Uždaryti

Vėlinių pirties ritualas

Data: 2018-10-30, 18:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Vėlinių metas atveria patį tamsiausią metų tarpsnį, kuris nuo seno buvo skirtas tam, kad prisimintume išėjusiuosius, apmąstytume savo buvimo šiame pasaulyje prasmę, pajustume ryšį su savo šaknimis, gimine. Tai tylaus buvimo, susikaupimo, natūralios meditacijos laikas, kai tamsa ir tyla gamtoje skatina atsigręžti į vidų, ieškoti vidinės šviesos. 

Šiai meditacijai ypač tinka pirties erdvė, kurioje ištirpsta riba tarp Šio ir Ano pasaulio, kur, anot dar tebegyvų liaudies tikėjimų, ateinančios protėvių vėlės. 

Estų dūminės pirties tradicijoje ryšys su protėviais - vienas kertinių dalykų. Ar jis vis dar tebėra svarbus ir mums, XXI a. žmonėms? Kuo ypatinga Vėlinių meto pirtis? Kokią prasmę ji mums atskleidžia?

Šis pirties vakaras, vedamas didelę patirtį turinčios pirties meistrės, skirtas tiesioginiam patyrimui ir pajautimui, todėl jis atviras visiems, kas bent kiek susipažinę su pirties procesų pradmenimis. Tuo tarpu tiems, kas jau pažįstami su pirties ritualais, jų teorija, tai bus gyva praktika ir galimybė pabūti asistentais.  

Temų užskaitymas studentams

Tai bus ne seminaras, bet tikras pirties ritualas. Tačiau studentai, turintys temos Ritualai ir pirtis įskaitą, šiame seminare gali atlikti Ritualinės pirties praktiką bei guyti šios temos įskaitą, kuri reikalinga norintiems įgyti holistinės pirties meistro kvalifikaciją ir laikyti pirtininko profesionalo egzaminą. Norintys atlikti praktiką privalo užsiregistruoti į seminarą ir parašyti apie ketinimą atlikti praktiką akademijai registracijaETApirtis.lt.

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.