį kartą apžiūra ypatinga - tarptautinė, nes joje regiasi dalyvauti ir Lietuviškos pirties akademijos studentai iš JAV ir Rusijos, atvykstantys pasitvirtinti kvalifikacijos. Dėl šios priežasties renginio kalbos yra dvi - lietuvių bei anglų arba rusų. Studentai iš Lietuvos turės gerą galimybę gauti solidų Šeimos pirtininko kvalifikacijos patvirtinimą.

Pirtininko-mėgėjo įskaitos dalyviai. Pirtis.lt
Pirtininko mėgėjo įskaitos dalyviai su pirtininku ir LPA vadovu R. Kavaliausku.

Įskaitos - apžiūros tikslai

 1. Susipažinti su aktyvių pirties meistriškumo studentų darbo žiniomis ir darbo įgūdžiais
 2. Sukurti saugią ir draugišką aplinką pasikeitimui pirties meistriškumo patirtimi
 3. Ugdyti individualaus darbo su pirties klientu įgūdžius
 4. Pakelti dalyvių profesinę kvalifikaciją
 5. Parodyti  šiuolaikinių pirtininkų darbą realiomis sąlygomis
 6. Įvertinti dalyvių pasirodymus ir juos aptarti
 7. Gerai pasirodžiusiems renginio dalyviams suteikti šeimos pirtininko įskaitą

Panašūs renginiai - Vanojimo varžytuvės - įvyko 2017 gegužės 13 d. Dalios ir Genadijaus Smirnovų pirtyje netoli Kupiškio, ir 2018 vasario 18 d. Jazzhotel pirtyje.  Visi šių renginių dalyviai liko sužavėti kvalifikacijos kėlimo galimybių ir pageidavo, kad tokio tipo renginiai būtų organizuojami ir toliau.

Kūno šveitimas pirtyje. Pirtininko mėgėjo įskaita. Pirtis.lt
Šeimos pirtininko įskaitą laiko ir savo darbo mišiniu kūną pirtyje šveičia studentė Elena. Stebi ir vertina dėstytoja pirtininkė Birutė Masiliauskienė su studentais.

Vertinimai

Pirtinimo (vanojimo, šveitimo su masažo elementais)  vertinimo tikslai.

 1. Vertindami patys mokomės. Todėl dalyvavimas vertinime moko stebėti, analizuoti ir geriau suprasti tai, ką patys darote pirtyje.
 2. Vertindami, aptardami mokomės pastebėti pirtininko darbo niuansus.
 3. Vartojame profesinius terminus, kuriame naujus, o tai vysto pirties kultūrą apskritai.
 4. Vertinimo procedūra leidžia gauti motyvuojantį jūsų pažangos pirtyje patvirtinimą.
 5. Laiku (o ne par egzaminą) pastebėti klaidas ir jas ištaisyti.

Apžiūros rezultatai

Renginiui įvykus čia bus paskelbti jo rezultatai. Praeitos šeimos pirtininko įskaitos - varžytuvių rezultatai: įskaitą išlaikė 6 dalyviai iš 7 atvykusių (vienas studentas neatvyko). Apžiūros balai rašomi tradicinėje 6 balų sistemoje. Skaičiuojamas aritmetinis įvertinimų pagal atskirus kriterijus vidurkis. Skaičiuojant paisoma ir studentų nuomonės, tiesa, procentiškai ji dvigubai mažiau svari nei dėstytojo įvertinimas. Taigi studentų pagrindinis tikslas - mokytis stebėti, vertinti, diskutuoti ir per tai geriau pažinti pirties amato niuansus. Šeimos pirtininko įskaitą gaus visi, kieno galutinis balas bus ne mažesnis kaip 3,50 (iš 6 galimų).

Įskaita taip pat neduodama, jei kurio nors praktinio įgūdžio (vanojimo ar masažo) vertinimo vidurkis yra mažesnis ne 3.00.

Renginio metu taip pat bus atliktas ir seminaro pirties mikroklimato matavimas. Praeitos įskaitos duomenys pateikiami Jazzhotel puslapyje.  Kaip jau įprasta, pasirodymų (įskaitos) metu bus dirbama nuosaikiame garo režime, garantuojančiame dalyvių saugumą ir puikiai atitinkančiame sveikos pirties sampratą bei reikalavimus. Tikėtina garinės temperatūra 65°C, rasos taško temperatūra 42-45°C.  Pilnai interpretuoti šiuos duomenis, išmokysime temoje Pirties mikroklimatas.

Tema

 • Šeimos pirtininko įskaita

  Baigęs Pirtininko mėgėjo kursą, studentas kartu baigia svarbią pirties meitriškumo kursų etapą ir įgyja pakankama kvalifikaciją būti savo šeimos pirtininku. Jis turi teisę gauti atitinkamą pažymėjimą po jo žinių ir praktinių įgūdžių patikrinimo.

  Pagrindiniai šeimos pirtininko įgūdžiai yra kūno vanojimas ir šveitimas pirtyje. Sugebėjimas tai atlikti ir yra pademonstruojamas ir patvirtinimas realios karštos pirties sąlygomis. Studento gebėjimai taisyklingai atlikti pirties procedūras yra įvertinami ne mažiau kaip 2 profesionalių LPA pirtinkų, turinčių dėstymo pagal LPA programą patirtį. Įvertinimai daromi tradicinėje pirties 6 balų sistemoje, vidurkinant skirtingų vertintojų pažymius.

  Įskaitos yra mokama. Įskaitos vertintinimas - įskaityta arba ne.

  Ši tema turi papildomos informacijos, kuri matoma prisijungusiems naudotojams.

Kas dėsto

Pagrindiniai kvalifikacinės apžiūros bei įskaitos vedėjai ir vertintojai, Lietuviškos pirties akademijos aktyvas, dėstytojai:

Rimas Kavaliauskas (www.rimas.pirtis.lt)

Birutė Masiliauskienė (www.birutė.pirtis.lt)

Tačiau, kaip minėta, vertinimo rezultatams turės įtakos ir jūsų pačių, o taip pat tarptautinių studentų nuomonė.

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“