Uždaryti

Holistinė pirties aromaterapija

Data: 2018-10-06, 11:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

„LPA-15 metų renginys“

Šiuo unikalios struktūros pradiniu seminaru norime surinkti įvairaus lygio pirties entuziastų grupę, kuri, atsistojusi „ant gigantų pečių“, imtų siekti naujų lietuviškos pirties meistrystės aukštumų. Šiame kelyje sujungsime į visumą tradicinės medicinos, fiziologijos, mitologijos bei modernios psichologijos žinias, siekdami pakloti tvirtus klasikinio išsilavinimo bei pirties mokslo pamatus.

Augalai pirtyje


Beveik kiekvienoje pirtyje naudojame vienokias ar kitokias papildomas augalines priemones. Tai gali būti vantos, žolynų garo užpilai, kompresai ar profesionaliosios aromaterapijos (su eteriniais aliejais) priemonės. Net jei išsiverčiame be jų, tai jau pati pirtis turi savo kvapą ir savaime veikia mus savo karščiu, sausumu, drėgme bei vandens vėsa. Kalbame apie labai kompleksinį, visuminį, holistinį poveikį.

Įvairiuose mokymuose apie augalus dėmesys paprastai kreipiamas į tyrimus, nagrinėjančius klinikinį augalo panaudojimą esant vienokiam ar kitokiam organizmo būviui. Tuo tarpu pirties praktikai tikslios diagnozės nėra būdingos, o ir organizmo būsena kinta. Pradėdamas pirties procedūras žmogus jaučiasi vienaip, o jas užbaigdamas — visai kitaip.

Iššūkiai, su kuriais susiduriame spręsdami, kaip geriau panaudoti augalines priemones (vantas, ekstraktus, arbatas, kvapų kompozicijas) pirtyje, dažniausia kyla iš PERNELYG DIDELĖS informacijos gausos, o ne iš jos trūkumo. Paradoksalu tai, kad gamta, taip gausiai apdovanojusi mus savo natūraliomis priemonėmis, tarsi nuslepia nuo mūsų jų poveikį ir galimus panaudojimo būdus. Tad žmogus arba naudojasi augalus „mėgėjiškai“, arba yra priverstas siekti akademinių „aukštumų“. Taip neturi ir negali būti, nes pasaulyje nėra mums atviresnės karalystės už augalų karalystę. Augalas visada supras ir paguos mus. Ir pirtyje juos iš tikrųjų nesunku panaudoti profesionaliai — ne prasčiau už Hipokratą, Galeną, Ibn Siną (Aviceną), Paracelsą, Hildegardą Bingenietę, Kulpeperį ir kitus gydymo autoritetus, padėjusius pagrindus visai šiuolaikinei medicinai (kad ir kaip ji vadintųsi).

Tam būtina jau pačioje mokslų apie pirtį pradžioje atsiremti į tvirtą metodologinį augalų pasaulio suvokimo pagrindą. Tada, ištikus kokiai nors neįprastai situacijai pirtyje, nebebūsime priklausomi nuo „Google search“, kuris nūdienos žmogui pakeitė klasikinį išsilavinimą, bet galėsime priimti savarankiškus sprendimus, nedarančius žalos mūsų klientui.
Taip pat svarbu geriau orientuotis augalinių preparatų pasirinkimo ir kokybės kriterijų srityje, kad netektų vadovautis vien tik spalvotomis etiketėmis su užrašais „natūralus eukaliptas“ arba „mėtų aliejus“ ar „pušų ekstraktas“. Labai retas susimąstome, kad pirtyje šios medžiagos, dažniausiai nežinomos kilmės, aktyviai veiks mūsų pačių ir mūsų draugų atvirus kvėpavimo takus, per išsiplėtusias odos poras pateks vidun ir įsilies į mūsų medžiagų apykaitą... Koks bus jų kompleksinis poveikis?

Ruošdamiesi ateityje atlikti nors minimaliai kokybiškas pirties procedūras privalome įgyti bent pradinį supratimą apie veikliąją ir sąmoningąją aromaterapiją, kad galėtume susigaudyti, kokios kvapiosios medžiagos veikia mūsų kūną ir nuotaiką ir kaip.

Seminare bus aptariamos tokios temos:

  • 4 elementai ir jų savybės
  • 4 tradiciniai temperamentai medicinoje
  • slaptosios augalų savybės
  • aromatinės substancijos pirtyje
  • eteriniai aliejai
  • eterinių aliejų panaudojimo pirtyje būdai
  • kontraindikacijos
  • kiti augaliniai preparatai
  • klausimai ir atsakymai

Numatoma seminaro trukmė 6 val. su pertrauka.

Tema

  • Kvapiųjų medžiagų naudojimas

    Niekam abejonių nebekelia, kad mus aktyviai veikia visokie kvapai. Pirtyje - juo labiau, nes joje sudrėksta ir atsiveria mūsų apsauginis barjeras - oda. Rūpestingai prižiūrima pirtis visada įgyja savo nekartojamą ir šiltus prisiminimus keliantį kvapą. Jei pirtyje tvyro nemalonus kvapas – prapuola noras joje maudytis.

    Teorinė tema, kurioje aptariama:

    • Aromaterapijos istorija.
    • Uoslė ir kvapas.
    • Garinės aromatizavimo būdai.
    • Dažniausiai naudojamų eterinių aliejų savybės. Kvapo meditacija. 
    Ši tema turi papildomos informacijos, kuri matoma prisijungusiems naudotojams.

Kas dėsto

Laimė Kiškūnė darbo vietoje. Pirtis.lt.
Laimė Kiškūnė, aromaterapeutė, kvapų kūrėja

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“