Uždaryti

Gyvoji pirtis su vantos meistrais

Data: 2013-11-23
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Šio seminaro idėja atsirado iš nepasitenkinimo „suprogramuotais“ seminarais, kurių temos iš anksto griežtai apibrėžtos, o klausimų ratą riboja iš anksto nustatyta programa. Kartais aktualūs klausimai gimsta eigoje... Ypač kai seminare girdimas pirties meistrų, ilgamečių pirties mokyklų vadovų ir pirties klubų lyderių dialogas.

Taigi, šį kartą International Bath Academy (Tarptautinė pirties akademija) kviečia į „Gyvosios pirties“ seminarą, kur bus gvildenami visiems aktualūs gero vanojimo klausimai. Seminaro pagrindinis vedantysis – V. Liachovo pirties mokyklos įkūrėjas, I-ojo Tarptautinio vanojimo čempionato 1-os vietos laimėtojas, I-ojo Rusijos vanojimo čempionato organizatorius, tarptautinis vanojimo varžytuvių teisėjas Vasilijus Liachovas. Jam talkins pripažinti Lietuvos pirties meistrai - Lietuviškos pirties akademijos vadovas Rimas Kavaliauskas ir I-ojo Lietuvos vanojimo čempionato nugalėtojas, III-iojo Tarptautinio vanojimo čempionato finalininkas Saulius Davidavičius.

Šis susitikimas vyks Gyvosios pirties dvasioje. Gero garo aplinkoje, jungiančioje iš skirtingų pasaulio kampelių susirinkusius tradicinės pirties ir senovinio vanojimo meistrus ir mėgėjus.

Susitikime nebus teorinės dalies, nebus iš anksto parengtos programos, tik gerai iškūrenta Pirčių sodo pirtis, šaltas tvenkinys, patogūs plautai, švarus garas, gerai paruoštos vantos. Visi kartu sutiksime gerą garą ir palinkėsime vieni kitiems sveikatos. Tada paimsime į rankas vantas, o seminaro vedantysis Vasilijus Liachovas ne tik parodys, ką moka, bet ir turės atsakyti į bet kuriuos, net ir sudėtingiausius klausimus. Be pasiruošimo, gyvai, čia pat pirtyje, praktiškai parodydamas. Kad jis geriau susidorotų su užduotimi, o diskusija megztųsi įdomiau, jį papildys seminaro asistentai iš Lietuvos – Rimas ir Egidijus.

Seminaro metu surinktos lėšos bus skirtos Tarptautiniam Pirties Kongresui Lietuvoje organizuoti.

Seminaro dalyviu gali būti kiekvienas norintis, tačiau jis turėtų mokėti gerai vanoti, išmanyti šį meną. Nuo dalyvių lygio priklausys ir seminaro lygis. Visų dalyvavimo sąlygos yra lygios. Maksimalus dalyvių skaičius yra 6. Seminaro mokestis yra 200 Lt. Užsiregistravus iki lapkričio 7 d. mokestis 180 Lt.

Pirties meistriškumo kursų lankytojams po seminaro užskaitoma tema „Kūno dalių vanojimas“ (II vanojimo lygis).

Tema

 • Klasikinis vanojimas

  Praktinė tema, kuri natūraliai pratęsia temą Lengvas vanojimas. Jau išmoktas technikas taikome intensyviau ir mokomės jas pritaikyti įvairiose kūno vietose. Šį kartą dirbame su sodresniu garu, kaip ir yra įprasta daugelyje pirčių. Seminaro metu mokomės pilnai išvanoti žmogaus kūną su vienu apvertimu. šias  kūno dalis:

  • pėdas (gulint ir jas pakėlus),
  • kojas - šlaunis (gulint, pakėlus, pavertus), kelius, blauzdas
  • rankas - plaštakas, bicepsus, žąstus (prilaikant, pakėlus)
  • pilvą (braukant, glostant, siūbuojant)
  • krūtinę (braukant, glostant),
  • sprandą
  • kryžmens sritį (nugaros apačią)
  • pečius, mentis

  Studentai taip pat mokomi bendros vanojimo strategijos, vanotojo darbo ergonomikos, saugaus vanojimo principų.

  Ši tema turi papildomos informacijos, kuri matoma prisijungusiems naudotojams.

Kas dėsto

Vasilijus Liachovas 

Rimas Kavaliauskas

Saulius Davidavičius

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“